Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

21 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.
 1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i odmówić Ojcze nasz …, i Wierzę w Boga Ojca ….
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele codziennie w PN., Wt., Czw. i Sob. O godz. 6:45, a w Śr. i Pi. O godz. 17:00. W pierwszą niedzielę Adwentu podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków wigilijnych, które będzie można kupić w zakrystii przez cały Adwent. 12 grudnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje pod hasłem „Z Maryją w drogę do Betlejem” i będą trwały do 15.12. Program będzie podany za tydzień – już dzisiaj proszę o modlitwę o owocne przeżycie rekolekcji.
 1. 4. Gość Niedzielny poleca: „Błog. Ks. Jan” wraz z płytą o jego życiu; itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci wraz z lampionem na roraty. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Małek Henryk, Cop Krzysztof, Sorysz Paweł, Wilk Mariusz i Małek Krzysztof.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.
 1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.
 1. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to trzecia niedziela miesiąca – składka inwestycyjna na remont naszej świątyni. Dziękuję za dzisiejszą składkę przeznaczoną na utrzymanie naszej parafii i do puszek na Kościół w potrzebie i prześladowany.
 1. Za 2 tygodnie rozpoczniemy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Już dzisiaj zapraszam na RORATY pod hasłem „Droga do Betlejem”. Dla dzieci będą specjalne plansze z naklejkami na każdy dzień. W sobotę (20.11) zapraszam na godz. 10:00 DSM i wszystkie dziewczęta, które chcą należeć do DSM, a na godz. 11:00 LSO – lektorów i ministrantów.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Teresa Drwal. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu a nasz Panie …
 1. Gość Niedzielny poleca: „Patrioci w niebie” – miłość ojczyzny ma związek z miłością Boga; „Nie mam pretensji do Boga” – o uprowadzeniu siostry zakonnej przez dżihadystów; itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Pytel Tomasz, Flaga Józef, Olszówka Lucjan, Gut Jarosław i Małek Andrzej.
 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

– w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;

– w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

7 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.
 1. Dziś pierwsza niedziela listopada - adoracyjna. Możliwość uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 15:00. Spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic żywego różańca. Jutro różaniec w int. trzeźwości narodu o 6:30.
 1. Przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i odmówić Ojcze nasz … i Wierzę w Boga Ojca … . Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 1. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszam na Różaniec o godz. 6:30 i Msze Świętą o godz. 7:00 w intencji Ojczyzny.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Wszystko albo nic” – kto na pierwszym miejscu, jaki fundament mojego życia? itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Aleksander Osika, Adam Sroka, Małek Edward, Wroński Stanisław, Jachym Ewa i Pinas Kazimiera.
 1. Za tydzień będziemy obchodzić niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Jest to również Światowy Dzień Ubogich”.
 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

– w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;

– w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

– w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

31 października 2021

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

 1. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Św. o godz. 7:00; 10:00 i 14:00 po której wyruszy procesja na cmentarz parafialny.
 1. listopada będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny Msze Św. o godz.7:00, 9:00 i 17:00. Na wszystkich cmentarzach zbierane są ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 1. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i odmówić Ojcze nasz … i Wierzę w Boga Ojca …. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych. Od 1.11 do 07.11 zapraszam do wspólnej modlitwy za dusze wypominane w naszym kościele przed każdą Mszą Św., a 04.11 i 05.11 po Mszy Św. z racji pierwszego czwartku i piątku.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i piątek godzina święta i okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W piątek poprowadzi Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. około 8:15. Również w piątek składamy ofiary na potrzeby misji.
 1. Zawsze w pierwszy czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek wynagradzamy sercu Pana Jezusa za grzechy swoje i całego świata. W pierwszą sobotę Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:00.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Złoty klucz” – co jest ostatecznym wyznaniem miłości; „Zeszyt z intensywnej terapii” – o towarzyszeniu umierającym, itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Zaucha Marian, Wroński Piotr, Buch Stanisław, Buch Rafał i Szymański Jan.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.

Od 31 października do 07 listopada 2021 r.

Niedziela 31.10.2021 r.

       7:00 + Józef Chrupek

     10:00 + Katarzyna Drwal

     15:00 Pro populo

Poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych (01.11.21 r.)

                                   7:00 + Paweł Wielgus – od rodziców

                                 10:00 ++ Julia Marian Władysław Smoła

                                 14:00 Pro populo i procesja na cmentarz

Wtorek – Dzień Zaduszny

                7:00 W intencjach Ojca Świętego

                9:00 Za wszystkich wiernych zmarłych

              17:00 ++ Tadeusz Marek Kłósek i zmarli z rodziny

Środa                      17:00 ++ Stanisława Korus, mąż Władysław, syn Stanisław

Czwartek               17:00 ++ Teresa Kiełbasa – od córki Haliny z mężem

Piątek                      7:00 ++ Katarzyna Józef Cyza i zmarli z rodziny

                              17:00 + Tadeusz Chrobak 

Sobota                   7:00 + Ryszard Zając (6 r. śm.)

Niedziela 07.11.2021 r.

       7:00 Pro populo

     10:00 + Andrzej Waszczyszak (25 r. śm.)

     15:00 + Łucja Kłósek