326893990_710822430713943_4826993263540077836_n.jpg

Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


OBJAWIENIE PAŃSKIE                     6 stycznia 2019                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła. Modlimy się za księży pracujących na misjach i wszystkich misjonarzy. Składka przeznaczona na cele misyjne. Dzisiaj też zakończenie kolędowania misyjnego, a nasi kolędnicy misyjni (30.12) zebrali 1826 zł. i 24 gr. Bóg zapłać!
 1. Dzisiaj zabieramy do domu poświęconą kredę i kadzidło, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego K M B 2019, a woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą. Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.
 1. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 1. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty Msze Św. wyjątkowo o 7:00. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, a Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: .Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Olszówka Lucjan, Gut Jarosław, Małek Andrzej, Małek Henryk i Małek Krzysztof.

      6. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzę pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.

 

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA    30 grudnia 2018      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10:00 błogosławieństwo rodzin i posłanie kolędników misyjnych.
 1. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczyste Nieszpory Eucharystyczne i Msza Św. o godz. 16:00, podczas której będziemy dziękowali Panu Bogu za wszelkie łaski w starym roku i wypraszali łaski na wszystkie dni nowego roku. 
 1. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w porządku niedzielnym o godz. 7:00, 10:00 i 15:00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym  modlimy się o pokój na świecie.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Święta w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17:00. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 7:00 i 17:00. Godzina Święta w czwartek i piątek od godz. 16:00. W piątek poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalna w piątek od godz. 8:00. Możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 16:00. W sobotę Msza Święta wraz z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:00.

 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody podczas wszystkich Mszy Świętych. Spotkanie Rady Parafialnej, Caritasu i Akcji Katolickiej za tydzień, w niedzielę po Mszy Św. wieczornej.
 1. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzam opiece Świętej Rodziny. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. około 8:30 następujące rodziny: Osika Aleksander, Jachym Ewa, Pinas Józef, Kuta Stanisław, Kras Mirosław, Kuc Leszek i Flaga Józef. 
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zofię Para. Powierzmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:

 • 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.

 

 

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

23 grudnia 2018 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.
 1. Zapraszam do udziału jutro w ostatnich roratach o godz. 6:45 oraz do skorzystania z sakramentu pokuty.
 1. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamaniu się opłatkiem oraz śpiewie kolęd.
 1. Msza Święta pasterska zostanie odprawiona o godz. 24:00 za wszystkich parafian. Składka przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia. Msze Święte w Uroczystość Bożego Narodzenia i Św. Szczepana (drugi dzień świąt) będą o godz. 7:00, 9:00 i 11:00. Składka w drugi dzień świąt przeznaczona jest na KUL i PUJP2.
 1. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie błogosławieństwo  wina. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej o godz. 17:00. 30.12, za tydzień w niedzielę (Uroczystość Św. Rodziny), zapraszam na Mszę Św. na godz. 10:00 wszystkie rodziny, szczególnie te które obchodzą jubileusz małżeński. Po Mszy Św. błogosławieństwo rodzin. Też za tydzień na tej samej Mszy Św. rozesłanie kolędników misyjnych. Będą zbierać ofiary na misje – proszę ich życzliwie przyjąć.   
 1. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa. 30.12.2018 r. o godz. 18:00 w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, koncert Puellae Orantes, połączony z wręczeniem Platynowej Płyty. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 1. Składka inwestycyjna z 3 niedzieli grudnia została przeznaczona na remont dachu – złożono 43 ofiary na kwotę 3270 zł. Gość Niedzielny poleca wiele ciekawych artykułów o Bożym Narodzeniu; „Kluczem jest miłość” – o darach Ducha Świętego; „Wielki mały Bóg”; „Ludzie kardynała” – o działalności Kard. Konrada Krajewskiego; „Aby Każdy odnalazł drogę do Betlejem” itd. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się przystrojenie kościoła na święta. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Maślanka Marcin, Jachym Piotr, Szymański Jan, Adam Sroka, Małek Edward i Wroński Stanisław.   

W tym tygodniu patronują nam:

 • 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,
 • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,
 • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                 16 grudnia 2018                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

 1. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszam do modlitwy za rodziny naszej parafii w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach. Rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.
 1. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. w dni powszednie: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobota o godz. 6:45, a w środę o godz. 17:00. Ze względu na spowiedzi w dekanacie wyjątkowo Msza Św. w piątek o godz. 6:45.
 1. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty.
 1. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do włączenie się w przygotowanie dla najuboższych  paczek świątecznych. Proszę przynieść paczki, których losy zerwaliśmy z choinki do środy (19.12). Można też do środy składać trwałe artykuły (najpotrzebniejsze) do tzw. kosza Św. Antoniego. Wszystkich gotowych nieść pomoc oraz wesprzeć dzieło darami, ofiarami i pracą, prosimy o kontakt z zespołem CARITAS. Dzisiaj po każdej Mszy Św. dzieci świetlicy rozprowadzają kartki świąteczne przez siebie wykonane i ciasto przez siebie upieczone.
 1. Ostanie spotkanie formacyjne dla Liturgicznej Służby Ołtarza, połączone z przygotowaniem świątecznej liturgii, odbędzie się w czwartek o godz. 17:00. Spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz rodzicami w środę o 16:30.
 1. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny z płytą „Najpiękniejsze polskie kolędy” i „Mały Gość Niedzielny” z wizerunkiem Matki Bożej i modlitwą Św. Jana Pawła 2 do Ducha Św.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, wyjątkowo na godz. 14:00 następujące rodziny:  Bartoszek Mieczysław, Petrzak Grzegorz, Solak Łukasz, Wardzała Zdzisław, Malig Tomasz, Soroka Bogusław, Zaucha Marian, Wroński Piotr, Buch Stanisław i Buch Rafał. Na godz. 9:00 zapraszam wszystkich chętnych do ubierania kościoła na święta. Młodzież naszej parafii, w sobotę (22.12.) pójdzie do chorych z życzeniami świątecznymi.
 1. W tym roku Pan Bóg powołał do wieczności  następujące osoby ……..…. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

9 grudnia 2018  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
 1. Msze Święte roratne sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie: poniedziałek, wtorek, czwartek i sobota o godz. 6:45, a w środę i piątek o godz. 17:00.
 1. Obecna niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach są zbierane ofiary na ten cel do puszek. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.

 2. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W nastęoną niedzielę (16.12) zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Mszę Św. na godz. 10:00, a do modlitwy w intencji Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godz. 15:00. O 14:30 różaniec w int. Ojczyzny. Następna niedziela to również inwestycyjna - składka na cele inwestycyjne. 
 1. Są jeszcze do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece „Wigilijnej Pomocy Dzieciom”. Młodzież i dzieci naszej świetlicy rozprowadza kartki świąteczne ciastka własnoręcznie wykonane. Proszę o wsparcie.

 2. W najbliższą sobotę będzie w naszej parafii spowiedź od 14:00 do 17:00. Proszę korzystać z sakramentu pokuty i nie odkładać na ostatnią chwilę. Powinniśmy zawsze żyć w łasce Bożej. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny: „Czysta wśród skalanych” – o Maryi wolnej od grzechu pierworodnego; „Katolicy głośno żądają zakazu aborcji”; „Boży GPS” – o darach Ducha Św.; „Do Maryi bliżej nam niż do Adama” itd.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny:  Michalik Jan, Dziecina Rafał, Główka Józef, Główka Paweł i Świąż Zygmunt.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski. 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,
 • 14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.