326893990_710822430713943_4826993263540077836_n.jpg

Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.
 1. We wtorek Msza Św. wyjątkowo o 6:30. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi.
 1. W następną niedzielę będziemy przeżywać Odpust Parafialny i Pierwszą Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Suma odpustowa o godz. 11:00. Kazania będzie głosił Ks. Stanisław Olszak – Dyrektor Ekonomiczny Seminarium Duchownego w Tarnowie. Spowiedź Św. dla dzieci i ich rodzin i przed odpustem dla wszystkich w sobotę (25.09) od godz. 10:00. Zapraszam dziewczęta do spania kwiatów, chłopców do dzwonienia, do niesienia feretronów itd. Wszystkich serdecznie zapraszam.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 2. Dziękuję za dzisiejsze ofiary przeznaczone na remont naszej świątyni i ofiary do puszek na UJP 2 w Krakowie i Tarnowie. Drodzy, to dzięki waszemu wsparciu i ofiarności możemy kontynuować prace remontowe świątyni i jej otoczenia. W każdą niedzielę modlimy się za wszystkich parafian i dobrodziejów. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy. Za 2 tygodnie powiem o wszystkich przecięwzięciach inwestycyjnych.
 3. Do nabycia Gość Niedzielny: „Matka Boża upomina przez łzy” – o La Salette; itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

8. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;

– we wtorek 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;

– w czwartek 23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.
 1. Dziękuję za dzisiejsze ofiary przeznaczone na utrzymanie naszej parafii. W przyszłym tygodniu taca zostanie przeznaczona na prace remontowe w kościele. Dzięki waszemu wsparciu i pomocy osobistej nasza świątynia remontowana. Niech Bóg wynagrodzi hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy.
 1. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce? W tym dniu Droga Krzyżowa o godz. 17:30 i Msza Św. o godz. 18:00.
 1. W czwartek (16.09) o godz. 17:30 Różaniec i o godz. 18:00 Msza Św. w int. Ojczyzny. W sobotę (18.09) pierwsze spotkanie młodzieży kl. 7 i 8 i dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Spotykamy się o godz. 15:00 w Wał Rudzie na Drodze Krzyżowej śladami męczeństwa Błog. Karoliny i w Zabawie na Mszy Św. W sobotę 18 września również święto – św. Stanisława Kostki, wraz z błog. Karoliną, patrona dzieci i młodzieży Wszystkich zapraszam do wspólnej modlitwy.
 1. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu i zbiórka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła 2 w Krakowie i Tarnowie.

7. Do nabycia Gość Niedzielny: „Nowi błogosławieni patroni w niebie”; itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Czerewacz Ignacy, Żmuda Edward, Dębosz Wiesław, Dębosz Maria i Szmigielski Marek.

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

– w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

– w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

– w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

5 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.
 1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic żywego różańca po Prymarii.                        
 1. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Tego dnia rozpoczynamy Różaniec o trzeźwość narodu przez wstawiennictwo Św. Stanisława – biskupa i męczennika i będziemy odmawiać każdego 8 dnia miesiąca.
 1. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują. Dlatego w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10:00 pragniemy otoczyć szczególną modlitwą dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole, i je pobłogosławić.
 1. W przyszłą niedzielę będzie miała miejsce beatyfikacja Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Będziemy mieli w niebie nowego patrona, do którego będziemy się modlić i prosić o potrzebne łaski. Codziennie po Mszy Św. nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości. 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: „Miasto pełne Boga”; „W imię Ojca”; „Zabić krzyżowca”; Pomoc dla rodziców” – o katechezie szkolnej; „Serce Łucji”; itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Starzec Jerzy, Szawica Adam, Kawa Agnieszka, Bień Zenon i Maślanka Wiesława.
 1. Dwa Wielkie Odpusty: w ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnowskiej Katedrze od 08.09 do 15.09 i w Zawadzie koło Dębicy od 04.09 do 12.09 br. Szczegóły na plakatach w gablocie ogłoszeń. Dzisiaj zbiórka do puszek na poszkodowanych w Afganistanie. KGW Jodłówka – Wałki zaprasza młodzież do projektu „Równe szanse” i dziękuje wszystkim za zaangażowanie w działalność KGW - szczegóły w gablocie ogłoszeń.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

29 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.
 1. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.
 1. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.
 1. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz.8:00. Serdecznie zapraszam.
 1. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Żywego Różańca, jest to również pierwsza niedziela miesiąca – możliwość adoracji przez cały dzień.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i piątek godzina święta i okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W piątek poprowadzi Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:00. Również w piątek składamy ofiary na potrzeby misji. Zawsze w pierwszy czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek wynagradzamy sercu Pana Jezusa za grzechy swoje i całego świata.
 1. W sobotę o godz. 7:00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo, w który wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi wszystkie bluźnierstwa.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: „W trosce o życie”; „Peregrynacja Światowych Dni Młodzieży”; „Szkoła w ciągłym kryzysie”; „Czy Jezus chodził do szkoły?” itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Ciochoń Henryk, Skrzypczak Artur, Waszczyszyn Jerzy, Barnaś Stanisław, Barnaś Anna, Kościółek Kazimierz i Kościółek Karol.
 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     22 sierpnia2021   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.
 2. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.
 3. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msza Święta tego dnia o godz.18:00.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 5. 17.08 wyruszyła 39 PPT na Jasną Górę, pod hasłem „Eucharystia daje życie”. Włączmy się w duchowe pielgrzymowanie, łącząc się codziennie z pielgrzymami. Transmisje przeprowadza radio RDN. 25.08 PPT wchodzi na Jasną Górę. Pamiętajmy o pielgrzymach w modlitwie i prośmy ich o modlitwę w naszych intencjach.
 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: „Pan Bóg wymyślił rodzinę”; „Ksiądz, który nie bał się zarazy”; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Kołodziej Józef, Kasprzyk Jacek, Kozłowska Małgorzata, Kozłowski Janusz, Brongiel Helena, Drwal Krystian, Kras Jarosław i Cieślikowska Urszula.
 1. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

– w piątek 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

– w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.