Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Nowenna do Bożej Opatrzności: 
pierwszy czwartek miesiąca, godz. 18:00

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:30

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


Kolęda - kolejność:

Centrum, Osiedle, Górówka, Jodłówka, Załącze, Fiołkówka, Szpic

Poniedziałek 29 grudnia – od 15:00

- Centrum: od nru 52C, 52, 52B, 52A, 51C, 51A, 51B, 53, 53B, 21 B, 21L,

- Osiedle: 21A, 22G, 22K, 22C,

Wtorek 30 grudnia – od 15:00

- Osiedle cd.: od nru 22J do 21M

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Msze święte jeszcze na Sali Gimnastycznej naszej Szkoły. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przygotujmy także nasze serce na spotkanie z przychodzącym Jezusem przez dobrą spowiedź świętą.
  1. W poniedziałek /22.12/ na godz. 9:00 potrzebne osoby do przetarcia jeszcze raz kościoła na mokro oraz ławek. Dziękuję za „pospolite ruszenie” w dniu wczorajszym, za liczny udział i każdą pomocną dłoń, aby nasz kościół przygotować na czas świąteczny. Niech Bóg błogosław szczególnie Panom, którzy długie tygodnie realizują projekt wystroju wnętrza naszego kościoła, za ich ciężką i mozolną pracę, oraz Panom, którzy prawie ukończyli ocieplenie kościoła na zewnątrz! Przerwa w pracach do 6 stycznia.
  1. Dziś składka inwestycyjna, serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w ten sposób wspierają nasz remont kościoła...
  1. We środę (24.12) Wigilia – Msza święta o godz. 7:00 i zakończenie rorat. W wieczór wigilijny wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole.Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza [2,1-20] o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie. Tradycyjnie zachowujemy charakter postu powstrzymując się od pokarmów mięsnych.
  1. PASTERKA we środę o 24.00 w kościele. Składka przeznaczona na fundusz Obrony Życia.Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego /czwartek 25.12/ o godz. 7:00; 10:00 i 13:00. Msze Święte we wspomnienie św. Szczepana /piątek 26.12/ o godz. 7:00; 10:00; i 13:00, składka na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  1. W przyszłą Niedzielę /28.12/ Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny naszej parafii, aby wzrastały w świętości i były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości. Na msze święta w intencji Wszystkich Rodzin, a szczególnie przeżywających swoje Jubileusze (25 i 50 lat)zapraszam na godz. 10:00.
  1. W niedzielę /28.12/ po Mszy Św. o godz. 10:00, zapraszam wszystkich zainteresowanych KOLĘDĄ MISYJNĄ (dzieci, młodzież i dorosłych). Chcemy przygotować grupę kolędniczą, które w niedzielę 4 stycznia w kościele przedstawi scenkę misyjną na mszach świętych. Ofiary złożone będą na „Wsparcie funkcjonowania Szpitala im. o. Jana Beyzyma w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej”.
  1. Odwiedziny duszpasterskie naszych rodzin rozpocznę od poniedziałku 29 grudnia (godziny popołudniowe). W tym roku rozpocznę od Centrum, Osiedle, Górówka, Jodłówka, Załącze, Fiołkówka i Szpic. Plan podam w drugi dzień świąt (piątek 26.12).
  1. Bóg zapłać naszej Parafialnej Caritas za zorganizowanie i rozwiezienie okolicznościowych paczek dla potrzebujących, które zostały przygotowane przez wielkodusznych parafian, za co z serca bardzo dziękuję.
  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we piątek /26.12/- św. Szczepana, pierwszego męczennika (poświęcenie owsa)

- w sobotę /27.12/ - św. Jana, Apostoła i Ewangelistę (poświęcenie wina)

Wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzę wielu łask Bożych płynących z błogosławieństwa Bożej Dzieciny. Niech kończący się Rok Łaski umocni nasza Nadzieję a Opatrzność Boża dotyka nas Swoją odwieczną Miłością przez Matkę Nadziei Maryję, która dała odwieczną światłość światu – Jezusa. Z serca życzę i błogosławię ks. Proboszcz.

