Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

17 czerwca 2018 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.
 2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa po każdej Mszy Św. W piątek zakończenie Roku Szkolnego. Msza Św. dziękczynna i prośbą o potrzebne łaski na wakacje o godz. 8:00. Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą Św.
 3. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
 4.  W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu odbędzie się Festyn Rodzinny obok remizy OSP w Jodłówce – Wałkach. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej gminy  Tarnów.
 5. Gość Niedzielny poleca: „Marsz dla życia i rodziny”; „Prawda, piękno, katolicyzm”; „Konspiracja prymasa”; „Wystarczy tylko spojrzenie” – o wychodzeniu z uzależnień; „Całkiem zwyczajne dziecko”; „Między Północą a Południem” – Polska albo będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale; …  itd. Jest do nabycia Mały Gość Niedzielny – wakacyjny.
 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Zaucha Władysław, Kiełbasa Marek, Drożdż Tomasz, Jamróz Maria i Kubala Jan.
 7. Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 czerwca 2018  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.
 1. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po każdej Mszy Św.
 1. W piątek przypada 6 rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża – otoczmy naszego Pasterza Naszymi modlitwami. W przyszła niedzielę (17.06) Diecezjalne Święto Rodziny modlimy się za wszystkie rodziny, o potrzebne dla nich łaski – Festyn Rodzinny w Starym Sączu i w Woli Rzędzińskiej. W środę o godz. 20:00 w Woli Rzędzińskiej kolejne Nabożeństwo Fatimskie. 
 1. Gość Niedzielny poleca: „Rodzina pod ochroną”; „Nauczanie o święceniach ma charakter ostateczny”; „Szaleni jak Jezus” – o spotkaniu młodzież na Polach Lednickich; „Paragraf 1666” – o odbieraniu dzieci rodzicom w Niemczech i Austrii; „Czekając na Franciszka” – o planowanej pielgrzymce papieża na Litwę, Łotwę i Estonię; „Kardynał Hlond bronił Żydów” itd. …
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Zaucha Marek, Strzała Józefa, Strzała Marek, Brongiel Stefania i Kras Dawid.
 1. Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.
 • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.
 • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 czerwca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to NIEDZIELA została ustanowiona dla człowieka. Każdy dzień święty powinniśmy poświęcić dla Boga i na odpoczynek: np. lektura Pisma Św., książka lub czasopismo religijne, pogłębianie wiary, umacnianie więzi rodzinnych i modlitwę – w miarę możliwości całej rodziny. W centrum każdej niedzieli jest oczywiście uczestnictwo we Mszy Św. handel zawsze niszczy świętość niedzieli i innych dni świątecznych.
 1. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.
 1. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią. W Oktawie Bożego Ciała i w piątek gromadzimy się na Mszy Św. i Nabożeństwie do Serca Pana Jezusa, z procesją o godz. 18:00. W piątek na „zakończenie oktawy” błogosławieństwo dzieci i wianków.
 1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Msze Święte będą o godz. 7:00 i 18:00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W sobotę wspominamy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna. W tym dniu o 6:30 będzie różaniec za Ojczyznę w łączności ze Św. Andrzejem Bobolą – patronem Polski.
 1. Organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy 16.06. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafii.

 2. Gość Niedzielny poleca: „Miliony maszerują za życiem” – wiele artykułów o wartości ludzkiego życia; „Jeden dzień w tygodniu, w całości należy do Pana” – o świętowaniu niedzieli; „EKG Bożego serca” itd. … Jest też do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, dla dzieci. W kościele obowiązuje odpowiedni strój, który świadczy o Jezusie.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Zając Maria, Ciochoń Władysław, Barwacz Dariusz, Jachym Teresa i Zaucha Roman.
 1. Wójt Gminy Tarnów informuje, że od czerwca br. zbiórka odpadów biodegradowalnych i wielkogabarytowych a terenie Jodłówka – Wałki będzie odbywać się na parkingu przy Cmentarzu Parafialnym, a nie jak wcześniej przy kościele. Teren składowanych odpadów będzie monitorowany.

