326893990_710822430713943_4826993263540077836_n.jpg

Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY    18 kwietnia 2022         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 7:00; 9:00 i 11:00. Ofiary składane dzisiaj na tacę stanowią wsparcie dla katolickich uczelni: KUL PAT w Krakowie i Tarnowie. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane w tym dniu do puszek będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
 1. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy serdecznie do udziału w celebracji Eucharystii, aby wypraszać Bożego miłosierdzia dla nas i całego świata. Po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Będzie to także Niedziela Modlitwy za Kierowców.
 1. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Ciężądło Józef, Godek Piotr, Wardzała Marian, Wardzała Adam, Płaneta Zdzisław, Kolak Tadeusz, Kolak Mateusz, Stach Wojciech i Bodura Leszek.
 2. Spotkanie uczniów kl. 8 i 7 wraz z rodzicami 22.04 o godz. 18:00. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.
 1. Z naszej wspólnoty parafialnej, w ostatnim tygodniu odszedł do Pana + Józef Stach. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

 

 

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ            10 kwietnia 2022          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.
 1. Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.
 1. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.
 1. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji Ciemnicy - do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 22:00.
 1. W tym roku, 14 kwietnia, w Wielki Czwartek przypada także ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski. Dziękując Bogu za dar wiary, módlmy się, abyśmy byli wierni chrześcijańskiemu powołaniu.
 1. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz. 17:00 Droga Krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 23:00. Do godz. 21:00adorują Pana Jezusa wszyscy, do 22:00 matki i młodzież żeńska, do 23:00 Ojcowie i młodzież męska. Ofiary składane tego dnia są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego; W piątek i sobotę o godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego, a niedzielę i poniedziałek po Prymarii.
 1. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszam serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim od godz. 9:00. W oczekiwaniu na radość poranka wielkanocnego trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 11:00; 11:30; 12:00; 12:30 i 13:00.

Adoracja Pana Jezusa w grobie:

Od 9:00 Róże Różańcowe, lektorzy i ministranci

Od 10:00 Dzieci Szkolne

Od 11:00 Centrum

Od 12:00 Załącze

Od 13:00 Fiołkówka

Od 14:00 Szpic

Od 15:00 Górówka

Od 16:00 Osiedle

Od 17:00 Jodłówka

Od 18:00 Młodzież

 1. W sobotę, 15 kwietnia, przypada 95. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. W naszej modlitwie dziękujmy za jego posługę w Kościele i wypraszajmy mu obfitość Bożych darów.
 1. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 19:00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. W niedzielę o godz. 6.00 Procesją Rezurekcyjną Mszą Świętą obwieścimy całemu światu, że Chrystus zmartwychwstał. Pozostałe Msze Święte o godz. 9:00 i 11:00.
 1. Dziękuję za wszystkie dary ofiary złożone na rzecz biednych i uchodźców – nawet najmniejszy gest miłosierdzia. Gdyby ktoś chciał, to można jeszcze złożyć ofiary na kwiaty do grobu. Gość Niedzielny poleca: „Od Hosanna do ukrzyżuj Go” – o Męce Pańskiej itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania wyjątkowo na sobotę na godz. Około 20:30 następujące rodziny: Starzyk Andrzej, Łuczkowiec Grzegorz, Puła Paweł, Bisek Kazimierz, Bisek Mirosław, Czech Wiesław i Sokołowski Dawid.
 2. Spotkanie służby liturgicznej (ministrantów, lektorów) i wszystkich, którzy chcą aktywnie włączyć się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego w środę o godz. 18:30. Bardzo proszę, aby strażacy, wzorem lat ubiegłych pełnili straż honorową przy grobie Pana Jezusa. Ofiary na cele inwestycyjne będziemy składać tydzień później (24.04.).

