Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,

11 kwietnia 2021 CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Dzisiaj po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002) Dzisiaj zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 1. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami. Poświęćmy czas na modlitwę za tych, którzy przez codzienną służbę dla dobra ojczyzny, oddali za nią życie. Msza Św. w int. Ojczyzny w piątek o godz. 18:00.
 1. Dzisiaj po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Kolejne spotkanie młodzieży kl. 8, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, wraz z rodzicami w piątek o godz. 18:00.
 1. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości. 
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Madej Krzysztof, Trzop Mariusz, Biel Elżbieta, Cop Ryszard, Stach Józefa, Stach Krzysztof, Wiatr Irena i Wiatr Dariusz. Gość Niedzielny poleca: „Zawsze taki sam” – o Benedykcie XVI; „Wielki Bóg, mały wirus”; „Dobry zawsze” – Bóg wie, co dla człowieka dobre …;
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

5 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Radość Wielkiej Nocy nadal w nas trwa. Chcemy jak niewiasty idące do grobu, by namaścić ciało Jezusa, odkryć ponownie, że On zmartwychwstał, i tę radość ponieść w świat, dzielić się nią ze wszystkimi. Chrystus zmartwychwstał, śmierć nie ma już nad Nim władzy. Zmartwychwstał i my zmartwychwstaniemy!
 2. Dzisiejszymi ofiarami na tacę wspieramy uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce.
 3. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, dzięki którym liturgia Triduum Paschalnego i poranka wielkanocnego miała taką oprawę. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy, posprzątanie kościoła i przystroienie go kwiatami.
 4. Spotkanie Żywego Różańca oraz nabożeństwo i zmiana tajemnic w najbliższą niedzielę po Prymarii. Za tydzień Niedziel Miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłych i błogosławionych świąt.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Drwal Janusz, Cyza Przemysław, Galus Józef, Parcz Piotr i Wiatr Marian.
 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

++ Stanisław Taraszka i Barbara Wrońska. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu –

- Dobry Jezu, a nasz Panie …

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

28 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania. Zapraszam dzisiaj na godz. 14:00 na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przez cały marzec codziennie odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 1. Wielki Czwartek – Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, rozpoczniemy obchody Triduum Paschalne. Jest ona szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18:00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą. a następnie adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 21:00. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę…., za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. 
 1. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od 9:00 do 17:00. O godz. 15 (w godzinie miłosierdzia) Nowenna do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16:30 Droga Krzyżowa. Niech tego dnia towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. W naszym kościele parafialnym Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 17:00, Składka przy krzyżu przeznaczona na utrzymanie świętych miejsc w Palestynie. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego i adoracja Pana Jezusa do 22:00.
 1. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 10:00 do 19:00. O godz. 15:00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Święcenie pokarmów na zewnątrz świątyni:

godz. 10:00 – Osiedle i Centrum;

godz. 10:30 – Szpic Strona południowa

godz. 11:00 - Szpic Strona Północna

godz. 11:30 – Załącze Strona Południowa

godz. 12:00 – Załącze Strona Północna

godz. 12:30 – Fiołkówka

godz.13:00 - Jodłówka

 1. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 19:00. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny.
 1. Msza Rezurekcyjna w poranek wielkanocny o godz.6:00. Proszę uroczyście i radośnie ogłosić światu, że Pan zmartwychwstał i jest z nami.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Po co Bogu cierpienie” – cały numer poświęcony jest wartości cierpienia …; itd. Jest również do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania wyjątkowo w środę, na godz. 18:00 następujące rodziny: Świerczek Danuta, Natkaniec Stanisław, Szostak Krzysztof, Wilk Beata, Wilk Krzysztof i Kowalski Szymon; a w Wielką Sobotę na 21:00 zapraszam Kusibab Stanisław, Cop Kazimierz, Żmuda Tadeusz, Stach Andrzej, Sowa Józef, Cyza Wiesław i Cyza Michał.
 2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, jako wielkopostna jałmużna.

Gdyby ktoś chciał przyjąć jakikolwiek sakrament, proszę powiedzieć – można to uczynić o każdej porze.

Proszę zachowywać przepisy sanitarne – bezwzględnie założone maseczki zakrywające usta i nos zachowanie dystansu.

                                     

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.
 1. W niedzielę o godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek o godz. 17:00 Droga Krzyżowa, po nich bezpośrednio Msza Św. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 1. Każdego 19 dnia miesiąca będzie Nabożeństwo do Św. Józefa. Zapraszam wszystkich, a szczególnie mężczyzn naszej parafii (młodzieńców, kawalerów, mężów, ojców, dziadków) na wieczorną adorację i modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa, aby dobrze wypełniali zadania powierzone im przez Boga.
 1. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, zagrożonego zagładą. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Stacje najważniejsze” – Medytacje Stacji Drogi Krzyżowej, najbardziej rozpowszechnionego sposobu rozważania Męki Pańskiej; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Drwal Janusz, Drwal Tadeusz, Cop Jan, Drwal Andrzej, Starzec Stanisław, Dąbrowski Marcin, Żmuda Henryk, Biliński Krzysztof i Starzec Kazimierz.
 1. Za tydzień składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na modenizację naszego koscioła.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Teresa Stach. Polećmy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie ….

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

14 marca 2021  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.
 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. Arkadiusz z Dobrej. Będą trwały do środy. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy we wtorek. Pamiętajmy, że pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego pozwalają nam uzyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną we wtorek (16.03) od godz. 13:00. Dla chorych, którzy nie będą mogli przyjść na Mszę Św., jest możliwość posłuchania kazań z każdego dnia rekolekcji na parafialnej stronie internetowej.
 1. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin. 28.03 w Woli Rzędzińskiej, w parafii Miłosierdzia Bożego odbędzie się kiermasz, z którego dochód przeznaczony będzie na ratowanie życia ciężko chorej Blanki.
 1. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Podczas wieczornej Mszy Świętej otrzymają szczególne błogosławieństwo. Zapewne będą otoczeni miłością i życzliwością najbliższych, których również serdecznie zapraszamy na Eucharystię. I mała podpowiedź: uroczysta postna kolacja w gronie rodziny na pewno będzie miłą niespodzianką.
 1. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17:00, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 14:00.
 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 19 marca – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Świętej Rodziny.

 1. W związku epidemią, podatek będzie zbierany tylko jutro (15.03.2021 r.), od godz. 13:00 do 16:00, w Remizie OSP. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Podróż najtrudniejsza” – o pielgrzymce papieża Franciszka do Iraku; itd..
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Kocerba Grzegorz, Kocerba Adam, Okaz Kazimierz, Szymański Krzysztof, Taraszka Stanisław i Drwal Teresa.
 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Edward Wiatr. Polećmy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie ….