Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Nowenna do Bożej Opatrzności: 
pierwszy czwartek miesiąca, godz. 18:00

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        22 września 2019      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.
 1. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00, a Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy Św. wieczornej.
 1. Za tydzień nasza parafia będzie przeżywała ODPUST. Suma odpustowa będzie o godz. 11:00. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, do niesienia feretronów, DSM, Strażaków. Spowiedź przed odpustem będzie w sobotę od godz. 9:00.
 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania już w piątek po wieczornej Mszy Św. następujące rodziny: Kozłowski Janusz, Kozłowska Małgorzata, Drwal Krystian, Kras Jarosław, Cieślikowska Urszula, Ciochoń Henryk, Skrzypczak Artur, Waszczyszyn Jerzy, Barnaś Stanisław i Barnaś Teodor i wszystkich, którzy chcą pomóc w sprzątaniu i ubieraniu kościoła na odpust. Proszę nie kupować kwiatów. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z organizacją odpustu – Bóg zapłać.
 3. Dziękuję za składkę inwestycyjną z 3 niedzieli – w całości została przeznaczona na pokrycie kosztów nowej tapicerki na ławkach. Zebrano 76 ofiar na kwotę 4830 zł. Powinni wszyscy złożyć ofiarę. Wszyscy korzystają z tego dobra, które jest w kościele. Solenizantom i jubilatom życzę wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.
 1. W następną niedzielę Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy pijaństwa.
 1. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecam: "Sędzia skazuje Mary Wagner i ... ją chwali"; "Otaczamy księży"; Spłacony dług" i "Polacy nawróćcie się" - o Polska pod krzyżem; "Rozmywanie PRAWDY" - o agresji Rosji na Polskę; "Jak pachnie Bóg" - o książce Kard. Konrada Krajewskiego "Zapach Boga" itd.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 23 IX – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego.
 • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
 • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny, aby zawsze w nich przekazywano wartości..
 1. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
 1. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w środę 18 września o godz. 15:00 w Zabawie. W tym dniu przypada też święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży.
 1. W nowym roku duszpasterskim rozpoczynamy przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. W najbliższą środę rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Jest to spotkanie obowiązkowe. Dzieci klasy 3 wraz z rodzicami proszę o udekorowanie Krzyża Misyjnego. W dniach 15 - 22.09.2019 r. Wielki odpust w Limanowej ku czci Matki Bożej Bolesnej.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Serwiński Stanisław, Zaucha Izabela, Korus Andrzej, Kozioł Łucja, Kołodziej Józef i Kasprzyk Jacek. Proszę nie kupować kwiatów.
 1. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj po Mszy Św. wieczornej. Dziękuję za dzisiejszą składkę inwestycyjną – w całości będzie przeznaczona na pokrycie kosztów nowej tapicerki na ławkach. Koszt 7700 zł. Po Mszy zbiórka do puszek na UPJP2. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniam o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 16 IX – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
 • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
 • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,
 • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

8 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. 
 2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.
 1. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. o godz. 18:00, Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy Św. o godz. 18:00.
 1. Nabożeństwo fatimskie w Woli Rzędzińskie w piątek o godz. 20:00 - jest wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszam do udziału.
 1. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Św. Wszyscy Polacy gromadzą się na modlitwie przez cały dzień „Polska pod krzyżem”. Zapraszam do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz. 15:00 i Drodze Krzyżowej bezpośrednio po Niej. Proszę udekorować wszystkie przydrożne Krzyże. 18.09 w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania dla klas: 6,7 i 8 wraz z rodzicami organizowany jest wyjazd do Zabawy - Sanktuarium Błog. Karoliny. Wyjazd autobusem o godz. 14:00 spod kościoła. O 15:00 jest Droga Krzyżowa w Wał Rudzie śladami męczeństwa Błog. Karoliny i o godz. 18:00 Msza Św. z modlitwą (adoracją) o uzdrowienia.
 1. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu. Organizowane są pielgrzymki: KGW do Częstochowy w dniach 21 i 22.09 – informacje w gablocie ogłoszeń i do Częstochowy, Lichenia i Niepokalanowa w dniach 19 i 20.10 – informacje w zakrystii i kancelarii. 
 1.  Spotkanie DSM w sobotę (14.09) o godz. 10:00; a ministrantów i lektorów o godz. 11:00, spotkanie Grupy Młodzieżowej 20.09 (w piątek) po Mszy Św. wieczornej. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecam Gość Niedzielny: „Czy katolik może uczestniczyć w wojnie? i „Czy istnieje wojna sprawiedliwa?” itd. . Są do nabycia Kalendarze Rolników i z Papieżem Franciszkiem.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Kozdraś Mariusz, Grzegorczyk Jacek, Szczerba Marcin, Kłósek Stanisław, Drwal Krzysztof. Proszę nie kupować kwiatów. Solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem. Spotkanie Rady Parafialnej za tydzień po Mszy Św. o godz. 15:00. Dziękuję za dzisiejszą składkę na cele parafialne. Za tydzień składka na cele inwestycyjne parafii i zbiórka do puszek na UPJP2.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.

14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Istnieje możliwość dofinansowania na remont kościoła i plebani – tzw. FOŚiGW na termomodernizację. Samo przygotowanie dokumentacji jest skomplikowane i trzeba ponieść koszty własne. W porównaniu z kosztami, które możemy uzyskać są niewielkie: np. Audyt, który jest konieczny 7000 zł. i koszty prowadzenia projektu 19000 zł + 4% wartości uzyskanego dofinansowania. Proszę o modlitwę w tej intencji i o pomoc, jeżeli ktoś może pomóc w skompletowaniu wszystkich dokumentów. Zainteresowanym udzielam wszelkich informacji. Składka do kopert zaadreswana na cele inwestycyjne.


DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1 września 2019

OGŁOSZENIA USZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. Dzisiaj niedziela adoracyjna – możliwość modlitwy uwielbienia Pana Boga do godz. 15:00. Za tydzień, w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia NMP. Poświęcenie ziarna siewnego po każdej Mszy Św.
 1. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.
 1. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego jutro o godz. 8:00.
 1. Serdecznie zapraszam w pierwszy czwartek miesiąca na modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18:00. W pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msze wotywne ku czci Bożego Serca o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. w środę, czwartek i w piątek od godz. 17:00. Odwiedziny chorych od godz.8:00. Ostatnio przez 2 pierwsze piątki posługą do chorych jeździł P. Mieczysław Kłósek – proszę aby z następnej rodziny ktoś służył. Godzina Święta w czwartek i piątek od godz. 17:00, w piątek poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa.
 2. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 7:00. Po Mszy Świętej Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. 
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszam do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.
 1. 07.09 o godz. 15:00 będzie na Jasnej Górze odprawiona Msza Św. o potrzebne łaski dla wszystkich mieszkańców naszej parafii – zamówili seniorzy. Włączmy się duchowo – modlitewnie za naszą parafię i w miarę możliwości postarajmy się uczestniczyć we Mszy Św. w naszym kościele.
 2. Wielki odpust w Zawadzie koło Dębicy od 01 – 80.09; Tydzień Maryjny w tarnowskie bazylice od 08 – 15.09; ); 08.09 w Woli Rzędzińskiej w parafii Miłosierdzia Bożego poświęcenie „Drogi Światła” – szczegóły na afiszach w gablocie ogłoszeń. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej. Gość Niedzielny poleca „Zanim chwycisz kropidło” – o egzorcyzmach i nie tylko; „Manifestacje Pro – life”; „Krzyż na Giewoncie”; „Godzina warta życia” – pociesz Zbawiciela, a sam doznajesz pomocy; „Tajne i poufne” – o tajemnicy spowiedzi; Dla najmłodszych jest do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:30 następujące rodziny: Stach Adam, Matyga Michał, Kupiec Stanisław, Wiatr Kazimierz i Mruk Bartłomiej. Proszę nie kupować kwiatów. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecam opiece patronów i życzliwości najbliższych. W 3 niedzielę sierpnia zebrano 15780 zł. Będą rozdzielone dla najbardziej potrzebujących, którzy ucierpieli w czasie ostatniej nawałnicy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  

18 sierpnia 2019 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
 1. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00, Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy Św. wieczornej. W sobotę Msza Św. wyjątkowo o godz. 7:30.
 1. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
 1. Zachęcam do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: „Niebo na wyciągnięcie ręki”; „Chwała za progiem”: „Nie możemy być bierni” – stanowsku Kościoła wobec przemocy i ideologii LGBT; „Najlepszych chłopców zabrał” – o zakonie Cystersów, dla którego regułę ułożył Św. Bernard itd.
 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Zaucha Mieczysław, Nytko Jan, Żołądź Tomasz, Babiarz Wiktor i Kolak Andrzej. Nie wszyscy byli czytani, przyszli do sprzątania bez zapowiedzi.

 2. Dziękuję za dzisiejsze ofiary przeznaczone na poszkodowanych w ostatniej nawałnicy, dziękujemy także Caritas Diecezji Tarnowskiej, która pospieszyła z pomocą i przeznaczyła dofinansowanie na  odbudowę zniszczonych domów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
 • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
 • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
 • 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.