Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                10 lutego 2019                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.
 1. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Miesiąc luty jest poświęcony konającym. W tym miesiącu módlmy się szczególnie za chorych, cierpiących i konających. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwo 40 – godzinne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, jako czas wynagradzania za grzechy i jako wprowadzenie w Wielki Post. Polega ono na adoracji Najświętszego Sakramentu przez 3 niedziele przed Wielkim Postem.
 1. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
 1. Za tydzień zapraszam dzieci wraz z rodzicami na Mszę Św. na godz. 10:00. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami zapraszam w środę na godz. 16:30. W sobotę (16.02) o 6:30 różaniec i o 7:00 Msza w intencji Ojczyzny. Spotkanie lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 10:00. 
 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny poleca: „Miłość bezinteresowna” – Papież Franciszek na Światowy Dzień Chorego; „Każdy jest potrzebujący”; „Cierpienie dzieci” – 41 min dzieci dotkniętych jest skutkami konfliktów i katastrof; „Maryja płacze nad światem” – o cudzie w Akito; „Świat wstrzymał oddech” – o wyborze na Stolicę Piotrową już dziś Św. Jana 23 i o Soborze Watykańskim 2 itd.
 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę  na godz. około 8:00 następujące rodziny: Parchański Sławomir, Kos Małgorzata, Kuta Eugeniusz, Łabno Tadeusz i Pająk Piotr.
 3. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą. Przyszła składka inwestycyjna przeznaczona jest na ubezpieczenie kościoła, cmentarza (obejmuje także OC i NNW) i jako druga rata na ogrzewanie naszej świątyni. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Marię Zaucha. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
 • 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             3 lutego 2019             OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów. Zapraszamy na modlitwę i uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 1. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej o godz. 7:00 błogosławieństwo chleba i wody. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17:00.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, godzina święta i możliwość spowiedzi od godz. 16:00 – będziemy prosić o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 1. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny – „Albo się pojednamy, albo pozabijamy”.
 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę wyjątkowo na godz. około 8:00 następujące rodziny: Partyka Stanisław, Sajdak Grzegorz, Malec Jacek, Brożek Sławomir i Kapustka Zdzisław.
 3. Zakończyły się tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów błogosławieństwem Bożym, proszę o kontakt.
 1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w przyszłą niedzielę (10.02), po Mszy Św. wieczornej. 9 lutego br. o godz. 17:00 w świetlicy na plebani, odbędzie się zebranie Koła Gospodyń Wiejskich. Zaproszone są wszystkie osoby do udziału w spotkaniu. Spotkanie młodzieży w piątek (8.02) po Mszy Św. wieczornej, a spotkanie DSM w sobotę o godz. 10:00. 

Organizowana jest OAZA dla dzieci i młodzieży do Wilna i Gdańska – informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafii.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi,
 • 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           27 stycznia 2019           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
 1. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 7:00 i 17:00. Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą Św. a w piątek od godz. 16:00 – też Godzina Święta, adorację poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00. W każdy pierwszy piątek miesiąca składka przeznaczona jest na cele misyjne. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy Św. o godz. 7:00.
 1. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00; 9:00 i 11:00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe. Zapraszam do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych.
 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny wraz z płytą „Bóg nie umarł” 2. Na ostatnią składkę inwestycyjną złożono 87 ofiar na kwotę 6740 zł. Bóg zapłać.
 1. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę wyjątkowo na godz. około 12:00 następujące rodziny: Nytko Czesław, Ciężadło Jan, Kozioł Mariusz, Śręba Ryszard i Żelazo Janusz.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
 • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,
 • 2 II – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

 Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.

Plan kolędy na najbliższe dni:

27.01.2019 r. (niedziela) - Szpic Strona Południowa - od godz. 16:00 od P. Tadeusza Bodura do P. Stanisława Taraszki

28.01.2019 r. (poniedziałek) - Szpic Strona Południowa - od godz. 16:00 od P. Teresy Drwal do P. Stanisława Kusibab

 29.01.2019 r. (wtorek) - Szpic Strona Południowa - od godz. 16:00 od P. Zuzanny Waszczyszak do P. Ireny Wiatr

 30.01.2019 r. (środa) - Szpic Strona Północna - od godz. 16:00 od P. Mariusza Józefczyka do P. Andrzeja Żurowskiego

31.012019 r. (czwartek) - Szpic Strona Północna - od godz. 16:00 od P. Roberta Serwińskiego do P. Józefy Stach

02.02.2019 r. ( sobota) - Górówka - do godz. 13:00 od P. Marka Madeja

Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, proszę o kontakt.

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          20 stycznia 2019          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prośmy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

 1. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.
 1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składam najserdeczniejsze życzenie i zapraszam do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków.
 1. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny: „Rok Ze Św. Bernadetą”; „Pójść do przodu” – o relacjach państwo Kościół; Bronimy europejskich wartości”; Wyzwania polskiego katolika”; „Czy masz odwagę bronić wiarę?’; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Zając Marek, Gawron Rafał, Śliwa Krystyna, Kozioł Edward, Banuch Władysław i Banuch Paweł.
 2. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Rozalię Szymańską. Polećmy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:

 • 21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu, 
 • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
 • 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
 • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.

Plan kolędy na najbliższe dni:

27.01.2019 r. (niedziela) - Szpic Strona Południowa - od godz. 16:00 od P. Tadeusza Bodura do P. Stanisława Taraszki

28.01.2019 r. (poniedziałek) - Szpic Strona Południowa - od godz. 16:00 od P. Teresy Drwal do P. Stanisława Kusibab

 29.01.2019 r. (wtorek) - Szpic Strona Południowa - od godz. 16:00 od P. Zuzanny Waszczyszak do P. Ireny Wiatr

 30.01.2019 r. (środa) - Szpic Strona Północna - od godz. 16:00 od P. Mariusza Józefczyka do P. Andrzeja Żurowskiego

31.012019 r. (czwartek) - Szpic Strona Północna - od godz. 16:00 od P. Roberta Serwińskiego do P. Józefy Stach

02.02.2019 r. ( sobota) - Górówka - do godz. 13:00 od P. Marka Madeja

 

 

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 

13 stycznia 2019  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
 1. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
 1. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę, a także przez udział na Mszy Św. i nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego.
 1. W środę o 16:30 różaniec i o 17:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny w łączności z błogosławioną Karoliną. Na to nabożeństwo zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Za tydzień na godz. 10:00 na Mszę Św. zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny:  „SOS z via Cassia” – o muzeum w Rzymie poświęconym Św. Janowi Pawłowi 2; „Namaszczony na sługę” – medytacja o chrzcie Jezusa; „Umiłowane dziecko Boga” – wywiad z abpem Wiktorem Skworcem; „Brama sakramentów” o chrzcie świętym; „Nowa praca na nowy rok?”; „Nas te klęczki uratowały” – o cudzie modlitwy; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Cop Krzysztof, Cop Grzegorz, Sorysz Paweł, Wilk Mariusz i Zaucha Paweł
 1. Za tydzień składka inwestycyjna na pokrycie kosztów związanych z urządzaniem kancelarii i świetlicy. Dziękuję za dzisiejsze ofiary przeznaczone na utrzymanie parafii. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława Musiała. Polećmy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik,
 • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. 

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.

Plan kolędy na najbliższe dni:

18.01.2019 r. (piątek) - Fiołkówka – od godz. 16:00 od P. Romana Zauchy do P. Jana Kubali

19.01.2019 r. (sobota) - Fiołkówka – od godz. 9:00 od P. Mateusza Marć do P. Józefa Stach

20.01.2019 r. (niedziela) - Fiołkówka – od godz. 16:00 od P. Stanisławy Zaucha do P. Ryszarda Bykowskiego

27.01.2019 r. (niedziela) - Szpic Strona Południowa - od godz. 16:00 od P. Tadeusza Bodura do P. Stanisława Taraszki

28.01.2019 r. (poniedziałek) - Szpic Strona Południowa - od godz. 16:00 od P. Teresy Drwal do P. Stanisława Kusibab

 29.01.2019 r. (wtorek) - Szpic Strona Południowa - od godz. 16:00 od P. Zuzanny Waszczyszak do P. Ireny Wiatr

 30.01.2019 r. (środa) - Szpic Strona Północna - od godz. 16:00 od P. Mariusza Józefczyka do P. Andrzeja Żurowskiego

31.012019 r. (czwartek) - Szpic Strona Północna - od godz. 16:00 od P. Roberta Serwińskiego do P. Józefy Stach

02.02.2019 r. ( sobota) - Górówka - do godz. 13:00 od P. Marka Madeja