Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         13 lutego 2022               OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.
 1. Jutro, w poniedziałek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, apostołów Słowian i patronów Europy.
 1. W środę, 16 lutego, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00, a o 16:00 Różaniec w int. Ojczyzny ..., w piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. o godz. 17:00.
 1. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo 40 – godzinne, przygotowujące nas do owocnego przeżycia Wielkiego Postu. Będzie trwało przez 3 niedziele – 13.02; 20.02 i 27.02. Po Mszy Św. o godz. 10:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość modlitwy do godz. 15:00. Bardzo proszę, aby modliły się:

- od 11:00 do 12:00 Szpic,

- od 12:00 do 13 :00 Załącze,

- od 13:00 do 14: 00 Fiołkówka,

- a od 14:00 do 15:00 Jodłówka, Osiedle i Centrum.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.
 1. Gość Niedzielny poleca: „”; itd. Kolejna płyta z kolekcji „Biblia Audio”, a na niej księgi: Kapłańska, Liczb i Powtórzonego Prawa. Cena czasopisma z płytą nie ulega zmianie. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Bodura Tadeusz, Dąbrowski Marcin, Żmuda Henryk, Biliński Krzysztof, Natkaniec Stanisław i Szostak Krzysztof.
 1. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę (16.02) po Mszy Św. Dziękuję za dzisiejsze ofiary przeznaczone na utrzymanie naszej parafii. Za tydzień ofiary będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego seminarium Duchownego w Tarnowie. Również za tydzień składka inwestycyjna – dziękuję za ofiary.
 1. Ks. Adam Nita – proboszcz - Parafia Katedralna organizuje Kurs Przedmałżeński, który dedykowany jest dla par narzeczonych. Początek we wtorek 1 marca br. o godz. 19.00, w auli przy katedrze. Zapisy i szczegółowe informacje na pierwszym spotkaniu.

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     6 lutego 2022     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego i pierwsza miesiąca - adoracyjna. Możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 15:00. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.
 1. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia.
 1. We wtorek (8.02) o 16:30 różaniec w intencji trzeźwości narodu, a po nim o godz. 17:00 Msza Św. W środę o 16:30 różaniec w intencji naszej parafii, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św., a w piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. o godz. 17:00. Na wszystkie te nabożeństwa serdecznie zapraszam. Za tydzień rozpoczynamy Nabożeństwo 40 – godzinne, przygotowujące nas do owocnego przeżycia Wielkiego Postu. Będzie trwało przez 3 niedziele – 13.02; 20.02 i 27.02. Po Mszy Św. o godz. 10:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość modlitwy do godz. 15:00. Bardzo proszę, aby modliły się:

- od 11:00 do 12:00 Szpic,

- od 12:00 do 13 :00 Załącze,

- od 13:00 do 14: 00 Fiołkówka,

- a od 14:00 do 15:00 Jodłówka, Osiedle i Centrum.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Czy potrzebni są chrzestni?”; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Drwal Danuta, Drwal Janusz, Drwal Tadeusz, Cop Jan i Starzec Stanisław.
 1. W ostatnim czasie odszedł do Pana: + Stanisław Kupiec. Prośmy, aby Dobry Bóg uwolnił ich od wszelkiego zła i obdarzył wiecznym pokojem: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

W tym tygodniu patronuje nam:

- czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      30 stycznia 2022           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka. 
 1. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz. 7:00; 9:00; 17:00.
 1. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: w czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania i możliwość spowiedzi od godz. 16:00. W piątek poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza Św. o godz. 7:00; 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00. W sobotę Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej po o godz. 7:00.
 1. Dzisiaj (30.01) uroczyste zakończenie wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Po wszystkich Mszach Św. ministranci i lektorzy przed kościołem będą rozdawać obrazki i zbierać ofiary. Kto ma życzenie to bardzo proszę, w ramach wdzięczności za ich posługę złożyć im ofiary. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone z okazji kolędy.
 1. Najbliższa niedziela, 6 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Niedziela adoracyjna. Gość Niedzielny poleca: „”; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Kocerba Grzegorz, Kocerba Adam, Okaz Kazimierz, Szymański Krzysztof i Taraszka Władysława.
 1. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.
 1. Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu odszedł do wieczności + Tadeusz Łukasik. Niech Dobry Bóg przyjmie ich do chwały swojego królestwa. Dobry Jezu, a nasz Panie …

W tym tygodniu patronują nam: 

- poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży; 

- sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.

 

 

 

TRZECIA NIEDZIELA WCIĄGU ROKU          23 stycznia 2022           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.
 1. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 1. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.
 1. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.
 1. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych. 
 1. Za tydzień (30.01) będzie uroczyste zakończenie wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Po wszystkich Mszach Św. ministranci i lektorzy przed kościołem będą rozdawać obrazki i zbierać ofiary. Kto ma życzenie to bardzo proszę, w ramach wdzięczności za ich posługę złożyć im ofiary. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.
 1. Gość Niedzielny poleca: „”; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Bodura Tadeusz, Pytel Adam, Pytel Andrzej, Czelny Bogdan, Tomasiewicz Kazimierz, Tomasiewicz Krzysztof i Sikorski Roman. W tym tygodniu wyjątkowo Msza Św. codziennie o godz. 7:30. 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;

- środa, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;

- piątek, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO               9 stycznia 2022   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
 1. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
 1. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.
 1. W środę, 12 stycznia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00, a w piątek, 14 stycznia Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:00. Za tydzień o 14:30 Różaniec i o 15:00 Msza Św. w int. Ojczyzny. 
 1. Gość Niedzielny poleca: „Syn Umiłowany” – o epifanii w czasie chrztu Jezusa; „Po co Jezusowi chrzest?” itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Witek Stanisław, Błażej Wojciech, Gierach Maksymilian, Serwiński Robert, Kłósek Paweł i Pinas Tadeusz.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.