 

Informuję że w sobotę /20 grudnia/ od godz. 9:00 rozpocznie się sprzątanie kościoła. ( odkurzanie oraz mycie posadzki i ławek, układanie ławek) proszę o mobilizację. Potrzebna będzie mobilizacja, szczególnie mężczyzn do odkurzania i układania ławek (odkurzacze przemysłowe będą do dyspozycji) oraz licznego grona kobiet do mycia (można przynieść swój sprzęt myjący i środki czyszczące). Proszę przekazać informację.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś trzecia niedziela Adwentu – GAUDETE, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)”.Słowa te wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych. Zapalona różowa świeca oznacza pasterzy, którzy jako pierwsi otrzymali dobrą nowinę o Bożym narodzeniu.
  1. W tym tygodniu Msze Święte Roratnie na plebanii: w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00, we środa, piątek o godz. 18:00. We wtorek rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus.
  1. We wtorek /16.12/ PARAFIALNA SPOWIEDŹ ADWENTOWA od godz. 15.30 do 18:00 /przerwa od 16.30 -17.00/. Ze względu na remont kościoła, kapłani będą spowiadać na plebanii w wyznaczonych miejscach. Kaplica będzie do dyspozycji na modlitwę.
  1. We wtorek /23.12/ od godz. 8:30 udam się do chorych przed świętami. Proszę zgłosić do niedzieli włącznie /21.12/ tylko tych, do których nie jeżdżę z posługą w I piątek.
  1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.
  1. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławione opłatki na stół wigilijny możne nabyć przy ołtarzu. Do piątku /19.12/ proszę przynieść paczki na plebanię dla osób potrzebujących z naszej parafii z wylosowanymi numerami , Bóg zapłać za wasz dar serca. "Sianko na stół wigilijny od DSM" - ofiary są przeznaczone na działalność Dziewczęcej Służby Maryjnej.
  1. W przyszłą niedzielę /21.12/ składka inwestycyjna… niech Bóg błogosławi za troskę o naszą świątynie i parafię zwłaszcza w czasie remontu kościoła.
  1. UWAGA! Bardzo proszę w tym tygodniu śledzić stronę internetową parafii, gdyż podam informację o możliwym pierwszym etapie sprzątania i przygotowania kościoła na święta Bożego Narodzenia. Możliwa jest sobota /20.12/ oraz na pewno poniedziałek /22.12/ od godz. 9:00. Potrzebna będzie mobilizacja, szczególnie mężczyzn do odkurzania i układania ławek (odkurzacze przemysłowe będą do dyspozycji) oraz licznego grona kobiet do mycia (można przynieść swój sprzęt myjący i środki czyszczące).
  1. Prasa katolicka: „Gość Niedzielny” „Gość Historia” tygodnik „Niedziela” i „Magazyn Niedziela”. Treści wyjaśniające i przygotowujące do przeżywania tajemnicy Bożego Narodzenia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask płynących z błogosławieństwa Bożej Dzieciny i opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na przyjście Pana. Jednocześnie już po raz 25. Obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji przeprowadzana jest zbiórka do puszek – można to uczynić po Mszy świętej.
  2. Jutro /8.12/ w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 12:00-13:00 - „Godzina Łaski”, zapraszam do modlitwy do kaplicy na plebanię – modlitwa o trzeźwość narodu. O godz. 18:00 Msza Św., na której trzy kandydatki będą przyjęte do Grona Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapraszam na tą uroczystość DSM i rodziców kandydatek. Poświęcić Cudownych Medalików Matki Bożej.
  3. W sobotę 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  4. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom /ofiara: duże 25 zł., małe 10 zł./ - Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
  5. Dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Niech pobłogosławione w naszej świątyni stają się znakiem miłości i pokoju w naszej parafii i rodzinach.
  6. „Sianko na stół wigilijny od DSM” - w przyszłą niedzielę (14.12), ofiary przeznaczamy na działalność DSM.
  7. Na choince są paczuszki z numerami konkretnych paczek dla osób potrzebujących. Na paczkach proszę napisać wylosowany numer i przynieść ją do piątku 19 grudnia na plebanie. Bóg zapłać za dar waszego serca.
  8. W przyszłą niedzielę /14.12/ po mszy św. o godz. 10:00, błogosławieństwo figurek Dzieciątka Jezus i szopek oraz błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
  9. Spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia w naszej parafii planowana jest na wtorek 16 grudnia od godz. 15:30-18:00 – ze względu na remont kościoła, kapłani będą spowiadać w wyznaczonych miejscach na plebanii.
  10. W przyszłą niedzielę /14.12/ w czasie mszy świętej o godz. 10:00 spotkanie Dzieci przygotowujących się do I komunii św. z rodzicami. Błogosławieństwo Cudownych medalików Matki Bożej.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Gość Historia”, tygodnik „Niedziela” i „Promyczek Dobra” dla dzieci.
  12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w sobotę 13 grudnia – Św. Łucje, dziewice i męczennice;

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień ich życia.