326893990_710822430713943_4826993263540077836_n.jpg

Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 

13 maja 2018  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.
 1. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie Msza Św., Nowenna do Ducha Świętego i Nabożeństwo Majowe o 18:00, w sobotę o godz. 7:00, a w niedzielę o godz. Majówka o godz. 15:00. W piątek ze względu na przygotowanie do 1 Komunii Św. o godz. 7:00. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i Uroczystość Pierwszej Komunii Św. o godz. 11:00. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin, oraz chętnych w sobotę o godz. 8:00.
 1. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
 1. W środę o godz. 17:30 różaniec za ojczyznę ze Św. Andrzejem Bobolą. W tym dniu imieniny obchodzi nasz Bp Andrzej. w modlitwie wypraszajmy dla Niego potrzebne łaski do kierowania naszą diecezja.
 1. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na cele parafialne. Za tydzień składamy ofiary na cele inwestycyjne – dalsze prace przy nowej świetlicy. Gość Niedzielny poleca: „Niebo to Ktoś a nie coś…” itd.
 1. Gmina Tarnów organizuje 19.05 Dni Strażaka. Szczegóły na afiszu i stronie internetowej gminy.
 1. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.
 • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 

6 maja 2018 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem przez cały dzień, do godz. 15:00. Zapraszam do modlitwy. Za tydzień (13.05) o godz. 20:00 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w kościele Mił. Bożego w Woli Rzędzińskiej, na które serdecznie zapraszam.

 2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
 1. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszam na Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00.
 1. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu będą gościć w naszej parafii Siostry Urszulanki, które będą się z nami modlić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Zostaną uroczyście przyjęte dziewczęta do DSM na Mszy Św. o godz. 10:00. Spotkanie DSM w sobotę o godz. 10:00
 1. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz. 18:00, w sobotę o godz. 7:00, a w niedzielę o godz. 15:00. W piątek, wyjątkowo Msza Św. i nabożeństwo majowe o godz. 7:00.
 1. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Nowenna na zakończenie nabożeństwa majowego. 20.05 w Uroczystość Zesłania Ducha Św. w naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Św. na Mszy Św. o godz. 11:00.

 2. Gość Niedzielny poleca: „Alfie jeden z nas” – …walka o godność i prawo do życia. Jest oskarżeniem naszej cywilizacji; „Nie o prezenty tu chodzi” – o przygotowaniu dzieci do pierwszej Komunii Św. i wiele ciekawych artykułów…
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Kiełbasa Andrzej, Stańczyk Stanisław, Lis Mieczysław, Wardzała Wojciech, Sydonia Wardzała i Lis Łukasz.

      9. Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 8 V – św. Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik, patron Polski.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 

22 kwietnia 2018 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu. 21.04 uroczyście zainaugurowano obrady V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Poświęćmy chwilę czasu na modlitwę, aby przyniósł obfite owoce.
 1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
 1. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej. Zapraszam wszystkich, aby włączyli się w jej działalność. W przyszłą niedzielę (29.04) o godz. 16:00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 2. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.
 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich użytkowników dróg w dniu modlitw za kierowców. Jest to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego  w czasie II Wojny Światowej.

 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Żmuda Tadeusz, Stach Andrzej, Sowa Józef, Cyza Wiesław i Cyza Michał.
 1. Gość Niedzielny poleca: Wiele ciekawych artykułów….
 1. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.
 • 25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 

15 kwietnia 2018 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.
 1. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcam przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu. W czwartek (19.04) przypada 13 rocznica wyboru papieża Benedykta 16. Otoczmy Go swoją pamięcią modlitewną. 18.04 w Wał Rudzie o godz. 15:00 Droga Krzyżowa, śladami męczeństwa Błogosławionej Karoliny i o godz. 18:00 w Zabawie Msza Św.

 2. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele:  kapłańskie, zakonne i misyjne. Składka w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium  Duchownego w Tarnowie.
 1. Dziękuję za dzisiejsze ofiary: Na Papieskie Dzieła Misyjne, do puszek; Na Caritas – dzieła Miłosierdzia: Na dalsze prace przy świetlicy, jako składka inwestycyjna.

