Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 sierpnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.
 1. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej błogosławieństwo wieńców z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
 1. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta. Obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej w Woli Rzędzińskiej na stadionie Wolanii – szczegóły na stronie internetowej i na afiszach.
 1. We wtorek wspominamy Św. Maksymiliana – Msza Św. i nabożeństwo z ucałowaniem relikwii świętego o godz. 18:00, na które serdecznie zapraszam. Jutro (13.08) o godz. 20:00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie w Woli Rzędzińskiej. Od 19.08 – 26.08 Tygodniowy odpust w Pasierbcu, połączony z 25 rocznicą koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia – szczegóły na afiszu w gablocie ogłoszeń.
 2. Gość Niedzielny poleca: „Ostatni sen Maryi” – zasnęła, zmarła czy na jakimś rydwanie została wzięta do nieba; ...  itd.
 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Korus Marian, Pulit Kazimierz, Ćwikła Paweł, Łos Stanisław i Bykowski Ryszard.
 1. Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.
 • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

29 lipca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii.
 2. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
 3. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i odmówi Ojcze nasz… i Wierzę w Boga Ojca… - jest tzw. CZYN ODPUSTOWY, spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca wynagradzajmy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy swoje i całego świata  przez przyjęcie Komunii św. wynagradzającej i Nabożeństwa Pierwszo-piątkowego.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya. Możliwość skorzystania z sakramentu pojednania w środę, czwartek i piątek od godz. 17:00. Godzina Święta w czwartek i piątek od   godz. 17:00. W piątek poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną w piątek od godz. 8:00. Zawsze w pierwszy piątek składamy ofiary na cele misyjne.
 6. Trwają zapisy na PPT na Jasną Górę, w dniach 17 – 25.08.2018 r. Można to uczynić w zakrystii lub w kancelarii      parafii. Dzisiaj rozpoczął się odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. Informacje na afiszu w  gablocie ogłoszeń. Za tydzień (5.08) odpust w Ładnej.
 7. Gość Niedzielny poleca: „...  itd.
 8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Pająk Ireneusz, Stach Józef, Stach Marcin, Kiwior Marcin i Zaucha Stanisława.
 9. Jubilatom i solenizantom życzymy obfitych Bożych darów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów.
 • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
 • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

8 lipca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.
 1. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu. W najbliższy piątek (13.07) w Woli Rzędzińskiej o godz. 20.00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie. W następną niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie i składka inwestycyjna na dalsze prace związane z urządzaniem naszej świetlicy. 14.07 (sobota) koncert charytatywny w Koszycach Małych. Informacje na stronie internetowej Gminy Tarnów i plakatach.
 2. Gość Niedzielny poleca: „...  itd.
 3. Dziekuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Bisek                 Kazimierz, Bisek Mirosław, Czech Wiesław, Sokołowski Dawid i Olszówka Sebastian
 4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy.
 • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik.
 • 13 VII  – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1 lipca 2018 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godz. 17:00. W piątek poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:00.
 1. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian podczas Mszy Świętej o godz. 18:00.
 1. Spotkanie wyjeżdżających na oazę w sobotę (07.07. b.r.) o godz. 10:00. Przeżywamy odpust w Tuchowie. Szczegóły na afiszu w gablocie ogłoszeń. Trwają zapisy na 36 PPT na Jasną Górę – w zakrystii lub kancelarii parafii. Organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach 13 – 20.10.2018 r. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i w zakrystii.
 2. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecajmy opiece Matki Bożej. Zachęcam do dobrego   wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominam, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.
 1. Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.
 2. Gość Niedzielny poleca: „Dzielić los w świetle Ewangelii”; „O Opatrzności Bożej…”: „Święty dzień”; ... itd.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 VII  – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.
 • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.

NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA  

24 czerwca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 7:00.
 2. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana składka przekazywana jest do dyspozycji Ojca Świętego, tzw. Świętopietrze. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Codziennie w czerwcu po Mszy Św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zakończenie w sobotę.
 3. Msza Św. wyjątkowo w poniedziałek o godz. 18:00, a w środę o godz. 7:00. Spotkanie ministrantów i lektorów we wtorek o godz. 10:00, DSM też we wtorek o 12:00. Od 30.06 o godz. 18:00 w Tuchowie rozpoczyna się tygodniowy odpust, pod hasłem „Oblubienico Ducha Świętego wspieraj nas. 6.07 w bazylice w Tuchowie będzie modlitewne czuwanie młodzieży pod hasłem „Panie, co mam czynić”. Szczegóły na afiszu w gablocie ogłoszeń.
 4. Gość Niedzielny poleca: „Klucz do Młodych” – czyli, jak dotrzeć z Ewangelią do najbardziej samotnego  pokolenia w historii; „Pokuta w Gietrzwałdzie”; „Zabierz Maryję do Panamy” – o ŚWM; „PIN dla młodych”; „Odtrutka na antykatolicką propagandę” – poznanie prawdy o KATOLICYŹMIE wyzwala ...itd.
 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Marć   Mateusz, Wardzała Stanisław, Cygan Mirosław, Łuczkowiec Grzegorz, Puła Maria i Puła Paweł.
 6. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik.
 • 29 VI  – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.