Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Nowenna do Bożej Opatrzności: 
pierwszy czwartek miesiąca, godz. 18:00

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś w III Niedzielę Wielkanocną, kolejny raz obchodzimy Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Jezus jest obecny w swoim Słowie, dlatego starajmy się często sięgać do tej świętej księgi.
 1. We czwartek 20 kwietnia Społeczność naszej Szkoły przeżywała uroczystość nadania imienia bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Liturgii przewodniczył Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż, który o godz. 10.00 w naszym kościele w czasie Mszy Św. poświęcił sztandar szkoły. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przebiegu tej uroczystości, a z Grona Pedagogicznego, pracowników i uczniów naszej szkoły możemy być dumni za piękne świadectwo wiary wyrażone w modlitwie oraz wzruszającym spotkaniu w szkole. Niech nowy Patron Naszej Szkoły wyprasza dary Ducha Świętego i staje się czytelnym znakiem drogi edukacji i wychowania w naszej szkole.
 1. W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski.
 1. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty. W tym dniu będziemy modlili się o urodzaje i wypraszali błogosławieństwo Boże dla tych, którzy pracują na roli i cieszą się owocami ziemi.
 1. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej przypada 29 kwietnia. Módlmy się, aby męczeństwo kapłanów wydało piękne owoce miłości do Boga i odkryło w sercach młodych ludzi pragnienie odpowiedzi na powołanie do służby Bożej.
 1. W sobotę rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława ze Szczepanowa, patrona naszej diecezji.
 1. Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska jest niedzielą modlitw w intencji kierowców.
 1. W „Gość Niedzielny” – poleca tekst przygotowany na Niedzielę Biblijną. Pojawił się także miesięcznik „NIEDZIELA”. Zachęcam do nabywania prasy religijnej, przez którą ubogacamy swoją wiarę i światopogląd.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minioną sobotę i zapraszam na sobotę /29.04/ na godz. 8:00 rodziny z numerów domu: 22G; 22K; 22C; 22J; 22D;
 1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, zdrowia i ludzkiej życzliwości.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś w II Niedzielę Wielkanocną, z woli Chrystusa, czcimy tajemnicę Bożego Miłosierdzia. Święta Siostra Faustyna w czasie modlitwy usłyszała słowa: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego”. [Dz. 299] Rozpoczynając Tydzień Miłosierdzia w sposób szczególny dziękujmy Bogu za dar Jego Miłosierdzia, który objawił nam w Chrystusie – w Jego śmierci i zmartwychwstaniu, a zwłaszcza w sakramencie pokuty i pojednania. Ofiary składane dziś do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
 1. We czwartek 20 kwietnia Społeczność naszej Szkoły będzie przeżywał uroczystość Nadania Imienia bł. Stefana Wyszyńskiego. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż, który o godz. 10.00 w naszym kościele w czasie Mszy Św. poświęci sztandar szkoły. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Niech nowy Patron Naszej Szkoły wyprasza dary Ducha Świętego i staje się dla pedagogów i uczniów wzorem otwartości na Prawdę, Dobro i Miłość.
 1. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza we środę /19.04/ na godz. 17.00 na czuwanie modlitewne w obronie świętości i dobrego imienia św. Jana Pawła II, które według harmonogramu diecezjalnego zostało dla naszej parafii wyznaczone na ten dzień. W programie modlitewnym Koronka do Bożego Miłosierdzia, Litania do św. Jana Pawła II, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze katechezą: „Kościół jako Oblubienica w Ewangelii”, Msza Święta. Serdecznie zapraszamy.
 1. Dziś z racji 16 dnia miesiąca o godz. 14.30 modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny i Msza Święta.
 1. Za tydzień Niedziela Biblijna, od której rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Będzie to kolejny moment, na uświadomienie sobie roli Słowa Bożego w naszym życiu.
 1. Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski wypadająca w tym roku w 3 Niedzielę Wielkanocną będzie obchodzona w poniedziałek /24.04/.
 1. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii.
 1. W Gościu Niedzielnym – można przeczytać o trzech sposobach czynienia miłosierdzia, zapisanych przez siostrę Faustynę w „Dzienniczku”, oraz o tym, skąd bierze się niewiara i jak o Bogu rozmawiać z niewierzącymi.
 1. Do sprzątania kościoła w sobotę /22.04/ na godz. 8:00 zapraszam rodziny z numerów domu: 53F; 53C; 53B; 53; 21A
 • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, zdrowia i ludzkiej życzliwości.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej okazji pragnę złożyć Wielkanocne życzenia:

Drodzy Parafianie i Goście!

