326893990_710822430713943_4826993263540077836_n.jpg

Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

2 grudnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
 1. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem. W blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Tradycyjnie Caritas z okazji Świąt Bożego Narodzenia organizuje pomoc dla biednych rodzin z naszej parafii. Jest wystawiona choinka z losami, jakie artykuły są potrzebne. Chętnych, którzy chcą pomóc proszę, aby zerwali los i na paczkach napisali wylosowany numer. Są rozprowadzane w naszej parafii świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – Dochód przeznaczony dla najbiedniejszych z biednych, a także „Poświęcone Opłatki na stół wigilijny” z informacjami i modlitwami w czasie wigilii – dochód w całości przeznaczony na cele parafialne.     
 2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobota o 6:45, a środę i piątek o 17:00. Zachęcam do przyniesienia tradycyjnych lampionów.
 1. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Spowiedź Święta w naszej parafii będzie 15.12. od godz. 14:00 do godz. 17:00.
 1. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszam do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.
 1. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Matki Bożej w środy o godz. 17:00.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne w czasie godziny świętej od godz. 16:00, a o 17:00 Msza Św. Adwentowa. W piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzech całego świata od godz. 16:00 w czasie Godziny Świętej, którą poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa. Możliwość spowiedzi w środę, czwartek i piątek od godz. 16:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00.
 1. W sobotę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 7:00 i 11:00. Spotkanie Caritasu w środę po Mszy Św. wieczornej.
 1. Dar życia jest szczególnym znakiem miłości Pana Boga, niestety ciągle zagrożonym zwłaszcza na pierwszym, najbardziej bezbronnym etapie. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia podczas Mszy Świętej o godz. 7:00 i 11:00.
 2. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel do puszek.
 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny:  Drwal Andrzej, Sitko Paweł, Stach Teresa, Roman Krzysztof, Roman Dariusz Maślanka Piotr i  Czerewacz Remigiusz.
 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny: „.
 2. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzyę obfitości Bożych darów.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter,
 • 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 

25 listopada 2018 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
 1. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Akcja Katolicka obchodząca swoje święto patronalne. Każdy może należeć do Akcji Katolickiej – zapraszam do współpracy. Dzisiaj przeżywamy niedzielę synodalną – modlimy się wraz z całym Kościołem Tarnowskim w intencji synodu. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w niedzielę (02.12) po Mszy Świętej wieczornej.

      3. W pierwszą sobotę grudnia Msza Święta i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy

          o godz. 7:00 – różaniec i medytacja o „Zwiastowanie Najświętsze Maryi Pannie.

      4. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania

         na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele będą pod hasłem „Z Duchem Święty”,

         od 3.12 w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę około 6:50 (przyjazd autobusu),

        a w środę i piątek o godz. 17:00.

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny:  Kłósek Mieczysław, Stach Elżbieta, Sikorska Iwona, Tomasiewicz Jerzy i Łukasik Albina.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Król na kolanach” – dziwny to Król, Jezus Chrystus; „Domniemany cud…” za wstawiennictwem Jana Pawła 1; „Naturalna niechęć” – w Parlamencie Europejskim dominuje przekonanie, że religia, a przede wszystkim chrześcijaństwo, jest przejawem wstecznictwa; „Papież naszej niepodległości” – o Benedykcie 15; „Bóg ze mną był” – o cudach relacji z Bogiem; itd. wiele ciekawych artykułów umacniających wiarę… Do gazety dołączony jest bezpłatny kalendarz na 2019 r.  Jest do nabycia Mały Gość Niedzielny z lampionem na roraty.
 1. Dziękuję za składkę inwestycyjną przeznaczoną na ogrzewanie naszego kościoła. Złożono 91 ofiar na kwotę 7.130 zł. Przepraszam, że przez kilka dni było zimno, ale zepsuł się piec. Jest już naprawiony. W imieniu wspólnoty seminaryjnej dziękuję za ofiary zebrane na cmentarzu 01.11 na kwotę 518 zł. i 43 gr. Dziękuję też za ofiary na chleb do Św. Antoniego – każdy, kto uzasadni swoją prośbę otrzyma wsparcie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

       8. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    18 listopada 2018      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.
 1. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele, szczególnie o P. Organiście.
 1. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po Mszy Św. wieczornej.
 1. Dzisiaj wspomnienie Błogosławionej Karoliny – patronki Ruchu Czystych Serc – odpust w Zabawie, Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich – z tej okazji na prośbę Papieża Franciszka Caritas rozprowadza chleby, z których dochód przeznaczony jest dla najbiedniejszych.
 1. We wtorek Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego - Pamiętajmy w naszych modlitwach o siostrach i braciach życia klasztornego, a także solenizantach i jubilatach tego tygodnia.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny:  Szmigielski Marek, Derus Piotr, Derus Paweł, Wójcik Jan i Stach Bogusław.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Nieplanowane dzieci” – jak rozpoznać nowe powiewy Ducha Świętego; „Ciągle uczę się pokory”; „Róże za zamkniętymi drzwiami” – o ratowaniu Kościoła. Do gazety dołączony jest bezpłatny dodatek historyczny;   itd. wiele ciekawych artykułów umacniających wiarę…
 1. Dziękuję za dzisiejszą składka inwestycyjna przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. 24.11 o godz. 19:00 w Bazylice Katedralnej Koncert Galowy z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości chóru „Puellae Orantes”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
 • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
 • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
 • 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       11 listopada 2018       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.
 1. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Dzisiaj o 14:30 Różaniec i Msza Św. w int. Ojczyzny – wszystkich serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za Ojczyznę. 
 1. Za tydzień wspomnienie Błogosławionej Karoliny – patronki Ruchu Czystych Serc – odpust w Zabawie. W przyszła niedzielę Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich. Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny:  Maślanka Wiesława, Czerewacz Ignacy, Żmuda Edward, Pagos Alfred i Dębosz Wiesław.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Niepodległość – wykorzystana szansa”; „Społeczna tkanka niepodle- głości”; „Kościół po synodzie” – dokument końcowy…; „Zjednoczymy się wszyscy” – zaprzysiężenie Konferencji Episkopatu Polski na wierność Rzeczypospolitej;   itd. wiele ciekawych artykułów umacniających wiarę…
 1. Za tydzień składka inwestycyjna przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
 • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
 • 17 XI  – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

28 października 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Niedzielę Misyjną.
 1. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy uczestniczyć we Mszy Św. i rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17:00. Dzisiaj różaniec o godz. 15:00.
 1. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane. Msze Św. o godz. 7:00, 10:00 i 14:00. Po Mszy Św. o godz. 14:00 wyruszy procesja na cmentarz i będziemy polecać w modlitwie Miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli próg wieczności. W tym dniu na cmentarzu zbiórka do puszek na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 1. Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych, pod zwykłymi warunkami.
 1. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszam na Msze Święte o godz. 7:00; 9:00 i 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 10:00.
 1. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek. Możliwość spowiedzi we wtorek od godz. 16:00 – będzie 2 księży, w pozostałe dni – czwartek, piątek pół godz. przed Mszą Św. Będziemy wspólnie modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych od 02.11 – 11.11 pół godz. przed każdą Mszą Św.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa o godz. 7:00.
 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Na pomoc zmarłym”; „Trudna miłość”; „Niewiele wiemy o młodych” – synodalne refleksje;  itd. wiele ciekawych artykułów umacniających wiarę… Jest do nabycia Mały Gość Niedzielny.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:30 następujące rodziny:  Barnaś Teodor, Waszczyszyn Jerzy, Barnaś Stanisław, Barnaś Anna, Starzec Jerzy i Szawica Adam.