326893990_710822430713943_4826993263540077836_n.jpg

Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

18 lutego 2018 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
 2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 16:30, a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 14:00, bezpośrednio po nich Msza Święta.
 3. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 8.03 – 11.03.2018 r. Dla dzieci naszej szkoły będą w dniach 7.03 – 9.03.2018 r. Proszę tak zorganizować czas i pomóc dzieciom, abyśmy wszyscy mogli uczestniczyć w świętych ćwiczeniach duchowych. Rekolekcje poprowadzi Ks. Zbigniew Szostak, Proboszcz z Zabawy i poświęcone będą Błogosławionej Karolinie z uroczystym wprowadzeniem JEJ relikwii.
 4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.  Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes, a składka w czasie Mszy Św. przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 5. 16 lutego br. minęła 10. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W intencji Biskupa Jubilata będzie sprawowana Msza święta w katedrze tarnowskiej w sobotę 24 lutego o godz. 18.00. Polecajmy w modlitwie osobę księdza biskupa Wiesława Lechowicza wypraszając dla niego obfitość Bożego błogosławieństwa na kolejne lata jego posługi pasterskiej.
 1. Gość Niedzielny poleca: „ZWIASTUN” „Weź udział w Mojej męce” - Wielki Post ze Świętym Ojcem Pio”… itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny.
 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Iwaniec Wiesław, Gąsior Grzegorz, Babiarski Grzegorz, Kizior Jarosław, Jachym Kazimiera, Smardzel Marian i Stach Tadeusz.

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.

            

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

11 lutego 2018  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić. A będzie okazja, bo dzisiaj 3 niedziela w ramach Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego – adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień, do godz.15:00.
 1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. Zachęcam do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. Dzisiaj na godz. 15:00 zapraszam wszystkich chorych na nabożeństwo z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i Mszę Św. Wcześniej możliwość spowiedzi.
 1. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcam do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
 1. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 17:00. Przypominam, że wszystkich katolików od 14. roku życia do śmierci obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
 1. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne diecezji.
 1. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pokutnych i pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16:30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 14:00. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza Święta.
 1. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
 1. Gość Niedzielny poleca: „ZWIASTUN” „SERCE W POPIELE” – jak przeżyć czas pokuty i nawrócenia, przygotowują się do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego itd.
 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Wajda Krzysztof, Madej            Marek, Jakliński Leszek, Partyka Józef i Drwal Robert.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary na cele parafialne. Za tydzień przypada 3 niedziela miesiąca – inwestycyjna. Ofiary do kopert składamy na dalsze prace związane z urządzaniem świetlicy parafialnej. W ubiegłym miesiącu złożono 83 ofiary na kwotę 5.710 zł. (z wcześniejszych ofiar było jeszcze 50 Euro i 20 Dolarów). Przypominam, że cały czas można składać ofiary na dach – 35.200 zł., 800 Dolarów  i 400 Euro.

                                                                         Bóg Zapłać za wszystkie ofiary!