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU              3 kwietnia 2022         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca - adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 14:00, o której rozpoczniemy Nabożeństwo Gorzkich Żali, a po nich bezpośrednio Msza Święta.
 1. W środę, 6 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji nowych powołań do służby w Kościele. W piątek o 17:30 Różaniec w int. Trzeźwości naszej Ojczyzny i wynagrodzenia za grzech pijaństwa i o godz. 18:00 Droga Krzyżowa w tej samej intencji.
 1. Dziękuję wszystkich, którzy uczestniczyli w Rekolekcjach Wielkopostnych i skorzystali z sakramentu pokuty. Na pewno Pan Bóg w tym świętym czasie obdarzył nas szczególnymi łaskami. Proszę o modlitwę za tych, którzy z tego czasu łaski nie korzystają, o nawrócenie dla nich. Dziękuję za wszystkie ofiary – składka z wtorku i ze środy, w całości została przekazana na utrzymanie klasztoru w Zamościu.
 1. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. O godz. 10:00 po poświęceniu palm pójdziemy w procesji w wokół kościoła i W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
 1. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.
 1. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości. Proszę składać do następnej niedzieli. W Wielki Wtorek panie z Caritasu przekażą najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty i uchodźcom. Dziękuję za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia. Zbierane są ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego i na Mszę Św. w Tuchowie – o potrzebne łaski dla wszystkich mieszkających w parafii i o urodzaje. Bardzo proszę nie zbierać ofiar na swoją rękę w imieniu parafii lub mojej. Mogą to czynić tylko Ci, którzy należą do Rady Parafialnej.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Nie lękajcie się…” – każda wojna jest porażką najeźdźcy; „W okrutnej wojnie uciekamy się do Matki” – z nauczania papieża; „Z braćmi i sistrami przed Bogiem” – o poście, modlitwie i jałmużnie itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Kuta Józefa, Jamróz Maria, Kubala Jan, Marć Mateusz, Cygan Mirosław.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU          27 marca 2022   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
 1. Dzisiaj w Imię Boże rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi O. Kazimierz Mikulski z Zamościa, Redemptorysta. Dziękujemy Mu za przyjęcie zaproszenia i prosimy o umocnienie słowem Boga, które daje życie wieczne. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 14:00. Za udział w rekolekcjach, w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7:00 i 18:00, a po Mszy Św. Droga Krzyżowa. Godzina Święta czyli Adoracja Najświę- tszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17:00.
 1. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7:00.
 1. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nowenna dla Pokoju codziennie po Mszy Św., do 02.04.2022 r.
 1. Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca - adoracyjną. Możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem przez cały dzień. Zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii.
 1. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty i uchodźcom. Dziękuję za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia. Zbierane są ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego i na Mszę Św. w Tuchowie – o potrzebne łaski dla wszystkich mieszkających w parafii i o urodzaje. We wtorek złożymy ofiary na pokrycie kosztów związanych z rekolekcjami. Dziękuję za ofiary przeznaczoną na ogrzewanie naszej świątyni i na ubezpieczenie.
 1. Bardzo proszę o zgłoszenie wszystkich uchodźców mieszkających na terenie naszej parafii. W pomoc, w jakikolwiek sposób powinna włączyć się cała parafia. Dziękuję wszystkim, którzy to czynią. Caritas naszej diecezji też dziękuję – wpłynęło ponad 3.700.000 zł., ostatnio zebrano do firmowych kartonów w diecezji około 90 ton produktów na kwotę około 1.300.000 zł. Potrzeby są ogromne, ale nie dajmy się oszukać.

Gość Niedzielny poleca: „Prorocka Misja Fatimy” – serce otwarte na Boga jest silniejsze niż karabiny; Jest też do nabycia świąteczny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:15 następujące rodziny: Ciochoń Danuta, Barwacz Dariusz, Zaucha Roman, Zaucha Marek, Zaucha Władysław i Drożdż Tomasz.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU         20 marca 2022     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.
 1. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 14:00 i Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17:00. Niech rozważanie męki Zbawiciela będzie dla nas okazją do wchodzenia w tajemnicę bliskości Pana, powstawania z upadków i dobrych postanowień. Po nabożeństwach bezpośrednio Msza Św. 
 1. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.
 1. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.
 1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy trzeba dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 17:00. Tego dnia nie obowiązuje abstynencja od pokarów mięsnych.
 1. W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów. Dobry Łotr to jeden ze złoczyńców powieszonych na krzyżu obok Jezusa, do którego Zbawiciel skierował słowa: „Zaprawdę, powiadam ci, dziś będziesz ze Mną w raju”. Dziś czczony jest w Kościele jako patron więźniów oraz pokutujących i nawróconych grzeszników. Módlmy się więc za wszystkich, którzy pogubili się na drogach życia, aby weszli na drogę nawrócenia i pamiętali, że „Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia”.
 1. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty i dla Ukrainy. Kartonów Caritas już nie ma, ale można składać trwałe produkty, które będą przeznaczone dla biednych z naszej parafii i dla uchodźców. Dziękuję za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.
 1. Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, a poprowadzi je ks. Kazimierz Mikulski - Redemptorysta, a odbędą się w dniach od 27.03 do 30.03.2021 r. Postarajmy się tak zorganizować czas, aby mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy. Bądźmy też dobrymi apostołami. Niech to będzie dla każdego z nas okazja do osobistego nawrócenia i przemiany życia. Przy wyjściu z kościoła można zabrać sobie program rekolekcji. Za tydzień (27.03) spotkanie Rady Parafialne po Mszy Św. wieczornej                         

9 Gość Niedzielny poleca: „Bóg jest niewinny” – o barbarzyńskiej wojnie, niezawinionym cierpieniu i Chrystusie krzyżowanym w każdym dręczonym człowieku; „Kogo uwiera Instytut Rodziny?” – niektórzy nie akceptują szczególnej roli rodziny w życiu społecznym; itd. Jest też do nabycia świąteczny numer Małego Goscia Niedzielnego dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Lis Mieczysław, Wardzała Wojciech, Lis Kazimierz, Lis Łukasz i Zając Maria. Dziękuję za dzisiejszą składkę przeznaczoną na ogrzewanie naszej świątyni i na ubezpieczenie.

10. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie przed każdą Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty. W ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania, spotkanie klas: 7 i 8 wraz z rodzicami w piątek – rozpoczęcie o godz.17:00.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.