Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

24 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powinniśmy łączyć modlitwę ze zmianą swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).
 1. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.
 1. Za tydzień rozpoczynamy Nabożeństwo 40 - godzinne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, jako wynagrodzenie za grzechy i będzie polegało na wystawieniu Najświętszego Sakramentu przez 3 kolejne niedziele i adoracji. Nie żałujmy czasu dla Boga. Modlitwa jest jednym z czynów pokutnych. Proponuję i proszę, aby o 8:00 adorację prowadziły Róże Różańcowe, o 9:00 Osiedle i Centrum, o 11:00 Jodłówka, o 12:00 Szpic, o13:00 Fiołkówka i o 14:00 Załącze. Składka do puszek w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. 
 1. Gość Niedzielny” poleca: „Dramat w Republice Środkowoafrykańskiej”; „Znów zamach na tajemnicę spowiedzi” – prawo cywilne niektórych państw nakazuje ujawnienie tajemnicy spowiedzi; „Światło u niechrześcijan” – o dialogu Kościoła Katolickiego z innymi religiami; „Upadek” – o nawróceniu Św. Pawła; „Mistrz dobrego słowa” – o Św. Franciszku Salezy, patronie dziennikarzy; „Biblia dla nas” – o Biblii Nawarskiej w niedzielę słowa Bożego; „Modlitwa i cierpliwość” – o trosce o jedność chrześcijan; itd. Wiele ciekawych artykułów. Jest też do nabycia „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Łabno Tadeusz, Pająk Piotr, Izajasz Krzysztof, Drwal Stanisław, Kozioł Andrzej i Kuta Piotr.
 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania: kl. 7 i 8 wraz z rodzicami, w środę po Mszy Św. wieczornej, a klasy 6 w piątek po Mszy Św. wieczornej. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

– we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

– w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

 

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.
 1. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
 1. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.
 1. Gość Niedzielny poleca: „ …… ; itd. Wiele ciekawych artykułów. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Malec Jacek, Brożek Sławomir, Kapustka Zdzisław, Parchański Sławomir, Kos Małgorzata i Kuta Eugeniusz.
 1. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;

– w środę 21 stycznia – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 

10 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.
 1. Księża misjonarze dzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Nie raz gościliśmy misjonarzy w naszej parafii, którzy opowiadali o swojej pracy w krajach misyjnych. Kolędnicy misyjni zebrali 1352 zł. , 43 gr. i 10 euro. Bóg zapłać za wszystkie ofiary! Msze Św. w tym tygodniu wyjątkowo we wtorek i sobotę o godz. 7:00, w pozostałe dni o godz. 17:00.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Św. Józef wychodzi z cienia” – w Kościele Rok ze Św. Józefem; „Idźcie do Józefa” – nie tylko w trudnych czasach, ale zawsze; „Małe stópki – wielka sprawa” – ratują dzieci przed zabiciem: „Obraźliwa szopka” – o Bożym Narodzeniu w parlamencie europejskim; „Tego jeszcze nie był” – Europejskie Spotkanie Młodych w Internecie; itd. Wiele ciekawych artykułów. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Śręba Ryszard, Żelazo Janusz, Partyka Stanisław, Sajdak Grzegorz, Małek Andrzej i Wilk Mariusz.

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

3 stycznia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin. Dzisiaj niedziela adoracyjna przez cały dzień – nie żałujmy czasu modlitwę. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W środę 6 stycznia 01 Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kredy według porządku niedzielnego o 7:00; 10:00 i 15:00. Jest to święto obowiązkowe. W ramach Kolędy Misyjnej – jak co roku – dzieci i młodzież (mogą włączyć się wszyscy), po każdej Mszy Św. przedstawią scenę o Bożym Narodzeniu i będą zbierać ofiary po Mszy Św., na Papieskie Dzieła Misyjne.
 1. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o 17:00 będziemy się modlić się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy nie tylko liturgiczną służbę ołtarza, rodziny jej członków, ale także wszystkich parafian.
 1. 4. 10 stycznia, w niedzielę Chrztu Pańskiego zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Nytko Czesław, Ciężadło Jan, Ciężadło Mateusz, Duda Adam i Kozioł Mariusz.

 

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 

1 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, którą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2021, kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Bóg, który wszedł w ówczesną rzeczywistość rodziny i społeczeństwa, niech sprawi, by każdy dzień nowego roku był pełen Jego błogosławieństwa. Niech uczyni nas bardziej kochającymi i otwartymi na Niego i każdego człowieka. Bożego Nowego Roku! Za wstawiennictwem Świętej Bożej Rodzicielki – Maryi, pragniemy prosić Boga o opiekę i błogosławieństwo dla naszych rodzin, ojczyzny i całego świata.
 1. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Oprócz odmówienia hymnu konieczne jest spełnienie zwykłych warunków odpustu, to znaczy musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego i odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca. Skorzystajmy z tego daru Kościoła.
 1. W najbliższą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Jest to również niedziela adoracyjna – poświęcajmy czas na adorację czyli uwielbianie Boga w Najświętszym Sakramencie. 06.01 Uroczystość Objawienia Pańskiego. W ramach Kolędy Misyjnej – jak co roku – dzieci i młodzież (mogą włączyć się wszyscy), po każdej Mszy Św. przedstawią scenę o Bożym Narodzeniu i będą zbierać ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

Spotkanie wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział jutro (02.01) o godz. 10:00, w Sali na plebani.

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Pokój – nie żałujmy czasu i módlmy się o pokój w ludzkich sercach i dla całego świata. Jutro pierwsza sobota miesiąca. To okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa.