Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                 9 maja 2021                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.
 1. Przez cały maj codziennie, o godz.18:00 Msza Św. i Nabożeństwo Majowe, w sobotę o godz. 7:00, a w niedzielę Majówka o godz. 15:00. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci także na to piękne nabożeństwo.
 1. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Na Nabożeństwie Majowym będziemy się modlić w int. Ojca Świętego, biskupów i kapłanów. W tym dniu, Woli Rzędzińskiej, w parafii Miłosierdzia Bożego o godz. 20:00, pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.
 2. W następną niedzielę, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, będziemy przeżywać w naszej parafii Pierwszą Komunię Świętą o godz. 11:00. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą. W tym dniu Msze Św. o godz. 7:00, 11:00 i 15:00. W przyszłą niedzielę o godz.14:30 Różaniec, o godz. 15:00 Nabożeństwo Majowe i Msza Św. w intencji Ojczyzny, Wszystkich serdecznie zapraszam!!!! Jest to dzień wspomnienia Św. Andrzeja Boboli, patrona Ojczyzny i naszego Ks. Biskupa Andrzeja – otoczmy Go serdeczną modlitwą. W następną niedzielę (16.05), w Woli Rzędzińskiej, o godz. 10:00, 4 chłopców naszej parafii przyjmie posługę lektora - otoczmy ich, ich rodziców i rodzeństwo serdeczną modlitwą. 
 1. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 1. W czwartek (03.06), Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:00, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy: Bardzo proszę, aby 1-szy ołtarz przygotowała Jodłówka, przy posesji P. Bykowskiego, 2-gi, Fiołkówka przy cmentarzu wojskowym, 3-ci Szpic na łące koło mostu i 4-ty Załącze koło plebanii.
 1. W środę spotkanie kl. 8 wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania , o godz. 17:30. W nastaną niedzielę (16.05), po Mszy Św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Kubala Jan, Marć Mateusz, Cygan Mirosław, Łuczkowiec Grzegorz i Puła Paweł. Gość Niedzielny poleca: „Bogactwo Kościoła” – o roli seniorów w życiu Koscioła; itd. Jest też do nabycia „Miłujcie się” dla młodzieży. W następną niedzielę składka inwestycyjna przeznaczona na remont naszej świątyni.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY        2 maja 2021           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 18:00 zapraszam na Mszę Św. i Nabożeństwo Majowe, a w sobotę o godz. 7:00, a w niedzielę majówka o godz. 15:00. Dla dzieci są plansze i naklejki na każdy dzień majówki.
 1. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele w porządku niedzielnym, o godz.7:00; 10:00 i 15:00.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca i pierwszy piątek miesiąca. Na Mszy Świętej w czwartek o 18:00 modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Na Msz św. w piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17:00. Po Mszy spotkanie liturgicznej służby ołtarza. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:00. W pierwszy piątek miesiąca składamy ofiary na cele misyjne.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Kuta Józefa, Strzała Marek, Zaucha Władysław, Drożdż Tomasz, Kiełbasa Marek i Jamróz Maria. Gość Niedzielny poleca: itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci i „Miłujcie się” dla młodzieży.

6.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 1. 7. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY     25 kwietnia 2021     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. W ciągu całego tygodnia zapraszam do wspólnej modlitwy w tej intencji.
 1. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Msza Św. i nabożeństwa majowe w naszym kościele będą codziennie o godz. 18:00, w sobotę o godz. 7:00, a niedzielę majówka o godz. 15:00. Papież Franciszek prosi, aby tegoroczne Nabożeństwa Majowe uczynić ŚWIATOWĄ MODLITWĄ w intencji ustania pandemii. 03 mają za zgodą papieża, z Jasnej Góry nabożeństwo majowe będzie transmitowane na cały świat. W tym tygodniu przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca. Msza Święta i Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie grzechy i znieważenia o godz. 7:00. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą Św. i po Mszy Św. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii.
 2. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i ofiary na cele inwestycyjne, cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. W poprzednią niedzielę złożono 84 ofiary na kwotę 6980 zł. Bóg zapłać. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 1. Spotkanie kl. 6 wraz rodzicami, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w środę od godz. 16:30. Rozpoczęcie Kursu Lektorskiego w sobotę o godz. 10:00 – zapraszam wszystkich chłopców, którzy chcą pełnić posługę lektora w Kościele.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Zając Maria, Ciochoń Władysław, Barwacz Dariusz, Zaucha Roman, Zaucha Marek. Gość Niedzielny poleca: „Światło dla duszy” – kim jest kierownik duchowy; „Jaki prezent wybrać dla dziecka?”; „O, gdybym wcześniej miała kierownika„ – kto sam sobą kieruje pobłądzi – nie ma innej możliwości; „Wszystkie ręce na pokład” – o pustoszejących seminariach i oczyszczeniu Kościoła; „Jestem całkowicie pogodzony” – słuchając Prymasa Tysiąclecia i czekając na beatyfikację; „O pandemii teologicznie” – jaki jest sens duchowy pandemii itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci i „Miłujcie się” dla młodzieży.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Stefania Brongiel. Polećmy jej nieśmiertelna duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY      18 kwietnia 2021       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu na czytanie Pisma Świętego..
 1. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech. Msza Święta z Nowenną do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz.18:00.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby Bogu i Kościołowi w kapłaństwie i życiu zakonnym. Otoczmy wszystkich powołanych serdeczną modlitwą. Składka przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 1. 19 każdego miesiąca Msza Święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem do Świętego Józefa w Pogórskiej Woli o godz. 19:00. Szczegóły na afiszu w gablocie ogłoszeń. Kolejne spotkanie młodzieży kl. 7, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, wraz z rodzicami w środę o godz. 17:30.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Kiełbasa Andrzej, Stańczyk Stanisław, Sztorc Józef, Lis Mieczysław, Wardzała Wojciech, Lis Maria i Lis Łukasz. Gość Niedzielny poleca: „Czas wrócić na Mszę Św.” – kard. Timothy Dolan; „Nadzieja dla ozdrowieńców” – przeżyć chorobę to jedno, dojść do sprawności sprzed choroby to drugie, równie ważne; „To się dobrze skończy” - … w Biblii są odpowiedzi na wszystkie pytania; „Prawo do błądzenia” – z nauczania Kard. Stefana Wyszyńskiego; „Za innych” – o modlitwie wstawienniczej, o którą prosi coraz więcej ludzi; itd.
 1. Dziękuję za dzisiejsze ofiary, w ramach składki inwestycyjnej, na remont naszej świątyni. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Alfred Pagos, Polećmy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie … 
 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 23 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,

11 kwietnia 2021 CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Dzisiaj po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002) Dzisiaj zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 1. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami. Poświęćmy czas na modlitwę za tych, którzy przez codzienną służbę dla dobra ojczyzny, oddali za nią życie. Msza Św. w int. Ojczyzny w piątek o godz. 18:00.
 1. Dzisiaj po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Kolejne spotkanie młodzieży kl. 8, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, wraz z rodzicami w piątek o godz. 18:00.
 1. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości. 
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Madej Krzysztof, Trzop Mariusz, Biel Elżbieta, Cop Ryszard, Stach Józefa, Stach Krzysztof, Wiatr Irena i Wiatr Dariusz. Gość Niedzielny poleca: „Zawsze taki sam” – o Benedykcie XVI; „Wielki Bóg, mały wirus”; „Dobry zawsze” – Bóg wie, co dla człowieka dobre …;
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.