Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO  

1 kwietnia 2018  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do owocnego przeżycia Triduum Paschalnego – ubierającym grób Pański, panu organiście, kościelnemu, LSO, strażakom. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty, na ogrzewanie, itd.
 1. Msze Święte dzisiaj według porządku świątecznego. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane o 7:00; 9:00 i 11:00. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.
 1. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina Święta czyli adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godz. 17:00, w piątek poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego. W pierwszy piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00.
 1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w wtorek, środę, czwartek i piątek o godz.18:00, w i sobotę o godz. 7:00, a w następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za bluźnierstwa całego świata. Dzisiaj przypada 13. rocznica przejścia do domu Ojca papieża Polaka św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za jego życie i dzieło. Módlmy się za jego wstawiennictwem w intencjach Ojca Świętego i całego Kościoła.

 2. W środę spotkanie Wszystkich Kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami od godz. 17:30. Obecność obowiązkowa.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania wyjątkowo w sobotę na godz. około 8:30 następujące rodziny: Drwal Andrzej, Starzec Stanisław, Dąbrowski Marcin, Żmuda Henryk i Biliński Krzysztof.

 2. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od zmartwychwstałego Pana.

 

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 

25 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.
 1. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 14:00.
 1. W Wielki Czwartek w naszej katedrze biskup ordynariusz wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 9:00 dokona poświęcenia oleju Krzyżma Św. do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych, a w parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18:00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą. a następnie adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 21:00. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę…., za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.
 1. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. W naszym kościele parafialnym Liturgia Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 17:00, wcześniej, bo o godz.16:00 zapraszamy wszystkich parafian na drogę krzyżową. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie do godz. 22:00. Podczas adoracji odśpiewamy trzy części gorzkich żalów. Składka przy krzyżu przeznaczona na utrzymanie świętych miejsc w Palestynie.
 2. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego – w naszym kościele będzie w tym dniu oraz w Wielką Sobotę o godz.15:00, a w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 14:45. Zapraszam i zachęcam do wspólnej i indywidualnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia każdego dnia.
 1. W Wielką Sobotę zapraszam wszystkich do modlitwy i skupienia, od godz. 10:00 na adorację Chrystusa Eucharystycznego w Grobie Pańskim. W tym czasie zadumy nad śmiercią Chrystusa, postarajmy się znaleźć czas w przedświątecznym zabieganiu, zarówno w Wielki Piątek, jak i Wielką Sobotę na indywidualną modlitwę przed naszym Panem i Zbawicielem. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w naszej świątyni będzie o godz. 11:00, 12:00 i 13:00.
 1. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 19:00. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny.
 2. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 6:00 uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji celebrować będziemy uroczystą Eucharystię. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte o 6:00, 10:00, 15:00, a w Poniedziałek Wielkanocny o 7:00, 9:00 i 11:00.
 1. Bardzo proszę STRAŻAKÓW o czuwanie i pełnienie straży przy Bożym grobie, jak każdego roku, oraz niesienie baldachimu, krzyża i figury Chrystusa Zmartwychwstałego'

 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania wyjątkowo w środę, na godz. 17:00 następujące rodziny: Kocerba Grzegorz, Kocerba Adam, Okaz Kazimierz, Szymański Krzysztof, Taraszaka Stanisław; a w Wielką Sobotę na 21:00 zapraszam Drwal Teresa, Drwal Janusz, Drwal Tadeusz, Cop Jan i Stach Wojciech.

Porządek adoracji w gablocie.

Porządek Adoracji

                                    WIELKI CZWARTEK

           

            19:00 – 20:00 matki i młodzież żeńska

            20:00 – 21:00 ojcowie i młodzież męska

                                      

                                       WIELKI PIĄTEK

             8:00 –   9:00 Adoracja prywatna 

             9:00 –  10:00 Załącze

            10:00 – 11:00 Jodłówka

            11:00 – 12:00 Centrum

            12:00 – 13:00 Osiedle

            13:00 – 14:00 Fiołkówka

            14:00 – 15:00 Górówka

            15:00 – 16:00 Szpic

            20:00 – 21:00 ojcowie i matki

            21:00 – 22:00 MŁODZIEŻ

                                       

                                       WIELKA SOBOTA

 

            11:00 – 12:00 DZIECI SZKOLNE – PROWADZI SCHOLA PARAFIALNA

            12:00 – 13:00 Centrum

            13:00 – 14:00 Załącze

            14:00 – 15:00 Fiołkówka

            15:00 – 16:00 Szpic

            16:00 – 17:00 Górówka

            17:00 – 18:00 Osiedle

            18:00 – 19:00 Jodłówka        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

18 marca 2018 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.
 1. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszam o godz. 7:00 i 17:00.
 1. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:00, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14:00.
 1. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej błogosławieństwo palmy. Przed Sumą o godz. 10:00 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 1. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). Składka przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie, jako nasza wielkopostna jałmużna. Do wtorku przyszłego tygodnia można do kosza Św. Antoniego składać trwałe artykuły jako wielkopostny dar dla biednych z naszej parafii.

 2.  Spotkanie aspirantów w środę o godz. 16:00; CARITAS w środę po Mszy Św. wieczornej; lektorów i ministrantów w piątek po Mszy Św. wieczornej, a DSM w sobotę o godz. 10:00.

