Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


CZWARTA  NIEDZIELA  ADWENTU
24 grudnia 2017
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Msze Święte w niedzielę (Wigilia), w Uroczystość Narodzenia Pańskiego i Św. Szczepana Drugi Dzień Świąt) będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00 i 11:00. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, a z drugiego dnia świąt (Św. Szczepana) na KUL i UTJP2 w Krakowie i Tarnowie.

2. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

4. Pasterka, czyli Msza Święta z niedzieli na poniedziałek, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. O 23:30 Młodzież naszej parafii poprowadzi czuwanie przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

5. Są jeszcze w zakrystii poświęcone opłatki na stół wigilijny, świece Caritas, duże i małe.

6. Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to ostatni dzień Starego Roku i wspomnienie Św. Sylwestra – Papieża. Msze Św. w naszym kościele będą o godz. 7:00, 9:00 i 11:00

7. Gość Niedzielny poleca: „ itd. i Mały Gość Niedzielny.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Cop Krzysztof, Cop Grzegorz, Sorysz Paweł, Wilk Mariusz i Zaucha Paweł.

W tym tygodniu patronują nam:

27.12 Św. Jan Apostoł i Ewangelista – umiłowany uczeń Jezusa

28.12. Świętych Młodzianków Męczenników, których Herod kazał zabić na wieść o narodzinach Króla

KOLĘDA  2017/2018

28.12.2017 r. od godz. 9:00 Jodłówka – od P. Aleksandra Osiki do P. Czesława Nytko

29.12.2017 r. od godz. 9:00 Szpic – Strona Południowa - od P. Tadeusza Bodura do P. Stanisława Kusibab

30.12.2017 r. od godz. 9:00 Jodłówka – od P. Jana Ciężądło do P. Józefy Żołądź

TRZECIA  NIEDZIELA ADWENTU
 17 grudnia 2017
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Ostatni tydzień adwentu. Msze Święte Roratnie w najbliższym tygodniu, ze względu na spowiedź św. w dekanacie będą codziennie o godz. 6:45. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną na święta w czwartek (21.12.) od godz. 13:00.

2. W niedzielę jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani?
Msze Święte w niedzielę (Wigilia), w Uroczystość Narodzenia Pańskiego i Św. Szczepana (Drugi Dzień Świąt) będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00 i 11:00.

3. Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas i zamieszkało między nami na zawsze.

4. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z niedzieli na poniedziałek, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. O 23:30 Młodzież naszej parafii poprowadzi czuwanie przed Uroczystością Bożego Narodzenia – spektakl słowno – muzyczny.

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Młodzież naszej parafii rozprowadza stroiki. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego Wcielenia.

6. Przed świętami Narodzenia Pańskiego zechciejmy dostrzec dzieci wokół siebie i poszerzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą. Na naszej choince są jeszcze losy z wypisanymi artykułami niezbędnymi dla najbiedniejszych parafian. Proszę je dostarczać do 20.12.

7. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

8. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

9. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

10. Wcześniej, w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. W naszej świątyni okazja do spowiedzi św. jest codziennie.

11. Gość Niedzielny poleca: „; itd. i Mały Gość Niedzielny.

12. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Olszówka Lucjan, Gut Jarosław, Musiał Stanisław, Małek Andrzej i Małek Henryk. Ubieranie kościoła na święta w czwartek i piątek od godz. 16:00. Bardzo proszę chętnych do pomocy.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 

 10 grudnia 2017  

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić i uświęcić. Nie  pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.
 2. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie głosić innym zbawienie i wołać: Przyjdź, Panie Jezu!
 1. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Rozprowadzane też są poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dochód w całości przeznaczony jest na cele parafialne. Od przyszłej niedzieli młodzież naszej parafii rozprowadza kartki świąteczne i stroiki własnoręcznie wykonane, a w najbliższą sobotę od godz. 10:00 uda się do chorych naszej parafii z życzeniami świątecznymi. Są jeszcze losy na choince z informacją, jakie artykuły są potrzebne. W adwencie jest też wystawiony kosz Św. Antoniego na artykuły trwałe, które będą przekazane biednym.
 1. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie:
  w Poniedziałek, Wtorek, Czwartek i Sobotę o godz. 6:45, a w Środę i Piątek o godz. 17:00.
 2. W środę modlimy się za ofiary stanu wojennego. W sobotę rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. W przyszłą niedzielę (17.12), o godz. 10:00 Msza Św. dla dzieci. Zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami.
 3.  W 3 niedzielę listopada złożono na ogrzewanie i inwestycje w parafii 49 ofiar na kwotę 3.930 zł. Bóg zapłać, też za dzisiejsze ofiary. Za tydzień 3 niedziela grudnia, też proszę o ofiary na cele inwestycyjne, szczególnie tych, którzy jeszcze nie złożyli przez ostatnie miesiące.
 1. 16.12 br. w naszej parafii odbędzie się spowiedź parafialna, adwentowa od godz. 14:00 i zakończy się Mszą Św. o godz. 17:00. Zapraszam i zachęcam nie odkładać na ostatnią chwilę sakramentu pokuty. Powinniśmy żyć zawsze w łasce Bożej. Spotkanie Caritasu w piątek po Mszy Św. wieczornej, a lektorów i ministrantów w sobotę po Mszy Św. wieczornej.
 2. Gość Niedzielny poleca: itd.
 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Osika Aleksander, Pinas Józef, Kuta Stanisław, Kras Mirosław, Kutz Leszek, Flaga Józef. Proszę nie kupować kwiatów.

W tym tygodniu patronują nam

 • 13 XII Św. Łucja – Dziewica i męczennica która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych (wspomnienie obowiązkowe);
 • 14 XII – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).