„Niech Zmartwychwstały Jezus uwalnia was od strachu i lęku, byście potrafili wznosić się ponad to, co Was zniewala i przytłacza w codziennym życiu. Niech Zmartwychwstały Jezus opromienia Was radością poranka wielkanocnego, abyście stawali się świadkami Jego miłości wszędzie tam gdzie będziecie, a przez dobre życie osiągnęli Chwałę Zmartwychwstania”.

Z serca życzy i błogosławi Ks. Proboszcz

 1. W Poniedziałek Wielkanocny - Msze Święte o godz. 7:00; 9:00; 11.00. Składka przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Tradycyjnie w tym dniu czytany jest list Rektora Uczelni.
 1. Trwamy w nowennie przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Intencja i Koronka do Bożego Miłosierdzia od wtorku do soboty po Mszy Świętej.
 1. Z racji oktawy Wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W drugą Niedzielę Wielkanocną przypada Niedziela Bożego Miłosierdzia. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Po każdej Mszy Świętej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Odpust w Parafii Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej II – ks. Stanisław serdecznie zaprasza.
 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Triduum Paschalnego. Tym którzy ubierali Ciemnice, Grób Pana Jezusa, sprzątali i przyozdabiali nasz kościół, Panom Kościelnym, Nadzwyczajnym Szafarzom, Panu Organiście, LSO, DSM, Kołu Gospodyń Wiejskich, Strażakom, tym którzy przygotowali i prowadzili procesję rezurekcyjną i wszystkim dobrego serca. Za Waszą obecność, rozmodlenie, ciszę Wielkiego Tygodnia. Niech Zmartwychwstały Jezus będzie dla Was Radością i obdarza błogosławieństwem.
 1. Świąteczny Gość Niedzielny – Znajdziemy w nim wiele wartościowych tekstów o Tajemnicy Zmartwychwstania Jezusa.
 1. Do sprzątania kościoła w sobotę /15.04/ na godz. 8:00 zapraszam rodziny z numerów domu: 19c;,149; 53G; 53E; 53D;
 1. Zmarł Śp. + Władysław Zaucha – pogrzeb w najbliższym czasie. Polećmy naszych zmarłych i zmarłego + Władysława Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.
 1. W Wielki Poniedziałek Droga Krzyżowa w plenerze - początek o godz. 18:00, wyjście z pod kościoła. Serdecznie dziękuję Młodzieży, LSO, DSM za poprowadzenie Drogi Krzyżowej na sposób „Misterium” w miniony piątek. Dziękuję ofiarodawcą i tym wszystkim, którzy zbierali ofiary na kwiaty, wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego, oraz na intencję w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej (6150 zł.)
 1. We środę /5.04/ msza św. wyjątkowo o godz. 7:00, ze względu na przygotowanie kościoła do Triduum Paschalnego
 1. W Wielki Czwartek odwiedziny chorych z Komunią Świętą Wielkanocną. Od godz. 9:00. Odwiedzę chorych, do których przyjeżdżam co miesiąc oraz tych którzy zostaną zgłoszeni do środy /5.04/.
 1. W Wielki Czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do Ciemnicy. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 22:00.
 1. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii. O godz. 17:00 Droga Krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 23:00.Do godz. 21:00 adorują Pana Jezusa wszyscy, do 22:00 matki i młodzież żeńska, do 23:00 Ojcowie i młodzież męska. Ofiary składane tego dnia są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego; W piątek i sobotę o godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego, a niedzielę wielkanocną po mszy św. o godz. 9:00, a poniedziałek po mszy św. o godz. 7:00. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Wielki Piątek przyozdabiamy krzyże przydrożne, krzyż misyjny i krzyże w naszych domach.

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy - Piątek:

Od  9:00 Róże Różańcowe,

Od 10:00 Dzieci Szkolne, lektorzy i ministranci, młodzież

Od 11:00 Centrum

Od 12:00 Załącze

Od 13:00 Fiołkówka

Od 14:00 Szpic

Od 15:00 Górówka

Od 16:00 Osiedle

Od 17:00 Jodłówka

 1. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela.Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii.