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

4 lutego 2018 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.
 2. Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.
 3. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 15:00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.
 4. Spotkanie Rady Parafialnej w środę po Mszy Św. wieczornej.
 5. 16.02 (piątek) od godz. 14:00 w Ośrodku Zdrowia w Woli Rzędzińskiej odbędzie się kompleksowe Komputerowe badanie wzroku. Informacje w ośrodku zdrowia i w gablocie ogłoszeń.
 6. Gość Niedzielny poleca: „ZWIASTUN” „CZŁOWIEK NIE JEST BYLE KIM” – wywiad z Wandą Półtawską o największym przywileju kobiecości, odpowiedzialności i obrony życia.
 7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Płachta Marek, Kuta Mieczysław, Madej Paweł, Konior Robert i Kozioł Andrzej.
 8. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 5 II  – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.
 • 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.
 • 10 II – św. Scholastyka (zm. 547 r.), rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 stycznia 2018 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.
 1. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo. Dzisiaj rozpoczynamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo przed Wielkim Postem. Będzie ono trwało przez 3 niedziele - 28.01; 4.02 i 11:02. Ma ono charakter pokutny, wynagradzający za grzechy swoje i swoich bliskich i polega na wystawieniu Najświętszego Sakramentu i adoracji. Kto przez pół godziny będzie adorował Najświętszy Sakrament może pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny. Znajdźmy czas na rozmowę z Bogiem przed Najświętszym Sakramentem.
 1. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa.  We Mszy Świętej o godz. 17:00 będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 1. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi w środę, czwartek i piątek od godz. 16:00.
 1. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7:00; 9:00 i 17:00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 7:00 i 17:00.
 1. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 7:00. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła. Za tydzień po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Chorych na Trąd – pamiętajmy o nich i o tych, którzy im usługują w naszych codziennych modlitwach. Dzisiaj również po Mszy Św. wieczornej około godz. 16:00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej z Woli Rzędzińskiej i chórów Kantate i Cantus. Serdecznie wszystkich zapraszam!!!!

 KRS Caritas: 0000211791

 1. Gość Niedzielny poleca: „ ZWIASTUN” „Mistyka jest dla wszystkich” – Mistyk patrząc w oczy Boga, widzi w nich świat z jego przeszłością i przyszłością. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę wielu łask Bożych. 
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Kuta Eugeniusz, Pająk Piotr, Izajasz Krzysztof, Pękala Franciszek i Kuta Piotr. W piątek po Mszy Św. wieczornej rozbieranie dekoracji bożonarodzeniowej. Kto ma chwile wolnego czasu zapraszam do pomocy.

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21 stycznia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.
 1. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zachęcam do udziału w spotkaniach modlitewnych, jakimi są Msza Św. i nabożeństwa. Za tydzień przeżywamy Światowy Dzień Chorych na Trąd – pamiętajmy o nich i o tych, którzy im usługują w naszych codziennych modlitwach.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem. Będzie ono trwało przez 3 niedziele. Ma ono charakter pokutny, wynagradzający za grzechy swoje i swoich bliskich i polega na wystawieniu Najświętszego Sakramentu i adoracji. Kto przez pół godziny będzie adorował Najświętszy Sakrament może pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny.
 1. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.
 1. Organizowana jest pielgrzymka do Wilna od 29.04 – 04.05.2018 r. Informacje w zakrystii, na stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń. Można w rozliczeniu podatkowym dokonać odpisu 1% podatku na cele Organizacji Pożytku Publicznego – proponuję na Caritas, z którego korzystają ludzie chorzy, doświadczający kataklizmów (nieszczęść) i dzieci wypoczywające na wakacjach. Za tydzień 28.02 br. w naszym kościele odbedzie sie koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry dętej z Woli Rzędzińskiej, Chóru szkolnego Kantata i Chóru Cantus. Początek koncertu godz.16:00 - po Mszy Św. o godz.15:00. 

KRS Caritas: 0000211791

 1. Gość Niedzielny poleca: „ ZWIASTUN” Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę wielu łask Bożych.
 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Brożek Sławomir, Malec Jacek, Kapustka Zdzisław, Kos Małgorzata i Parchański Sławomir.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.
 • 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.
 • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

KOLĘDA  2017/2018

21.01.2018 r. (niedziela) od godz. 16:00 Załącze Strona Południowa od P. Jana Bryg do Małgorzaty Stach

 • 01.2018 r. (wtorek) od godz. 16:00 Załącze Strona Północna od P. Teresy Stach do P. Jana Bałut

25.01.2018 r. (czwartek) od godz. 16:00 Załącze Strona Północna od P. Jana Michalika do P. Łucji Kozioł

27.01.2018 r. (sobota) od godz. 9:00 Centrum i Osiedle od P. Heleny Chrupek do P. Jana Nytko