326893990_710822430713943_4826993263540077836_n.jpg

Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           11 lipca 2021           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.
 1. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.
 1. Za tydzień składka jest przeznaczona na prace remontowe w naszej świątyni. Składam serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel. W następną niedzielę (18.07) składka przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 1. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, męczennik;

– we wtorek 13 lipca – święci pustelnicy Andrzej Świerad (†ok. 1030) i Benedykt (†ok. 1033), wiedli pustelnicze życie na terenie Węgier;

– w czwartek 15 lipca – św. Bonawentura (ok. 1217-1274), biskup i doktor Kościoła;

– w piątek 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną.

 

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        4 lipca 2021                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.
 1. Dziś pierwsza niedziela lipca - adoracyjna. Możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem przez cały dzień.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Kościół jest miejscem świętym, proszę o strój godny człowieka w tym miejscu. Za tydzień składka przeznaczona na utrzymanie parafii.
 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: „Europa według Schumana”, kandydata na ołtarze; „Jak uczcić nowe święto?” – o Światowym Dniu Dziadków i Osób Starszych; „Ta książka mnie ocaliła” – o narodzinach i śmierci; „Ofiary wyzwolicieli” – z rąk Armii Czerwonej zginęło ponad 100 sióstr elżbietanek; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Kosman Dawid, Nytko Jan, Matyga Michał, Żołądź Tomasz i Babiarz Wiktor.
 1. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne;

– w czwartek 8 lipca – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        27 czerwca 2021        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.
 1. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie do środy po Mszy Św.
 1. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i ks. Bp Andrzeju i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze. Msze Św. w tym dniu o godz. 7:00 i 18:00, składka przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Św. – tzw. Świętopietrze.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i piątek godzina święta i możliwość spowiedzi od godz. 17:00. W piątek poprowadzi Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:00. Również w piątek składamy ofiary na potrzeby misji i misjonarzy.
 1. W sobotę o godz. 11:00 w Tuchowie – o potrzebne łaski dla wszystkich z naszej parafii i o dobre urodzaje. O godz. 9:00 zwiedzanie muzeum tuchowskiego. Zapraszam wszystkich serdecznie, a szczególnie dzieci.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 7:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, jest to niedziela adoracyjna. Zapraszam przez cały dzień na indywidualną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. .... Dziekuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Giemza Zofia, Ćwikła Paweł, Łos Stanisław, Bykowski Ryszard i Zaucha Mieczysław
 2. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 czerwca – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;

– we wtorek 29 czerwca – święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, i Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów;

– w sobotę 3 lipca – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        20 czerwca 2021        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).
 1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Św., a niedzielę po Mszy Św. o godz. 7:00. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie. W każdą środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a w każdy piątek Koronka do miłosierdzia Bożego po Mszy Św.
 1. W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się 10 Światowe Spotkanie Rodzin (potrwa do 27.06) pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.
 1. W środę będziemy przeżywać Dzień Ojca. W czasie nowenny i Mszy Świętej o godz.18:00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
 1. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.
 1. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam na godz. 8:00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. Spotkanie kl. 7 wraz z rodzicami w środę o godz. 17:30. Dyspensa od uczestnictwa we Mszy Św. została zniesiona w całej Polsce. Kto zapomniał maseczki, może wziąć w zakrystii. W sobotę, wyjątkowo Msza Św. o 6:30. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii. 
 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: „Otwarte drzwi” – o apostatach; „Polska w sercu Jezusa”; „Czy wierzysz?” – to nie wiara czyni cuda. Cuda czyni Jezus wskazując na znaczenie wiary; itd.. Jest też do nabycia dla dzieci wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Barwacz Krzysztof, Smagacz Marta, Opałka Jan, Korus Marian i Pulit Kazimierz. 
 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    13 czerwca 2021   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.
 1. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa po każdej Mszy Św. Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą Św. W środę o 17:30 różaniec i o 18:00 Msza Św. w int. Ojczyzny …
 1. W przyszłą niedzielę festyn rodzinny w Starym Sączu. O godzinie 11.00 na Ołtarzu Papieskim zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Eucharystia będzie transmitowana przez radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Wszystkie rodziny są zaproszone. O 13.00 rozpocznie się koncert Kapeli "Folkowni". 
 1. Msza Św. w int. naszej parafii, w Tuchowie – o potrzebne łaski dla całej parafii i urodzaje, będzie 03.07 br. O godz. 11:00. O godz. 9:00, zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci na godz. 9:00. Dzisiaj (13.06) w Woli Rzędzińskiej Msza Św. i Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20:00.

5 Dzisiaj zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła 2 w Krakowie i Tarnowie. Dziękuję za dzisiejsza składkę na cele parafialne. Za tydzień składka na cele inwestycyjne parafii. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: „Odebrali mi miłość i marzenia” – świadectwo osoby, która przeżyła Auschwitz; „Wrażliwość na zło”; „Pęknięte serca”; „Poświęcamy Ci …” – jak rozumieć poświęcenie siebie, Kościoła, poszczególnych narodów Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; itd.. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Stach Józef, Stach Marcin, Kiwior Marcin, Zabawa Bogdan i Kilian Krzysztof.