Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 

20 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Powoli kończy się Adwent. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.
 1. Roraty o godz.17:00, a w czwartek o godz. 7:00. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia Pana Jezusa z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy pasterka. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia. O godz. 23:30 młodzież naszej parafii poprowadzi czuwanie modlitewne o Bożym Narodzeniu.
 1. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W Boże Narodzenie i w Św. Szczepana Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 11:00. Składka ze Św. Szczepana przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła 2 i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w środę (23.12) od godz. 8:00. Proszę zapisać wszystkich chorych do wtorku.
 1. Za tydzień (27.12) Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Po każdej Mszy Św. błogosławieństwo wszystkich rodzin.
 2. Dzisiaj składka inwestycyjna – Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Sprzątanie i ubieranie kościoła na święta we wtorek i środę (22.12 i 23.12) po Mszy Św. Wieczornej. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania wyjątkowo w poniedziałek (28.12) na godz.8:00 następujące rodziny: Małek Andrzej, Małek Henryk, Sorysz Paweł, Wilk Mariusz i Małek Krzysztof.
 3. Gość Niedzielny poleca: „Rok ze Św. Józefem”; „Miłość usuwa lęk”; „Gdy się okno otwiera” – o oknach życia; ”Duch pacjenta„ – chorzy potrzebują opieki duchowej; „Nauka czy ideologia” – życie ludzkie zaczyna się od momentu poczęcia; „Układanka” – mówi, że jest szczęśliwa, choć od roku, kiedy umarł mąż sama wychowuje dzieci; itd. Wiele ciekawych artykułów. Jest do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

 

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

13 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    

 1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. Przez refleksję nad słowem Bożym, sakramentami przygotują nas do głębszego przeżywania świąt. Proszę, abyśmy swoje obowiązki ułożyli tak, żebyśmy mogli skorzystać z tego daru łaski. Do 22.12 można składać do tzw. Kosza Św. Antoniego artykuły trwałe dla najbiedniejszych parafian.
 1. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego i zapalmy świecę w oknie naszego domu o 19:30. Pamiętajmy o codziennej modlitwie różańcowej o 20:30 i Apelu Jasnogórskim.
 1. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.
 2. Msze Święte roratnie w naszej świątyni codziennie o 17:00, wyjątkowo w piątek i sobotę o godz. 7:00. Zapraszam wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.
 1. W środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia, po Msz Św. W czasie modlitwy i rozważania tajemnic przedświątecznych dni wnikajmy coraz głębiej w misterium spotkania z przychodzącym do nas Bogiem. Modlimy się za ojczyznę - o 16:30 różaniec w tej intencji.
 1. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Zapalone lampy” – miłości Boga i miłości małżeńskiej; „Granice heroizmu matki” – o poświęceniu mamy dla narodzin dziecka; „Cud nienaruszonych ciał” z cyklu NIEZNISZCZALNI – Gdy półtora roku po śmierci Św. Jana od Krzyża odcięto palec na relikwie, wypłynęła świeża krew; „Drugi chrzest Francji”; „Bardzo wpływowa kobieta” – o Marii Okońskiej; „Modlitwa i wsparcie” – o stanie wojennym itd. Wiele ciekawych artykułów. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Flaga Józef, Olszówka Lucjan, Gut Jarosław, Cop Krzysztof i Cop Grzegorz. Sprzątanie i ubieranie kościoła na święta we wtorek i środę (22.12 i 23.12) po Mszy Św. Wieczornej. Spotkanie uczniów klasy 6 i 8 wraz z rodzicami w środę po Mszy Św. wieczornej.
 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.

