Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne. Dzisiaj niedziela adoracyjna – możliwość modlitwa adoracyjnej przez cały dzień.
 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 17:00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 1. Każdego 19 miesiąca Msza Święta adoracja i modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa. Pierwsze takie spotkanie będzie 19 marca. Zapraszam do wspólnej modlitwy szczególnie mężczyzn naszej parafii (młodzieńców, kawalerów, mężów, ojców, dziadków), aby dobrze wypełniali zadania powierzone im przez Boga. 10.03 rozpoczęcie Nowenny do Św. Józefa.
 1. Rekolekcje parafialne trwać będą od 14.03 do 17.03. Poprowadzi je ks. Arkadiusz z Dobrej. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Często módlmy się o owocne przeżycie Wielkiego Postu i Rekolekcji i o nawrócenie dla wszystkich. Program rekolekcji w gablocie parafialnej.
 1. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego, szczególnie teraz, w czasie Jego pielgrzymki do Iraku.
 1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i na ofiarę do Tuchowa. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Gdyby ktoś jeszcze chciał złożyć, może to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafii.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Paradoks ocalonego” – o Ks. Franciszku Blachnickim, twórcy ruchu oazowego; „Kropla drąży skałę” – o nowennach w Kościele; „Równina łez” – o Iraku, do którego pielgrzymuje Papież Franciszek; itd..
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Małek Franciszek, Kusek Damian, Pytel Adam, Pytel Andrzej, Bodura Tadeusz, Czelny Bogdan, Tomasiewicz Kazimierz, Tomasiewicz Krzysztof, Sikorski Roman.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

28 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.
 2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
 3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.
 4. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.
 5. W pierwszy czwartek marca o 17:00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całej ludzkości o godz. 7:00 i 17:30. O godz.17:00 będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 17:00. Godzina Święta i okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz.16:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 6. Rekolekcje parafialne będą od 14.03 do 17.03. Zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Często módlmy się o owocne przeżycie Wielkiego Postu i Rekolekcji i o nawrócenie dla wszystkich. Program rekolekcji w gablocie parafialnej.
 7. W następną niedzielę, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Gość Niedzielny poleca: „Medytacja” – serce Jezusa, aż do śmierci posłuszne; „Mistyk wyklętych” – życie duchowe Ks. Władysława Gurgacza; „Jaka praca jest modlitwą?”; „Kraj, którego nie ma” – o wojnie w Syrii; itd..
 8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:15 następujące rodziny: Słowik Edward, Ostręga Krystyna, Józefczyk Mariusz, Czaja Robert, Greczkowski Albert, Stefański Krzysztof, Drwal Piotr, Wenz Adolf, Stach Kazimierz.
 9. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
 1. Za tydzień (28.02) Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Ztej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 17:00, a w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.14:00. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego i modlić się modlitwami „Ojcze nasz…” i „Wierzę w Boga Ojca…”.
 1. Dzisiaj, od południa, do jutra do północy można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła katedralnego i pobożne odmówienie tam Ojcze nasz … i Wierzę w Boga Ojca …
 1. W najbliższą sobotę (27.02) i niedzielę (28.02), bardzo proszę, aby Rada Parafialna rejonami przeszła i zebrała dowolne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na ofiarę na Mszę Świętą w int. Naszej parafii w Tuchowie. 
 1. Gość Niedzielny poleca: „Ikona powszechności Kościoła” – o Radiu Watykańskim; „Szaleństwo i metoda” – o ks. Franciszku Blachnickim, twórcy ruchu oazowego; „Rachunek na ratunek” – kto uczciwie patrzy w głąb swojego sumienia, pozbywa się złudzeń i staje się sobą; „Katecheza w czasach pandemii”; „W obronie kapłaństwa” – o kapłaństwie mówi Prymas Tysiąclecia, Ks. Kard. Stefan Wyszyński; „Sami swoi” – w domu Marii i Marty spełniło się powiedzenie, kiedy przybył Jezus, Gość w dom, Bóg w dom; itd..
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Gierach Maksymilian, Serwiński Robert, Cich Jarosław, Żurowski Andrzej, Kłósek Paweł, Wojtylak Mikołaj i Pinas Tadeusz. Dziękuję za dzisiejszą składkę inwestycyjną przeznaczoną na ubezpieczenie naszego kościoła i parafii i na ogrzewanie i na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 2. Spotkanie kl. 7 wraz z rodzicami w piątek (26.02) o godz. 17:00.

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.
 1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
 1. Wspominamy dziś Św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.
 1. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00; 10:00 i 17:00. Składka w tym dniu przeznaczona na cele charytatywne diecezji. Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na Rekolekcje Wielkopostne, a poprowadzi je ks. Arkadiusz Kabaj, a odbędą się w dniach od 14.03 do 17.03.2021 r. Postarajmy się tak zorganizować czas, aby mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy. Bądźmy też dobrymi apostołami i podzielmy się tą informacją z sąsiadami, przyjaciółmi. Niech to będzie dla każdego z nas nie tylko okazja do refleksji nad swoim życiem, osobistego nawrócenia, ale przede wszystkim spotkanie z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw.
 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17:00, a każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14:00. Po nabożeństwach bezpośrednio Msza Św. We wtorek Różaniec o 16:30 i Msza Św. w int. Ojczyzny ….
 1. Przeżywamy w Kościele ROK ŚW. JÓZEFA. Z tej okazji 19 każdego miesiąca Msza Św. w Tarnowie, w kościele akademickim o godz. 19:00. Szczegóły na afiszu w gablocie ogłoszeń. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. Gość Niedzielny poleca: ……. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Kozerski Antoni, Piznal Kazimierz, Korus Paweł, Witek Stanisław, Błażej Wojciech i Stach Tadeusz. Dziękuję za dzisiejszą składkę na cele parafialne, za tydzień składka inwestycyjna będzie przeznaczona na ubezpieczenie naszego kościoła i parafii i na ogrzewanie. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

7 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.
 1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca i 2 niedzielę Nabożeństwa 40 – godzinnego adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie żałujmy czasu dla Boga. Modlitwa jest najważniejszą chwilą dnia. Proponuję i proszę, aby jak w poprzednią niedzielę o 8:00 adorację prowadziły Róże Różańcowe, o 9:00 Osiedle i Centrum, o 11:00 Jodłówka, o 12:00 Szpic, o13:00 Fiołkówka i o 14:00 Załącze.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych i cierpiących w naszej parafii.
 1. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę.
 1. Istnieje możliwość przekazania 1 procenta naszego podatku dochodowego na organizacje pożytku publicznego, który można przekazać na CARITAS. Niech to będzie nasza forma wsparcia dzieła wychowania dzieci i młodzieży, ratowania życia dzieci i rehabilitacji, i w chwilach nieszczęścia np. w naszej parafii w 2018 r. w wyniku wichury poszkodowani otrzymali takie wsparcie z Caritasu. Ulotki przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. Gość Niedzielny poleca: ……. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Babiarski Grzegorz, Kizior Jarosław, Jachym Kazimiera, Smardzel Marian, Stach Tadeusz i Chrobak Jadwiga.

   8. W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.