Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Nowenna do Bożej Opatrzności: 
pierwszy czwartek miesiąca, godz. 18:00

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. W dzisiejszej ewangelii Jezus zabiera swoich uczniów na górę przemienienia. Ja również mogę ujrzeć blask chwały przemienionego Chrystusa i zostać dotknięty przemieniającą łaską Zbawiciela.
 1. Rekolekcje Wielkopostne: 26-29 marca. W tych dniach będą również rekolekcje szkolne. Już dziś warto zastanowić się nad wzięciem w nich udziału i zarezerwować sobie czas.
 1. Nabożeństwa w czasie Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 14:00. Po nabożeństwach Msza święta. Serdecznie zapraszam.
 1. Różaniec w intencji trzeźwości Narodu we środę 8 marca o godz. 16:30. W tym dniu przypada także Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej najpiękniejszego wzoru kobiety.
 1. Nowenna przed uroczystością św. Józefa rozpoczyna się w sobotę 11 marca.
 1. Dziś dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
 1. Bóg zapłać za dar serca na „Paczkę dla Ukrainy. Zebrane produkty zostały przekazane.
 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minioną sobotę i zapraszam na sobotę /11.03/ na godz. 8.00 rodziny z numerów: 19D; 20a; 19B;19E; 20;
 1. „Gość Niedzielny”: poleca rozmowę, o tym, jak rozumieć karę Boską, a także wielkopostna katechezę o uczynku miłosierdzia „nieumiejętnych pouczać”.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i modlimy się o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej na każdy dzień ich życia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Niech ten święty czas nawrócenia i pokuty stanie się dla każdego z nas okazją przylgnięcia do Krzyża Chrystusa.
 2. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: w czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania, a także wynagrodzenie Sercu Pana Jezusa za grzechy od godz. 16:00. W czwartek i piątek możliwość spowiedzi od godz. 16:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od 8.15. W sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7:00.
 1. W przyszłą niedziela zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 1. Nabożeństwa w czasie Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 14:00. Po nabożeństwach Msza święta. Serdecznie zapraszam.
 1. Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami w 2 Niedzielę Wielkiego Postu, z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 2. We środę 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej parafii znajduje się plac „Żołnierzy Wyklętych”, dlatego w tym dniu szczególnie w modlitwie różańcowej o godz. 16:30, będziemy pamiętali o tych, którzy w tych trudnych czasach komunistycznych walczyli i oddawali życie za wolną Ojczyznę.
 1. Zarząd OSP Jodłówka-Wałki zawiadamia członków o Walnym Zebraniu sprawozdawczo-wyborczym, które odbędzie się w dniu 11 marca 2023 r. o godz. 17:00 w budynku Remizy. Zapraszamy druhny i druhów do wzięcia udziału w zebraniu. Należy zabrać dowód tożsamości i przybycie w miarę możliwości w mundurach galowych.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minioną sobotę i zapraszam na sobotę /04.03/ na godz. 8.00 rodziny z numerów: 17B; 18B; 18D; 18C; 19;
 1. „Gość Niedzielny”: Pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęcony uczynkom miłosierdzia względem duszy – o upomnieniu grzeszących, oraz kod QR do rozważań Drogi Krzyżowej inspirowanych tym uczynkiem.
 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

- w sobotę 4 marca - św. Kazimierza, Królewicza – święto

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i modlimy się o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej na każdy dzień ich życia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Nabożeństwo czterdziestogodzinne rozpocznie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę 19 lutego - plan adoracji:

od  8.00 – 9.00 - Róże Żywego Różańca, , Straż Honorowa NSPJ,

od  9.00 – 10.00 - Caritas, Akcja Katolicka, mieszkańcy Szpica;

od 11.00 – 12.00 - DSM, LSO, Młodzież, mieszkańcy Załącza;

od 12.00 – 13.00 - mieszkańcy Fiołkówki;

od 13.00 – 14.00 - mieszkańcy Jodłówka, Górówka;

od 14.00 – 15.00 - Osiedle i Centrum, koronka do Bożego Miłosierdzia;

W poniedziałek i wtorek /20 i 21.02/ o 6.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

