Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Nowenna do Bożej Opatrzności: 
pierwszy czwartek miesiąca, godz. 18:00

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


Śp. + Teresa Burek (z domu Cyza) odbędzie się we środę 19.06.2024. Różaniec o godz. 13:30 i o 14:00 Msza święta. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu przy ołtarzu Papieskim. Pilna konieczność wzmacniania kondycji małżeństw i rodzin dostrzegalna jest obecnie w szerokim obszarze działań społecznych i religijnych. Jako diecezja, podejmujemy w tym zakresie różnorakie wysiłki, wychodzimy naprzeciw każdej wspólnocie małżeńskiej i rodzinnej, niosąc zwłaszcza umocnienie, które płynie od samego Jezusa Chrystusa przez słowo Boże, sakramenty i codzienną troskę duszpasterską.  Módlmy się dziś o miłość i błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.
 1. W piątek /21.06/ zakończenie roku szkolnego. Zapraszam całą społeczność szkolną na Msze Świętą o godz. 8:00. Będziemy dziękowali Bogu za wstawiennictwem naszego Patrona bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego za wszelkie dary otrzymane w tym roku szkolnym, będziemy prosić o owoce trudu edukacyjnego oraz o Bożą Opatrzność na czas wakacyjnego wypoczynku. Spowiedź św. dla dzieci w tym dniu o 7:30 i w tygodniu przed Mszą Św.
 1. Dziś składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel. Niech Bóg udziela hojnego błogosławieństwa we wszystkich waszych potrzebach.
 1. Odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej w niedzielę /23.06/. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.
 1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w niedzielę /23.06/ po mszy świętej o godz. 7:00. Serdecznie zapraszam.

 

 1. We czwartek /20.06/ Regionalne spotkanie „Wojowników Maryi”. Początek o 17:30 (różaniec, msza święta, spotkanie formacyjne i podsumowanie roku duchowej pracy.
 1. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Jodłówce–Wałkach informuje o „Walnym zebraniu”, które odbędzie się w niedziele 23 czerwca o godz. 18:00 – obecność obowiązkowa.
 1. Prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, tygodnik „NIEDZIELA” i czerwcowy „Promyczek Dobra” dla dzieci.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minioną sobotę, złożone ofiary na kwiaty i środki czystości. O przejęcie troski o naszą świątynie w sobotę /22.06/ na godz. 8:00 zapraszam rodziny z nru domu: 13; 15B; 15A; 15C
 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

- w poniedziałek: św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

- we środę: św. Romualda, opata

- w piątek: św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

- w sobotę: św. Paulina z Noli, biskupa

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych patronów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Diecezjalne święto Rodziny w przyszłą niedzielę 16 czerwca w Starym Sączu w 25 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II. Pilna konieczność wzmacniania kondycji małżeństw i rodzin dostrzegalna jest obecnie w szerokim obszarze działań społecznych i religijnych. Jako diecezja, podejmujemy w tym zakresie różnorakie wysiłki, wychodzimy naprzeciw każdej wspólnocie małżeńskiej i rodzinnej, niosąc zwłaszcza umocnienie, które płynie od samego Jezusa Chrystusa przez słowo Boże, sakramenty i codzienną troskę duszpasterską.  Módlmy się dziś o miłość i błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.
 2. Ważne ogłoszenie dotyczące przystępowania dzieci do pierwszej Komunii świętej w całej Diecezji Tarnowskiej. Zakończony niedawno Synod Diecezji Tarnowskiej w statucie 49. przypomina nam, przepisy zapisane w Dyrektorium ogólnym o katechizacji watykańskiej Kongregacja ds. Duchowieństwa, oraz w Dyrektorium Katechetycznym Kościoła Katolickiego w Polsce Konferencji Episkopatu Polski, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i samo jej przyjęcie powinny dokonywać się w parafii zamieszkania dziecka, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów – do września!
 1. Dziś zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie, a w przyszłą niedzielę /16.06/ składka inwestycyjna.
 1. W sobotę /15.06/ przypada 12 rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża, szczególnie w tym dniu będziemy modlić się o światłość Ducha Świętego dla naszego Pasterza.
 1. W dniu 13.06.2024 o godz. 15:00 W Szkole Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej odbędzie się spotkanie informacyjne organizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad z udziałem firmy projektowej dotyczącej opracowania dokumentacji projektowej dla: Budowy obwodnicy Tarnowa (nowy przebieg w ciągu drogi krajowej 73), proces przygotowawczy. Wszystkie informacje dostępne na tablicach ogłoszeń i u Sołtysa.
 1. Pan sołtys informuje mieszkańców Jodłówka-Wałki o ponownym wyłożeniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na obszarze Gminy Tarnów w części miejscowości Jodłówka-Wałki w dniach 12-17 lipca 2024 w siedzibie Urzędu Gminy Tarnów pok. 105 w godzinach pracy urzędu. Dyskusja publiczna odbędzie się w dniu 1 lipca od godz. 14:00 do 15:15 w siedzibie Urzędu Gminy ul. Krakowska 19, pok. 207. Każdy kto kwestionuje ustalenia może wnieść uwagi do dnia 31 lipca 2024. Informuję że we czwartek /13.06/ w miejscowości Jodłówka-Wałki  odbędzie się czyszczenie i sprawdzanie przewodów kominowych. 
 1. Prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, także tygodnik „NIEDZIELA” i czerwcowy „Promyczek Dobra”.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minioną sobotę, złożone ofiary na kwiaty i środki czystości. O przejęcie troski o naszą świątynie w sobotę /15.06/ na godz. 8:00 zapraszam rodziny z nru domu: 10A; 11B; 12; 14a;
 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

