Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 21 sierpnia 2022

 1. „Czy tylko nieliczni będą zbawieni…?”. Jak często zastanawiam się nad prawdami ostatecznymi: sądem ostatecznym, niebem i piekłem? Prośmy Chrystusa, aby przez sakramenty Kościoła prowadził nas do zbawienia.
 2. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą Świętą.
 3. Dziś składka inwestycyjna. Bóg zapłać za troskę i złożone ofiary na ten cel.
 4. We wtorek przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka.
 5. W piątek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Oddajmy Matce Najświętszej  naszą drogę do Zbawienia, bo Ona zawsze prowadzi nas do Jezusa (w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych).
 6. 17.08 wyruszyła 40 PPT na Jasną Górę, pod hasłem „Chrystus naszą Paschą”. Włączmy się w duchowe pielgrzymowanie, wspierając tych, którzy idą pokłonić się naszej Matce. Codzienne Transmisje przeprowadza radio RDN. 25.08 PPT wchodzi na Jasną Górę.
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: warto przeczytać rozmowę z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami do Medjugorie. Za tydzień będzie dołączona zakładka-spinacz, np. do książki.
 8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty w dniu 13.08: Elżbieta Stach, Albina Łukasik, Iwona Sikorska, Jerzy Tomasiewicz, Paweł Sitko, Andrzej Drwal i zapraszam do sprzątania na sobotę 27.08 na godz. 8:00 następujące rodziny: Teresa Stach, Piotr Maślanka, Remigiusz Czerewacz, Rafał Dziecina, Jan Michalik, Józef Główka.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują:

– w poniedziałek 22 sierpnia – Najświętszej Maryi Panny Królowej

– we środę 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

– w piątek 26 sierpnia – Uroczystość Maryi Panny Częstochowskiej

– w sobotę 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna.

Przez wytrwałą modlitwę wyprosiła nawrócenie syna;

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU  14 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

 1. 17.08 wyrusza PPT na Jasną Górę. Niech Bóg błogosławi pielgrzymom i Maryja wspiera na drodze modlitwy i pokuty. Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w pieszym pielgrzymowaniu, może uczynić to łącząc się z pielgrzymami duchowo w codziennej modlitwie oraz przez transmisje radia RDN. 
 1. W Poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.
 1. 15 sierpnia przypadnie 102. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą,która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.
 2. 16 sierpnia /wtorek/ o 6:30 -  Różaniec w Intencji Ojczyzny i o 7:00 - Msza Święta
 3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny
 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i przystrojenie go do Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
 5. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 17 sierpnia – św. Jacka, prezbitera;

– w sobotę 20 sierpnia – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      7 sierpnia 2022     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej.
 1. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w 40 PPT na Jasną Górę, zapraszam do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.
 1. Jutro (08.08), zapraszam na różaniec w intencji trzeźwości naszego narodu o godz. 6:300. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, w piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy Świętej wyjątkowo o godz. 7:00.
 1. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie w Woli Rzędzińskiej o godz. 20:00. Serdecznie zapraszam, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata. Za tydzień (13.08) na godz. 13:00 zapraszam Radę Parafialną.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej. Są do nabycia albumy z kościołami naszej diecezji – tom 1 – cena 100 zł.
 1. Gość Niedzielny poleca: „ …… „ itd. …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Stach Elżbieta, Sikorska Iwona, Tomasiewicz Jerzy, Łukasik Albina, Drwal Andrzej i Sitko Paweł.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 8 sierpnia - Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

- wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

- środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;

- czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   31 lipca 2022    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
 1. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
 1. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
 1. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania od godz. 17:00.
 1. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna o godz. 7:00 i 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:00.
 1. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7:00.
 1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca - adoracyjną. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa. Za tydzień po Prymarii zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 1. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszam wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Polecajmy się Bogu przez ręce Matki Najświętszej. Miesiąc sierpień to miesiąc modlitw o trzeźwość narodu i podejmowania całkowitej abstynencji i życia w trzeźwości jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa i zgorszenia. 
 1. Gość Niedzielny poleca: „ …… „ itd. …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Szmigielski Marek, Derus Piotr, Derus Paweł, Wójcik Jan, Stach Bogusław i Kłósek Mieczysław.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego. Są jeszcze wolne miejsca na wycieczkę do Ranczo Pstrągowa i Łańcuta 02.08. wyjazd o godz. 7:30. Dzieci proszę, aby zabrały legitymację szkolną. Można się jeszcze zapisać. 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;

- czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.
 1. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).
 1. Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.
 1. W środę, 13 lipca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Nabożeństwo fatimskie w Woli Rzędzińskiej o godz. 20:00. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby.
 1. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną – Msza Św. w int. Ojczyzny o godz. 7:00, a o 6:30 Różaniec w int. Ojczyzny Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.
 1. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 1. Gość Niedzielny poleca: „ itd. …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Skrzypczak Artur, Barnaś Stanisław, Waszczyszyn Jerzy, Barnaś Anna, Kościółek Kazimierz i Kościółek Karol.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 11 lipca – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;

- wtorek, 12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;

- środa, 13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;

- piątek, 15 lipca – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.