326893990_710822430713943_4826993263540077836_n.jpg

Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

30 czerwca 2019 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.
 1. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.
 1. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18:00. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w piątek o godz. 7:00 i 18:00. Możliwość spowiedzi św. w środę, czwartek i piątek od godz. 17:00. Godzin Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godz. 17:00. W piątek poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:00. W pierwszy piątek miesiąca zawsze modlimy się za misje i misjonarzy i wspieramy ich swoimi ofiarami na tacę.
 1. Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi i Nabożeństwo wynagradzające za bluźnierstwa o godz. 7:00. Msza Św. w intencji naszej parafii – o potrzebne łaski i o urodzaje będzie we wtorek (2.07) o godz. 11:00. W sobotę (6.07), o godzinie 3:00 z placu przed kościołem wyrusza piesza pielgrzymka do Tuchowa. Jest też organizowany powrót autobusem. Informacje w gablocie ogłoszeń.  
 1. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W tym tygodniu do nabycia Gość Niedzielny: „Cuda za miedzą” – wakacyjny cykl o miejscach słynącymi łaskami; „Istota i znaczenie Najświętszego Serca Pana Jezusa” itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 1. Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów. 16.06 była składka inwestycyjna: złożono 80 ofiar na kwotę 6350 zł. Została przeznaczona w całości na remont dachu. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:30 następujące rodziny: Wardzała Stanisław, Cygan Mirosław, Łuczkowiec Grzegorz, Puła Paweł, Bisek Kazimierz i Bisek Mirosław. Spotkanie wszystkich wyjeżdżających na OAZĘ w środę po Mszy Św.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii, 
 • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  

23 czerwca 2019 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni. Dzisiaj Msza Św. z procesją eucharystyczną po Mszy Św. o godz. 10:00.
 1. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msza Święta o godz. 18:00. 
 1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta tego dnia o godz. 18:00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich księży polecajmy w swoich modlitwach. W tym dniu błogosławieństwo dzieci i wianków. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 1. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszam na Msze Św. o godz. 7:00 i 9:00. W tym dniu poświęcamy modlitwy za papież Franciszka i w Jego intencjach. Składka przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego – tzw. Swiętopietrze.

 2. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

 3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecam Gościa Niedzielnego, a w nim:  „Nie profanuj” – wiara w Najświętszy Sakrament, to uznanie w Nim prawdziwej obecności Chrystusa; „Spór rzeczników o edukację seksualną”; „Niekochane Ojcostwo” – każdy człowiek znajduje czas na to co kocha; „To jest Ciało Pańskie” itd. Jest do nabycia najnowszy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Zaucha Władysław, Drożdż Tomasz, Kiełbasa Marek, Kubala Jan i Marć Mateusz. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczam serdeczną myślą i darem modlitwy. 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela,
 • 29 VI  – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 

16 czerwca 2019 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
 1. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszam do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia, do niesienia feretronów, strażaków do niesienia baldachimu i krzyża procesyjnego i do kierowania ruchem w czasie procesji. Proszę o zachowanie ostrożności i przestrzegania zaleceń strażaków. Podczas procesji idziemy jedną stroną jezdni. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:00, po której wyruszy procesja, jak co roku do 4 ołtarzy: 1-szy ołtarz przygotowuje Jodłówka, przy posesji P. Bykowskiego, 2-gi Fiołkówka przy cmentarzu wojskowym, 3-ci Szpic na łące koło mostu i 4-ty Załącze koło plebanii.

 2. W tym dniu Ks. Krzysztof Jankowski będzie w naszej parafii przeżywał swoje prymicje. Po procesji udzieli prymicyjnego błogosławieństwa, z którym związany jest odpust zupełny i rozda okolicznościowe obrazki.

 3. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18:00, w sobotę o godz. 7:00, a w niedzielę o godz. 10:00. W najbliższą środę na zakończenie Roku Szkolnego Msza Św. dziękczynna w naszym kościele o godz. 8:00. Zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. 

 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Zapraszamy do szczególnej modlitwy za naszych ojców. Msza Św. w intencji urodzajów, o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże dla naszej parafii będzie w Tuchowie, 2.07.2019 r. o godz. 11:00.

 5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielnydla dorosłych i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Ciochoń Władysław, Barwacz Dariusz, Zaucha Roman, Zaucha Marek, Strzała Józefa i Strzała Marek.

 6. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Świętej Jedyny. 23.06.2019 r. od godz. 7:30 do 18:30, w siedzibie Sołeckie Komisji Wyborczej, która mieści się w Niepublicznej Szkole Podstawowej odbędą się wybory uzupełniającej do Rady Sołeckiej. Zachęcam wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału. Koncert Uwielbienia 20.06 (Boże Ciało), o godz. 19:00 w Zakliczynie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
 • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.    

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                  9 czerwca 2019                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
 1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Zachęcam tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii. Za tydzień w niedzielę (16.06), Ks. dr Tadeusz Wolak będzie w naszej parafii obchodził Jubileusz 55 – lecia przyjęcia sakramentu Kapłaństwa na Mszy Św. o godz. 10:00. Wszystkich serdecznie zapraszam.
 1. Sakrament pokuty w naszej świątyni sprawowany jest codziennie przed każdą Mszą Świętą. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy Świętej oraz w niedziele po Mszy Św. o godz. 7:00.

4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Jest to dugi dzień Zielonych Świąt.

 1. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Msza Św. i Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej w Woli Rzędzińskiej – Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 20:00.

6. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział we Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. W sobotę (15.06) przypada 7 rocznica objęcia diecezji przez biskupa Andrzeja Jeża. Otoczmy naszego biskupa i diecezję naszymi modlitwami. Za tydzień składamy ofiary na remont dachu z racji 3 niedzieli miesiąca - inwestycyjnej.

 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: „Idźmy razem” – o pielgrzymce papieża Franciszka do Rumunii; „Punkt zwrotny” – o pierwszej pielgrzymce papieża do Polsce; itd. – do najnowszego numeru dołączona jest płyta z kazaniami papieża Polaka do ojczyzny. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Kiełbasa Andrzej, Stańczyk Stanisław, Wardzała Wojciech, Sztorc Józef, Lis Łukasz i Lis Mieczysław.
 1. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
 • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
 • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                  2 czerwca 2019                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                            

 1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
 1. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej.
 1. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy Św.  
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcam do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 18:00 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 7:00 i 18:00. Godzina Święta w czwartek i piątek od godz. 17:00, w piątek poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa.  Możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:00. Mamy 20 nowych kapłanów w diecezji tarnowskiej – polecajmy ich pamięci modlitewnej. W Boże Ciało (20.06) Ks. Krzysztof Jankowski odprawi w naszej parafii swoje prymicje o godz. 10:00.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: „Kościół zraniony, ale nasz”; „Cud się wydarzył” – papież w Polsce; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Biel Elżbieta, Cop Ryszard, Stach Józefa, Stach Krzysztof, Wiatr Dariusz i Klich Grzegorz.

 1. Zarząd Ochotniczej Staży Pożarnej w Jodłówce – Wałkach zaprasza na Gminne Obchody Dnia Strażak, które odbędą się 8.06. Rozpoczną się Mszą Św. o godz. 15:00. Serdecznie wszystkich zapraszam. W związku z ogłoszonymi wyborami do Rady Sołeckiej wsi Jodłówka – Wałki, w dniu 05.06.2019 r. sołtys wsi zwołuje zebranie wiejskie w budynku remizy OSP o godz. 17:45 i 18:00. Tematyka i porządek zebrania w ogłoszeniach na tablicy ogłoszeń.

7. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
 • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
 • 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.