- we wtorek: św. Barnabę, Apostoła

- we środę: bł. Romana Sitki, prezbitera i męczennika

- we czwartek: św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

- w piątek: bł. Michała Kolzala, bpa i męcz.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych patronów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przez otwarte serce i dyspozycyjność przyczynili się do przeżycia Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Osobą z poszczególnych rejonów za przygotowanie pięknych ołtarzy i przystrojenie drogi procesyjnej, Strażakom za opiekę nad bezpieczeństwem procesji, posługą przy krzyżu i baldachimie, Paniom, które zadbały o piękno procesji, niosącym chorągwie, feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzwoniącym chłopcom, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym, DSM oraz LSO, organiście P. Piotrowi, P. kościelnym i szafarzom. Niech miłość do Chrystusa eucharystycznego opromienia waszą codzienność i otwiera na łaski, które Bóg udziela.
 1. Oktawa Bożego Ciała o godz. 18:00. Zakończenie oktawy i indywidualne błogosławieństwo Dzieci oraz wianków w piątek /7.06/ o godz. 18:00. Adoracja od godz. 17:00. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, równocześnie jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego (w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Zapraszam do licznego udziału. W sobotę (8.06) o godz. 6:30 różaniec w intencji trzeźwości w naszym narodzie.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca: we czwartek adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 17:00. Po mszy św. o 18:00 nowenna do Opatrzności Bożej i procesja eucharystyczna. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godz. 8:15
 1. W przyszłą niedzielę do grona Ministrantów przyjmiemy dwóch chłopców. Otoczmy ich naszą modlitwą, by zaszczytna posługa ministranta, którą rozpoczynają wiązała się z radosną i odpowiedzialną służbą Jezusowi. Dziękuję również rodzicom za zachętę i świadectwo angażowania się w życie naszej wspólnoty parafialnej.
 1. Uczniowie siódmej klasy naszej szkoły, we wtorek /4.06/ o godz. 19:00 w kościele, będą mieli „egzamin” z wiedzy katechetycznej, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Niech Duch Święty umocni ich wiarę potrzebnymi łaskami i darami.
 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielnym” i tygodnik „NIEDZIELA”.
 1. O przejęcie troski o naszą świątynie w sobotę /08.06/ na godz. 8:00 zapraszam rodziny z nru domu: 4; 5; 5D; 10B; Jest również skoszona trawa na cmentarzu.
 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

- we wtorek: św. Bonifacego, bpa i męczennika

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych patronów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy i kończy się czas komunii św. wielkanocnej. Obchodzimy również Dzień Matki – Niech Maryja jako wzór każdej Matki wyprasza u Swojego Syna obfite błogosławieństwo i Bożą Miłość.
 2. We czwartek /30.05/ Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Centralna uroczystość tego dnia rozpocznie się o godz. 10:00, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy: 1-szy ołtarz przygotowuje tradycyjnie Jodłówka – przy posesji P. Bykowskiego; 2-gi Fiołkówka, Osiedle i Centrum przy cmentarzu wojskowym; 3-ci Szpic i Górówka na łące koło mostku; 4-ty Załącze koło plebanii; Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji: Strażaków proszę o opiekę nad bezpieczeństwem procesji, Panie - które dbały o przebieg i piękno procesji, zapraszam do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne w strojach do niesienia poduszek z symbolami eucharystycznymi i świętymi, DSM oraz dzieci z IV klasy, które w tym dniu będą obchodzić rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Próba asysty LSO na Boże Ciało po mszy świętej we środę /29.05/ o godz. 18;45.
 3. Oktawa Bożego Ciała potrwa od piątku /31.05/ i połączona będzie z procesją oraz śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Jezusa. Msze święte i procesja w czasie oktawy o godz. 18:00, w sobotę po 7:00, niedziela po 10:00. Zapraszam do licznego udziału. Zakończenie oktawy i błogosławieństwo dzieci w piątek /7.06/ o godz. 18:00. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja.
 4. W piątek /31.05/ obchodzimy święto Nawiedzenia NMP i kończymy nabożeństwa majowe.
 5. W sobotę obchodzimy Dzień Dziecka, niech Bóg otoczy je płaszczem Swojej Opatrzności, a Maryja przytula do matczynego Serca.
 6. Dzień dziękczynienia w Polsce w niedzielę /2.06/
 7. Przyjęcie do „Grona Ministrantów” dwóch aspirantów odbędzie się w niedzielę /9.06/ w czasie mszy świętej o godz. 10:00, otoczmy ich naszą modlitwą, by z radością służyli Jezusowi. Po tej mszy świętej procesja eucharystyczna.
 8. W pierwszą sobotę czerwca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy świętej i procesji o godz. 7:00.
 9. Prasa katolicka: „Gość Niedzielny”; tygodnik „NIEDZIELA”.
 10. Bóg zapłać za wykonanie remontu schodów na plebanie oraz założenia barierek na chór w kościele i plebani. Za pracę niech Bóg błogosławi.
 11. Dziękuję za wysprzątanie kościoła w minioną sobotę, złożone ofiary na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu świątynie przygotują do uroczystości Bożego Ciała i Pierwszej Rocznicy Komunii świętej Rodzice dzieci z klasy IV.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom a szczególnie Matkom i Dzieciom z okazji Dnia Dziecka, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych patronów.