Adoracja Pana Jezusa przy Grobie Pańskim - Sobota:

Od  9:00 Róże Różańcowe,

Od 10:00 Dzieci Szkolne, lektorzy i ministranci, młodzież

Od 11:00 Centrum

Od 12:00 Załącze

Od 13:00 Fiołkówka

Od 14:00 Szpic

Od 15:00 Górówka

Od 16:00 Osiedle

Od 17:00 Jodłówka

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 11:00; 11:30; 12:00; 12:30 i 13:00. Niech śniadanie Wielkanocne w naszych rodzinach będzie miało wymiar religijnej radości.

Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Na liturgię światła przynosimy świece/paschaliki. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji.

 1. Niedzielę Wielkanocną rozpoczniemy procesją Rezurekcyjną o godz. 6:00. Pozostałe Msze Święte o godz. 9:00 i 11:00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godz. 7:00; 9:00; 11.00.
 1. Strażaków, wzorem lat ubiegłych bardzo proszę, aby pełnili straż honorową przy grobie Pana Jezusa. Proszę również o „żywą” odpowiedź na przygotowanie i udział w procesji rezurekcyjnej – niech to będzie bezinteresowny gest miłości dla Zmartwychwstałego Jezusa.

 W Gościu Niedzielnym warto przeczytać:„O Triduum Paschalnym, jak się najlepiej przygotować” oraz jak wybór Jana Pawła II zmienił układ sił na świecie i dał nadzieję milionom chrześcijan żyjących w krajach komunistycznych. Przy tej okazji, dziękuję Młodzieży i DSM za modlitewne wspomnienie osoby Św. Jana Pawła II.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Piąta Niedziela Wielkiego Postu Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które mają być dla nas okazją do szczerego nawrócenia i przylgnięcia na nowo z większą gorliwością do Boga. Patron tych rekolekcji bł. Edmund Bojanowski, którego relikwie znajdują się przy ołtarzu, niech wyprasza dla naszej wspólnoty parafialnej potrzebne dary wiary, nadziei i miłości. Dziękujemy Siostrom Służebniczką Dębickim za świadectwo o ich założycielu bł. Edmundzie, który miał szczególne nabożeństwo do Bożej Opatrzności.

Plan rekolekcji na stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń.

 1. Droga Krzyżowa w piątek 31.03. po Mszy świętej o godz. 18:30 – poprowadzi ją młodzież naszej parafii przedstawiając „Misterium”. Już dzisiaj zapraszam na Drogę Krzyżową w plenerze, która odbędzie się w Naszej Miejscowości w Wielki Poniedziałek 3 kwietnia o godz. 18:00; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 14:00.
 1. Za tydzień Niedziela Palmowa (2 kwietnia). Tradycyjnie w tym dniu święcimy palmy i uczestniczymy w procesji o godz. 10:00. Po uroczystej Mszy Świętej odbędzie się konkurs palm. Będziemy nagradzać te ręcznie robione, najpiękniejsze, najwyższe (powyżej 1m).
 1. W niedzielę 2 kwietnia mija 18 lat od śmierci Jana Pawła II – w związku z tą rocznicą w Tarnowie odbędzie się w tym dniu marsz w obronie Jego dziedzictwa. Początek o godz. 13:00 przy Placu Sobieskiego w Tarnowie, następnie przejście ulicami miasta, aż do Pomnika Świętego Jana Pawła II przy tarnowskiej Katedrze. Młodzież naszej parafii o godz. 9.30 w tym dniu przed Msza św., przedstawi modlitewne wspomnienie o Św. Janie Pawle II. Serdercznie zapraszamy. 
 1. Zbierane są ofiary na kwiaty i wystrój Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego, a także intencję w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej – z prośba o potrzebne łaski, Bożą Opatrzność, opiekę Matki Bożej Tuchowskiej i dobre urodzaje dla wszystkich mieszkańców naszej parafii.
 1. W pierwszą sobotę kwietnia /01.04/ nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy św. o godz. 7:00. W pierwszą niedzielę kwietnia po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. 
 1. Do sprzątania kościoła na sobotę /01.04/ zapraszam rodziny z „Fiołkówki” strona południowa, nry: 21P; 2A; 11C; 14B; 37D;
 1. „Gość Niedzielny”: poleca min. odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych, opieki Maryi i świętych patronów.