 3. Gość Niedzielny poleca: „ZWIASTUN” „… itd.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Bodura Tadeusz, Pytel Adam, Czelny Bogdan, Tomasiewicz Kazimierz, Tomasiewicz Krzysztof i Sikorski Roman.
 1. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.
 1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Wilna. Jeżeli ktoś się zastanawia, to najwyższy czas zapisać się. Dziękuję za uczestnictwo w rekolekcjach, dziękuję za dzisiejsze ofiary na ogrzewanie, ubezpieczenie kościoła i cmentarza.

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 19 III  – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Pana Jezusa, patron Kościoła świętego.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

4 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem. Pomocą będą REKOLEKCJE PARAFIALNE od 7.03 – 11.03.2018 r. Program można zabrać wychodząc z kościoła. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Znajdźmy czas na osobista rozmowę z Jezusem.
 1. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszam na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16:30 i na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14:00. Są rozprowadzane baranki i paschaliki wielkanocne jako jałmużna wielkopostna, przeznaczona na drogie leki czy sfinansowanie drogich operacji.
 1. W czwartek, 8 marca modlimy się w intencji kobiet z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
 1. Gość Niedzielny poleca: „ZWIASTUN” „Nie żałuj żałować” – aby rozważanie Męki Chrystusa Angażowało całego człowieka; „Bóg widzi inaczej”; A po trzecie’ – o tercjarzach, czyli trzecim zakonie, do którego mogą należeć wszyscy; „Walczący z diabłem” – o Ojcu Pio… itd.

     5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę wyjątkowo na godz. 9:00 następujące rodziny: Korus Paweł, Witek Stanisław, Kłósek Paweł, Olszówka Jerzy, Wojtylak Mikołaj, Pinas Tadeusz i Słowik Edwarda

     6. Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.

 1. 18.02 w 3 niedzielę – inwestycyjną złożono 69 ofiar na kwotę 5100 zł. Jest to około 20 % rodzin naszej parafii, wiele osób korzysta z dóbr i powinni ze sprawiedliwości składać ofiary na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Jeżeli, ktoś chce zobaczyć, co zostało zrobione i co jeszcze trzeba zrobić w naszej świetlicy, zapraszam do oglądnięcia.

W najbliższy piątek ofiara na tacę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z rekolekcjami i z zakupem relikwiarza na relikwie Błog. Karoliny. Ofiary do kopert w 3 niedzielę marca (18.02.2018 r.) będą przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni, ubezpieczenie kościoła i cmentarza i na zamówienie Mszy Św. w Tuchowie z prośbą o urodzaje. W niedzielę palmową, na Gorzkich Żalach składka przeznaczona na zakup kwiatów do grobu pańskiego.

Rekolekcje Parafialne 07.03 – 11.03.2018 r.

        07.03.2018 r. (środa

godz. 8:00 Szkoła – Film „Cuda Marcelino”                                                    

godz. 10:00 NABOŻEŃSTWO z NAUKĄ dla DZIECI

        8.03.2018 r. (czwartek)

godz. 8:00 Msza Św. z nauką ogólną dla WSZYSTKICH

godz. 8:00 Szkoła – Film „Zerwany Kłos”

godz. 10:00 NABOŻEŃSTWO z NAUKĄ dla DZIECI

godz. 17:00 Msza Św. z nauką dla chorych z udzielaniem Sakramentu Chorych

        9.03.2018 r. (piątek)   

godz. 8:00 Msza Św. z nauką ogólną dla WSZYSTKICH

godz. 8:00 Szkoła – Film „Aureola”

godz. 10:00 NABOŻEŃSTWO z NAUKĄ dla DZIECI

godz. 16:30 Droga Krzyżowa

godz. 17:00 Msza Św. z Modlitwą o Uzdrowienia

       10.03.2018 r. (sobota)

godz. 8:00 Msza Św. z nauką ogólną dla WSZYSTKICH

SPOWIEDŹ  PARAFIALNA: godz. 14:00 – 17:00 z przerwą o godz. 15:30 – 16:00

godz. 17:00 Msza Św. z nauką ogólną dla WSZYSTKICH

godz. 18:00 Nauka dla Rodziców i Małżonków i Wychowawców

       11.03.2018 r. (niedziela)

godz. 7:00; 10:00 Msza Św. z nauką ogólną i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji

godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

godz. 15:00 Msza Św. z nauką ogólną i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji.

 

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

25 lutego 2018 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
 1. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16:30 i Msza Św. a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 14:00, a bezpośrednio po nich Msza Św. Za tydzień po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. Spotkanie klas 6, 7 i gimnazjum wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w piątek na Drodze Krzyżowej i na Mszy Św. Proszę przynieść indeksy. Spotkanie aspirantów w środę o godz. 16:00, a DSM w sobotę o godz. 10:00.
 1. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas nabożeństwa i Mszy Świętej o godz. 17:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
 1. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Nabożeństwo Pierwszopiątkowe i Msza Św. o godz. 7:00 i 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00. Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godz.16:00. W piątek poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Po Mszy Św. o godz. 7:00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi – cząstka różańca i medytacja o 4 bolesnej tajemnicy różańca.
 1. Dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes, a składka w czasie Mszy Św. przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 2. Gość Niedzielny poleca: „ ZWIASTUN” „”… itd.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Jadwiga Chrobak, Kozerski Antoni, Piznal Kazimierz, Błażej Wojciech, Serwiński Robert i Żurowski Andrzej

 4. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.