-- w piątek 18 grudnia – Bł. Karoliny, dziewicy i męczennicy

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

6 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość modlitwy do godz. 15:00. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
 1. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 17:00. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu od godz. 12:00 do 13:00 GODZINA ŁASKI. Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godzinie 7:00; o godz. 13:00 na zakończenie Godziny ŁASKI i o godz. 17:00. Zapraszam do duchowej adopcji dziecka poczętego.
 1. Tradycyjnie Caritas z okazji Świąt Bożego Narodzenia organizuje pomoc dla biednych rodzin z naszej parafii. Jest wystawiona choinka z losami, jakie artykuły są potrzebne. Chętnych, którzy chcą pomóc proszę, aby zerwali los i na paczkach napisali wylosowany numer, i dostarczyli paczki do 20.12. Są też rozprowadzane w naszej parafii świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – Dochód przeznaczony dla najbiedniejszych z biednych, a także „Opłatki” – dochód w całości przeznaczony na cele parafialne.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Jego świętość jest nie do podważenia” – o Św. Janie Pawle 2; „Bliskość otwiera serca”; „Wschodni bracia”; „Święci chodzą wśród nas”; itd. Wiele ciekawych artykułów. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Osika Aleksander, Adam Sroka, Małek Edward, Wroński Stanisław, Pinas Kazimiera, Kuta Stanisław, Kras Mirosław i Kutz Leszek. Spotkanie uczniów klasy 7 wraz z rodzicami we wtorek, a klasy 3 w środę po Mszy Św. wieczornej.
 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

29 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Uczestnictwo we Mszy Św. jest świadectwem wiary dla współczesnego świata.
 1. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Bogiem. Codziennie RORATY o godz. 17:00, sobotę o godz. 7:00. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci – hasło tegorocznych rorat: „Cud nad cudami”. Będą plakaty i naklejki do wklejenia na plakacie. W niedziele i 8.12 nie ma rorat. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny włączmy się do duchowej adopcji dziecka poczętego.
 1. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcam do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem i relacjami z Bogiem i drugim człowiekiem.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem.
 1. W piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Godzina święta i okazja do spowiedzi, w czwartek i piątek od godz. 16:00. Nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. Zadbajmy o to, by wszyscy przyjmowali sakrament pokuty i pojednania oraz Komunię Świętą. 4 grudnia to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą wszystkich poszukujących pracy.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.
 1. Tradycyjnie Caritas z okazji Świąt Bożego Narodzenia organizuje pomoc dla biednych rodzin z naszej parafii. Jest wystawiona choinka z losami, jakie artykuły są potrzebne. Chętnych, którzy chcą pomóc proszę, aby zerwali los i na paczkach napisali wylosowany numer. Są też rozprowadzane w naszej parafii świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – Dochód przeznaczony dla najbiedniejszych z biednych, a także „Opłatki” – dochód w całości przeznaczony na cele parafialne.
 1. Gość Niedzielny poleca: „; itd. Wiele ciekawych artykułów. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Zaucha Marian, Wroński Piotr, Buch Stanisław, Buch Rafał i Nytko Konrad. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.
 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Paweł Wilk „Dobry Jezu …”

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

– w czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

– w piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA         22 listopada 2020           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Dzisiaj za publiczne odmówienie litanii do Serca Pana Jezusa i Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata, można pod zwykłymi warunkami, zyskać odpust zupełny. Do końca listopada można zyskiwać odpusty zupełne za zmarłych.
 1. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.
 1. W środę podczas nowenny o godz. 17:00 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej, a w piątek o godz. 17:00 będziemy wypraszać Boże Miłosierdzie dla zmarłych i żywych.
 1. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas. 28 listopada nasz biskup Andrzej Jeż obchodzi 11 rocznicę święceń biskupich – poświęcajmy modlitwę osobistą i wspólnotową za Ks. Bpa i w Jego intencjach. 
 1. Tradycyjnie Caritas z okazji Świąt Bożego Narodzenia organizuje pomoc dla biednych rodzin z naszej parafii. Od pierwszej niedzieli adwentu będzie wystawiona choinka z losami, jakie artykuły są potrzebne. Chętnych, którzy chcą pomóc proszę, aby zerwali los i na paczkach napisali wylosowany numer. Będą też rozprowadzane w naszej parafii świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – Dochód przeznaczony dla najbiedniejszych z biednych, a także „Opłatki” – dochód w całości przeznaczony na cele parafialne.
 1. Gość Niedzielny poleca: „ ; itd. Wiele ciekawych artykułów. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Solak Łukasz, Wardzała Zdzisław, Maślanka Marcin, Jachym Piotr, Malig Tomasz i Wnęk Dominik. W ostatnią niedzielę (15.11), na cele inwestycyjne złożono 44 ofiar na kwotę 3290 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

Bardzo proszę, aby wszyscy w parafii modlili się codziennie na różańcu o godz. 20:30 i Apelem Jasnogórskim o godz.21:00.