 2. Za tydzień zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JP2 w Krakowie i Tarnowie. Wszystkim jubilatom i  solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 

27 maja 2018 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o Sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
 1. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami chleba i wina. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 7:00; 10:00 i 15:00. O godz. 10:00 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Proszę o przygotowanie i ubranie 4 ołtarzy, w  tradycyjnej kolejności, jak każdego roku po 4 rodziny – 1 ołtarz - Jodłówka przy posesji p. Ryszarda Bykowskiego, 2 ołtarz Fiołkówka przy cmentarzu wojskowym, 3 ołtarz – Szpic na łące koło mostu i 4 ołtarz – Załącze koło plebani. Proszę o niesienie sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą w swoich strojach (też przez całą oktawę), dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków, a chłopców do dzwonienia, strażaków do niesienia baldachimu i krzyża, i do kierowania ruchem podczas procesji. Proszę o ostrożność i przestrzeganie zaleceń strażaków. Podczas procesji idziemy tylko prawą stroną.
 1. Boże Ciało to uroczystość, w której katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. W tym dniu, za pobożne uczestnictwo w uroczystej procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny. Przez całą oktawę Bożego Ciała będziemy podążali w procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła Pn. i Sob. o godz. 7:00, a Wt., Śr., Czw., i Pi. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 10:00. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus. W Boże Ciało będziemy w naszej parafii przeżywać prymicje Ks. Pawła Kasperowicza, diakona, który u nas głosił kazania i udzieli nam Prymicyjnego Błogosławieństwa.
 1. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Odwiedziny chory z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:00. Godzina Święta w piątek od godz. 17:00, poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa, możliwość spowiedzi od godz. 17:00
 1. Do środy nabożeństwa majowe o godz. 18:00, wyjątkowo we wtorek o godz. 7:00, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  

 2. W piątek (1.06) na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 18:00 zapraszam zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.
 1. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne, a 10.06  zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski im. Św. Jana Pawła 2 w Krakowie i Tarnowie. W przyszłą niedzielę, po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. 
 2. Gość Niedzielny poleca: „Radość i prawda Eucharystii”; „Między sprawiedliwością a miłością”; „Jan Paweł 2 o miłości do Ojczyzny”; „Miłość patrzy w oczy”... i wiele ciekawych artykułów… Jest też do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, dla dzieci.
 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Cop    Ryszard, Stach Józefa, Stach Krzysztof, Wiatr Dariusz i Klich Grzegorz.

 4. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.
 • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO  

20 maja 2018 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Przeżywamy dzisiaj również Uroczystość Pierwszej Komunii Św. Otoczmy modlitwą dzieci, które po raz pierwszy przyjęły JEZUSA do swojego serca, aby zawsze z Nim żyły w przyjaźni, także ich rodziców i chrzestnych. Jutro przeżywamy drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła i rozpoczęcie  BIAŁEGO TYGODNIA dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Jutro Msze Św. o godz. 7:00 i 18:00

 2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

 3. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień modlitw za Kościół w Chinach.

 4. W sobotę (26.05) zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną. W tym dniu Msza Św. int. naszej parafii w Tuchowie o godz. 18:30, o godz. 16:00 będzie przewodnik oprowadzał po sanktuarium.

 5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 6. Codziennie gromadzimy się na Mszy Św. i Nabożeństwie Majowym w kościele o godz. 18:00, w sobotę o godz. 7:00, w niedzielę na majówce o godz. 15:00


 7. Nasze Przedszkole uczestniczy w rankingu „Przedszkole Roku”. Obecnie znajduje się na trzecim miejscu. Proszę włączyć się w promocję naszego przedszkola. Informacje na afiszu w gablocie ogłoszeń i na ulotkach, które można zabrać wychodząc z kościoła.

 8. Gość Niedzielny poleca: „Dokąd zmierza Europa” – o powrocie  do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem   i wiele ciekawych artykułów… Jest też do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, dla dzieci.

 9. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Szymański Roman, Wiatr Marian, Madej Krzysztof, Trzop Krzysztof i Biel Elżbieta.

 10. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne, na utrzymanie parafii tydzień temu. Kto nie mógł złożyć dzisiaj, może to uczynić w innym dniu. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.