Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

24 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Witamy w naszej wspólnocie Diakona Mateusza, który podzieli się świadectwem pracy na misjach swoich kolegów. Ks. Paweł Turek, który głosił u nas kazania, pracujący w Republice Środkowej Afryki przesyła pozdrowienia i podziękowania za pamięć modlitewną.
 1. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o godz. 17:00, wyjątkowo w poniedziałek i sobotę o godz. 7:00, a w niedzielę o godz. 15:00. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?
 1. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii można składać wypominki. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze Św. o godz. 7:, 10:00 i 14:00, po której wyruszy procesja na cmentarz parafialny. 2 listopada będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny Msze Św. o godz.7:00, 9:00 i 17:00.
 1. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i odmówić Ojcze nasz … i Wierzę w Boga Ojca …. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 1. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na ogrzewanie naszej świątyni i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele misyjne.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Papież Prorok” – Jan Paweł 1 będzie błogosławiony; „Dzień w którym zachwiał się internet”; „Zjadacz wolnego czasu”; „Liturgia nie jest prywatna”, itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Maślanka Marcin, Jachym Piotr, Wnęk Dominik, Wardzała Zdzisław i Malig Tomasz.
 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.
 1. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszam codziennie o godz. 17:00, w sobotę o godz. 7:00, a w niedzielę o godz. 15:00. W poniedziałek wyjątkowo Msza Święta i różaniec o godz. 7:00.
 1. W zakrystii lub kancelarii można składać wypominki. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.
 1. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.
 1. Za tydzień (24.10) będziemy obchodzić Niedzielę Misyjną – kazania będzie głosił diakon z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Na godz. 10:00 zapraszam wszystkie dzieci z rodzicami. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych – bardzo proszę o uporządkowanie grobów.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Ocalił Miłość” – 50 lat temu został beatyfikowany Maksymilian Kolbe; „Tylko Ktoś wychowa Kogoś”; „Prorok jedności” – o Ks. Franciszku Blachnickim; „Najwyższe honorarium” – o pomniku dziecka utraconego w Dębicy – artysta nie chce honorarium, itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Główka Józef, Główka Jan, Świąż Zygmunt, Bartoszek Mieczysław, Petrzak Grzegorz i Solak Łukasz.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszam kl. 6, 7 i 8 na spotkanie, wraz z rodzicami 22.10 na godz. 17:00, a dzieci kl. 3, przygotowujących się do pierwszej komunii św. wraz z rodzicami w niedzielę na godz. 10:00.
 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;

– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.
 1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej, ale biednej młodzieży z małych miast i wsi.
 1. W naszej parafii istnieje Apostolat „Margaretka”, którego celem jest modlitwa za kapłanów naszej parafii. Chcemy ją kontynuować. Osoby zaangażowane w tę formę opieki duchowej ofiarowują jeden dzień w tygodniu w intencji wybranego kapłana. Sami wybierają formę modlitwy, która im najbardziej odpowiada, i modlą się do końca życia.
 1. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o godz. 17:00, w sobotę o godz. 7:00, a w niedzielę o godz. 15:00. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 1. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
 1. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II. Tego dnia zapraszam na Mszę Św. i różaniec w int. Ojczyzny. 13.10 (środa) ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w Woli Rzędzińskiej o godz. 20:00. Zapraszam!!!!
 1. Za tydzień, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca, w ramach składki inwestycyjnej będziemy składa ofiary na ogrzewanie naszej świątyni. Spotkanie Rady Parafialnej za tydzień (17.10), po Mszy Św. wieczornej. 
 1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii lub kancelarii można składać wypominki. Gość Niedzielny poleca: itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Roman Krzysztof, Roman Dariusz, Maślanka Piotr, Czerewacz Remigiusz, Bałut Jan, Dziecina Rafał i Michalik Jan.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Janusz Żelazo. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie …
 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

26 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Nasza parafia przeżywa dzisiaj odpust (dzisiaj można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami) - dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości - ks. Stanisławowi ......, Księżom Dekanatu Tarnów - Wschód i zaprzyjaźnionych parafii - podziękowania składam na ręce Dziekana Ks. Zdzisława, Proboszcza ze Skrzyszowa LSO... DSM ..., P. Organiście, P. Kościelnym, Szafarzom, Dzieciom... , niosącym feretrony ..., Strażakom ..., wszystkim za wszystko Bóg zapłać!!!!!  
 1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. W naszym kościele codziennie (od 01.10) Msza Św. i różaniec o godz. 17:00, sobotę o godz. 7:00, w niedzielę różaniec o godz. 15:00
 1. Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Spowiedź św. i Godzina Święta w piątek od godz. 16:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00.W sobotę o godz. 7:00, w czasie nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca Maryi będziemy wynagradzać Maryi wszystkie bluźnierstwa, jakich doznaje.
 1. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
 1. W liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W osobistych modlitwach pamiętajmy o wielkiej rzeszy sióstr zakonnych, które całkowicie poświęciły się nie tylko głoszeniu Chrystusowej Ewangelii w różnych zakątkach świata, ale zajmują się także krzewieniem kultury, wychowują młode pokolenia i w pokorze służą pomocą najsłabszym, bezbronnym i zagubionym.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Przebity zakonnik”; „Następna randka w niebie”; „Józef nas zwołuje”; Być jak on” – o błog Romanie Sitko: itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. około 8:15 następujące rodziny: Derus Piotr, Derus Paweł, Wójcik Jan, Stach Bogusław, Kłósek Mieczysław i Stach Elzbieta.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;

– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

– w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;

– w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;

– w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.

 

Od 26 września do 03 października 2021 r.

Niedziela (26.09.2021 r.) – Odpust Parafialny

   7:00 + Zofia Gryzoń (3 r. śm.) – od mamy

11:00 1.W int. uczniów kl. 5, ich rodziców i rodzeństwa - podz. za otrzymane łaski, – z prośbą o dalsze i opiekę Matki Najświętszej

           2. Pro populo

15:00 ++ Maria Franciszek Zaucha

Poniedziałek        7:00 + Jan Szymański

Wtorek                  7:00 + Stanisław Cygan – od siostry Izabeli

Środa                     18:00 Podz. za otrzymane łaski, – z prośbą o dalsze i opiekę

                                         Matki Najświętszej dla Michaliny – z okazji imienin

Czwartek                7:00 + Stefania Boba – od siostry Zofii

Piątek                      7:00 ++ Cecylia Mieczysław Cop

                             17:00 ++ Józef Kuta, żona Genowefa – od syna Wiesławaz rodziną 

Sobota                   7:00 + Maria Cygan

Niedziela 03.10.2021 r.

      7:00 + Maria Kozubska (2 r. śm.)

     10:00 Podz. za otrzymane łaski, – z prośbą o dalsze, zdrowie … i opiekę

               Matki Najświętszej dla Karola, brata i rodziców

     15:00 O zdrowie, potrzebne łaski … i szczęśliwy przebieg operacji dla

               Józefy