Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM   2 stycznia 2022   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom (kolekta mszalna).
 1. Jutro (3.01) cały dzień Adoracja Najświętszego Sakramentu. Tak zaplanujmy ten, aby znalazł się czas na uwielbienie Pana Boga w naszej świątyni.
 1. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego, o 7:00; 10:00 i 15:00.
 1. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne. 
 1. Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Zachęcam do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej. Na placu katedralnym w Tarnowie 6.01 o 16:30 Cenacolo przedstawi Jasełka Bożonarodzeniowe.
 1. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii i do pracy w krajach misyjnych.
 1. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7:00 i 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00. Godzina Święta czyli adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 16:00.
 1. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania wyjątkowo w poniedziałek (03.01) na godz. 17:30 następujące rodziny: Konior Robert, Madej Marek, Partyka Józef, Drwal Robert i Babiarski Grzegorz i na sobotę (8.01), na godz. 8:00 następujące rodziny: Jachym Kazimiera, , Stach Tadeusz, Chrobak Jadwiga, Kozerski Antoni i Piznal Kazimierz.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Spotkanie Rady Parafialnej 6.01 po Mszy Św. wieczornej.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 26 grudnia 2021   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
 1. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Mszy Świętej wyjątkowo o godz. 17:00.
 1. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
 2. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczyste Nieszpory i Msza Św. o godz.16:00. Po Mszy Świętej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego). W tym dniu Ks. Biskup udzielił dyspensy od potraw mięsnych.
 1. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (Jest to święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.
 1. Zapraszam do sprzątania kościoła wyjątkowo w poniedziałek (27.12) na godz. 8:00 następujące rodziny: Pająk Piotr, Izajasz Krzysztof, Kozioł Andrzej, Kuta Piotr, Izajasz Wojciech i Madej Paweł i za tydzień (03.01.2022) r. na godz. 17:30 następujące rodziny: Konior Robert, Madej Marek, Partyka Józef, Drwal Robert i Babiarski Grzegorz.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 27 grudnia - Święty Jan Apostoł, brat Świętego Jakuba Większego, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;

- wtorek, 28 grudnia – Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU               19 grudnia 2021              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (modlitwa po Komunii).
 1. W tym tygodniu, do piątku zapraszam codziennie na Msze Święte Roratnie o godz. 6:45. Ubieranie kościoła na święta w czwartek od godz. 16:00 – kto nie może o tej godzinie, może dołączyć później – zapraszam.   Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną 21.12 (wtorek) od godz. 11:00. Proszę zapisać wszystkich chorych do jutra. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła 2.
 1. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
 1. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Pół godziny wcześniej serdecznie zapraszam na modlitewne czuwanie, które poprowadzi młodzież naszej parafii. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 7:00; 9:00 i 11:00.
 1. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w naszej świątyni również o godz. 7:00; 9:00; i 11:00. Na godz. 11:00 zapraszam wszystkie rodziny – będzie dla nich specjalne błogosławieństwo.
 1. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i  pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Gość Niedzielny poleca: „Jedynie Bogu pokłon” – człowiek adoruje raczej dzieła własnych rąk, niż tego, który go stworzył; „Jak one śpiewają” – o siostrach karmelitankach z Islandii – dołączona płyta ze śpiewem kolęd w wykonaniu tych sióstr; itd. Wiele ciekawych artykułów. Jest także do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Świąteczny numer Gościa Niedzielnego będzie dostępny już w środę z pierwszą płytą z kolekcji Biblia Audio.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.
 1. Dzisiaj składka inwestycyjna – Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania wyjątkowo w poniedziałek (27.12) na godz. 8:00 następujące rodziny: Pająk Piotr, Izajasz Krzysztof, Kozioł Andrzej, Kuta Piotr, Izajasz Wojciech i Madej Paweł.
 1. Zmarłym, którzy w ostatnim tygodniu przeszli do domu Ojca, wypraszajmy dar życia wiecznego: ++ Karolina Wrońska i Andrzej Pachota. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU        12 grudnia 2021       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.
 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości. Dzisiaj też rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe – poprowadzi je O. Łukasz – Redemptorysta z Warszawy. Życzmy sobie, aby w tym świętym czasie słowo Boże nas przenikało i abyśmy żyli w łasce Bożej.
 1. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
 1. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.
 1. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii są także poświęcone opłatki na stół wigilijny. Młodzież naszej parafii rozprowadza stroiki na stół świąteczny. Na choince są jeszcze losy, proszę aby wszystkie paczki wspierające biednych naszej parafii dostarczyć do przyszłej niedzieli.
 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Bóg wie najlepiej”; „Nie pytaj dlaczego” – nie chciej wiedzieć tyle, co Bóg – adwentowa szkoła modlitwy; „Koniec czasów strachem podszyty”; „Nie jesteśmy wszechmogący” – rozmowa z Kard. Dominikiem Duka; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Malec Jacek, Brożek Sławomir, Kapustka Zdzisław, Parchański Sławomir i Kuta Eugeniusz.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281-304), dziewica i męczennica;

- wtorek, 14 grudnia - Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

5 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą.
 1. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca - adoracyjna. Możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem do godz. 15:00. Zmiana tajemnic różańca po Prymari. 
 1. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
 1. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 7:00 i 17:00. Godzina Łaski od godz. 12:00 do 13:00 i godzina modlitw za naszą ojczyznę i o trzeźwość narodu od godz. 16:00, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam.
 1. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie w pon., wt., czw. i sob. o godz. 6:45, a w śr. i pi. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszam! Zabierzmy ze sobą lampiony.
 1. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie można skorzystać ze sakramentu pokuty. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.
 1. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcam do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii są także do nabycia pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
 1. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Mały brat” – Karol de Foucauld chciał żyć jak Chrystus. itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Ciężadło Jan, Ciężadło Mateusz, Duda Adam, Śręba Ryszard i Partyka Stanisław.

W tym tygodniu patronuje nam:

- wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.