 1. Caritas Polska organizuje kolejna akcję „PACZKA DLA UKRAINY 2.0”. Jest sugerowana lista produktów – w koszyku przy ołtarzu Matki Bożej można wybrać nr produktu. (nie przynosimy odzieży oraz produktów krótkotrwałej żywotności). Produkty będzie można składać do kosza w zakrystii do końca lutego.
 2. W przyszłą niedzielę /19.02/ składka inwestycyjna – Serdeczne Bóg zapłać za troskę o świątynię. Także w tym dniu składka na tace na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 3. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, dziś jest przeprowadzana zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
 4. Zakończyła się wizytacja księdza Biskupa w naszej parafii. Serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom za włączenie się w przygotowanie do wizytacji. Chorym za ofiarowane cierpienia i modlitwę. Wszystkim wspólnotom działającym w naszej parafii – tym młodszym i starszym, tym którzy przystroili kościół oraz Kołu Gospodyń Wiejskich za przygotowanie posiłków. Jesteśmy wdzięczni Bogu za dar obecności i błogosławieństwo ks. Biskupa dla naszej wspólnoty parafialnej. Żywię wielką nadzieję i ufność, że ten czas wyda błogosławione owoce. Bóg zapłać!
 5. Msza święta w intencji Ojczyzny we czwartek 16 lutego o godz. 7.00., przed Mszą świętą o 6.30 Różaniec w intencji Ojczyzny. Będziemy również modlili się za Biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza, który 16 lutego we czwartek będzie obchodził 15 rocz. Święceń biskupich. Zapraszam.
 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minioną sobotę. W tym tygodniu w sobotę /18.02/ na godz. 8.00 zapraszam rodziny z numerów: 12a, 13, 15 B, 15 A, 15 C;
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek 14 lutego – Św. Cyryla, mnicha i Metodego, Bpa – patronów Europy

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia, a zakochanym z okazji św. Walentego, życzę, aby swoją miłość opierali na Bożej Miłości, która jest czysta, wymagająca i piękna.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej gościmy ks. Biskupa Artura Ważnego w ramach wizytacji kanonicznej. Niech ten czas będzie dla każdego z nas okazją do doświadczenia Bożej Miłości przez obecność i posługę ks. Biskupa.
 1. W sobotę 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów Maryjnych na świecie. W tym dniu obchodzony jest także Światowy Dzień Chorego. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. W tym dniu będzie możliwość przyjąć sakrament namaszczenia chorych w czasie Mszy świętej o godz. 7.00.
 1. Gość Niedzielny poleca:artykuł o różnych formach życia konsekrowanego. Promyczek Dobra dla dzieci starszych i dzieci 3+.
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Józef Kilian; + Józef Sowa i Jan Wielgus. Niech Bóg w swoim miłosierdziu przyjmie Ich do radości nieba.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i przystrojenie na wizytację ks. Biskupa Rodzicom i młodzieży bierzmowanej. W tym tygodniu w sobotę /11.02/ na godz. 8.00 zapraszam rodziny z numerów: 4, 5d, 5; 5A; 10B; 10A; 11B
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek 6 lutego – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników

7 rocznica święceń Biskupa Leszka Leszkiewicza, bpa pomocniczego.

- piątek 10 lutego – św. Scholastyki, dziewicy

- w sobotę – wspomnienie dowolne Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. We czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic o godz. 7.00 i 17.00. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe. W pierwszy czwartek Nowenna do Bożej Opatrzności. W pierwszy czwartek i piątek o godz. 16.00 Godzina Święta i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 1. Za tydzień w niedzielę 5 lutego w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościli ks. Biskupa Artura Ważnego. Niech ten czas będzie dla każdego z nas okazją do doświadczenia Bożej Miłości przez obecność i posługę ks. Biskupa. O godzinie 15.00 ks. Biskup udzieli młodzieży z klasy 8 sakramentu bierzmowania. Spotkanie obowiązkowe młodzieży z rodzicami odbędzie się w pierwszy czwartek /2 lutego/ i pierwszy piątek /3 lutego/ o godz. 17.00. Plan wizytacji zamieszczony jest w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Zapraszam wszystkich chętnych do zaangażowania się w tym tygodniu do przygotowania wizytacji ks. Biskupa.
 1. W niedzielę po prymarii spotkanie z księdzem Biskupem oraz zmiana tajemnic różańcowych, modlitwa i błogosławieństwo ks. Biskupa.
 1. We środę po mszy świętej będziemy rozbierali bożonarodzeniową scenerię – zapraszam do pomocy.
 1. Gość Niedzielny proponuje:artykuły na temat Ofiarowania Pańskiego: „Od ofiarowania Jezusa w świątyni Jej życie już zawsze przebiegało w cieniu proroctwa” oraz dodatek o Świętym Janie Pawle II.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zapraszam na sobotę /4.02/ na godz. 8.00 tym razem Rodziny kandydatów do bierzmowania na przystrojenie i posprzątanie kościoła i krzyża misyjnego.
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- wtorek 31 stycznia – św. Jana Bosko, kapłana

- czwartek 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego

- piątek 3 lutego – św. Błażeja, biskupa i męczennika, błog. gardła

- niedziela 5 lutego – św. Agaty, dziewicy i męczennicy – błog. chleba, wody i soli

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego światła płynącego z tajemnicy Ofiarowania Pańskiego oraz opieki Matki Najświętszej, która według Bożej Woli udziela wszelkich łask.