 2. Spotkanie aspirantów w środę o godz. 17:00, a lektorów i ministrantów w środę po Mszy Św., a DSM w piątek po Mszy Św.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. około 8:00 następujące  rodziny: Wilk Paweł, Wilk Krzysztof, Kowalski Szymon, Cop Kazimierz i Kusibab Stanisław.

 4. Gość Niedzielny poleca: „Męczennicy z nad Sekwany”; „Polska młodzież modli się za Synod”; „Nadzieja nie do zabicia”; „Jeszcze Francja nie umarła” – czy krew męczenników ocali Francję; „Świętość z sąsiedztwa” – każdy  powołany jest do świętości itd.
 1. Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 2. 21 kwietnia, w sobotę poprzedzającą IV Niedzielę Wielkanocną nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza,  zainaugurujemy uroczystą liturgią V Synod Diecezji Tarnowskiej. Rozpoczęcie tego najbardziej doniosłego  w życiu lokalnego Kościoła wydarzenia obwieszczą dzwony kościołów w całej diecezji. Uroczystość inauguracji V Synodu rozpocznie się o godz. 10.00 przy sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Gorąco zapraszam do fizycznego, a kto nie może, do duchowego włączenia się w wydarzenie inauguracji V Synodu naszej diecezji. Uroczystość będzie transmitowana przez nasze diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.  Rozpoczęcie Synodu oznajmione zostanie biciem dzwonów we wszystkich kościołach całej diecezji. – na stronie internetowej diecezji można przeczytać list naszego biskupa o inauguracji Synodu.
  Niech inauguracja V Synodu stanie się dla nas wszystkich wspólnym przebywaniem drogi w rzeczywistym   zatroskaniu o nasz Kościół tarnowski, który pragniemy budować na wzór Chrystusa mocą darów Ducha  Świętego, w miłującej obecności Maryi, Matki Kościoła oraz wszystkich świętych i błogosławionych naszej  diecezji.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY

8 kwietnia 2018   CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.
 1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękuję za zebrane za tydzień ofiary do puszek i dary materialne, które będą rozdawane ubogim i potrzebującym parafianom. Zachęcam także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.
 1. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta o godz. 18:00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.
 1. We wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.
 1. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną. Będzie to Dzień Misyjny w naszej parafii. Zapraszam na godz. 7:00 wszystkie grupy parafialne, Róże Różańcowe, a na godz. 10:00 wszystkie dzieci. Po Mszach Św. będzie spotkanie z misjonarzem.
 2. Dzieci naszej szkoły złożyły w ramach jałmużny wielkopostnej 340 zł. Bóg zapłać. Wszystkie ofiary zostały przekazane dla ratowania życia chorych dzieci. 18.03.2018 r. była składka inwestycyjna – złożono73 ofiary na  kwotę 5.630 zł. Bóg zapłać! Z tych ofiar zostało opłacone ubezpieczenie kościoła, ogrzewanie i złożona ofiara  na klasztor w Tuchowie – Msza Św. w Tuchowie w intencji naszej parafii będzie 26.05.2018 r. o godz.18:00. Za  tydzień składka inwestycyjna na dalsze prace przy świetlicy.

 3. 17.04 od godz. 14:00 w ośrodku zdrowia w Pogórskiej Woli odbędzie się badanie wzroku. Szczegóły w gablocie  ogłoszeń i w ośrodku zdrowia.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Starzec Kazimierz, Świerczek Danuta, Natkaniec Stanisław, Szostak Krzysztof i Gembala Paweł.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Ufam” – ufność jest naczyniem do czerpania ze źródła miłosierdzia – mówi Jezus Św. Faustynie; „Św. narzeczona? Dlaczego nie!” – życie bez Boga jest stratą czasu; „Gdzie spowiedzi nie ma praktycznie, Kościół istnieje teoretycznie”; „Nadzieja na miłosierdzie” itd.
 1. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.