Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

4 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem. Pomocą będą REKOLEKCJE PARAFIALNE od 7.03 – 11.03.2018 r. Program można zabrać wychodząc z kościoła. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Znajdźmy czas na osobista rozmowę z Jezusem.
 1. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszam na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16:30 i na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14:00. Są rozprowadzane baranki i paschaliki wielkanocne jako jałmużna wielkopostna, przeznaczona na drogie leki czy sfinansowanie drogich operacji.
 1. W czwartek, 8 marca modlimy się w intencji kobiet z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
 1. Gość Niedzielny poleca: „ZWIASTUN” „Nie żałuj żałować” – aby rozważanie Męki Chrystusa Angażowało całego człowieka; „Bóg widzi inaczej”; A po trzecie’ – o tercjarzach, czyli trzecim zakonie, do którego mogą należeć wszyscy; „Walczący z diabłem” – o Ojcu Pio… itd.

     5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę wyjątkowo na godz. 9:00 następujące rodziny: Korus Paweł, Witek Stanisław, Kłósek Paweł, Olszówka Jerzy, Wojtylak Mikołaj, Pinas Tadeusz i Słowik Edwarda

     6. Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.

 1. 18.02 w 3 niedzielę – inwestycyjną złożono 69 ofiar na kwotę 5100 zł. Jest to około 20 % rodzin naszej parafii, wiele osób korzysta z dóbr i powinni ze sprawiedliwości składać ofiary na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Jeżeli, ktoś chce zobaczyć, co zostało zrobione i co jeszcze trzeba zrobić w naszej świetlicy, zapraszam do oglądnięcia.

W najbliższy piątek ofiara na tacę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z rekolekcjami i z zakupem relikwiarza na relikwie Błog. Karoliny. Ofiary do kopert w 3 niedzielę marca (18.02.2018 r.) będą przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni, ubezpieczenie kościoła i cmentarza i na zamówienie Mszy Św. w Tuchowie z prośbą o urodzaje. W niedzielę palmową, na Gorzkich Żalach składka przeznaczona na zakup kwiatów do grobu pańskiego.

Rekolekcje Parafialne 07.03 – 11.03.2018 r.

        07.03.2018 r. (środa

godz. 8:00 Szkoła – Film „Cuda Marcelino”                                                    

godz. 10:00 NABOŻEŃSTWO z NAUKĄ dla DZIECI

        8.03.2018 r. (czwartek)

godz. 8:00 Msza Św. z nauką ogólną dla WSZYSTKICH

godz. 8:00 Szkoła – Film „Zerwany Kłos”

godz. 10:00 NABOŻEŃSTWO z NAUKĄ dla DZIECI

godz. 17:00 Msza Św. z nauką dla chorych z udzielaniem Sakramentu Chorych

        9.03.2018 r. (piątek)   

godz. 8:00 Msza Św. z nauką ogólną dla WSZYSTKICH

godz. 8:00 Szkoła – Film „Aureola”

godz. 10:00 NABOŻEŃSTWO z NAUKĄ dla DZIECI

godz. 16:30 Droga Krzyżowa

godz. 17:00 Msza Św. z Modlitwą o Uzdrowienia

       10.03.2018 r. (sobota)

godz. 8:00 Msza Św. z nauką ogólną dla WSZYSTKICH

SPOWIEDŹ  PARAFIALNA: godz. 14:00 – 17:00 z przerwą o godz. 15:30 – 16:00

godz. 17:00 Msza Św. z nauką ogólną dla WSZYSTKICH

godz. 18:00 Nauka dla Rodziców i Małżonków i Wychowawców

       11.03.2018 r. (niedziela)

godz. 7:00; 10:00 Msza Św. z nauką ogólną i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji

godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

godz. 15:00 Msza Św. z nauką ogólną i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji.

 

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

25 lutego 2018 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
 1. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16:30 i Msza Św. a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 14:00, a bezpośrednio po nich Msza Św. Za tydzień po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. Spotkanie klas 6, 7 i gimnazjum wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w piątek na Drodze Krzyżowej i na Mszy Św. Proszę przynieść indeksy. Spotkanie aspirantów w środę o godz. 16:00, a DSM w sobotę o godz. 10:00.
 1. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas nabożeństwa i Mszy Świętej o godz. 17:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
 1. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Nabożeństwo Pierwszopiątkowe i Msza Św. o godz. 7:00 i 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00. Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godz.16:00. W piątek poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Po Mszy Św. o godz. 7:00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi – cząstka różańca i medytacja o 4 bolesnej tajemnicy różańca.
 1. Dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes, a składka w czasie Mszy Św. przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 2. Gość Niedzielny poleca: „ ZWIASTUN” „”… itd.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Jadwiga Chrobak, Kozerski Antoni, Piznal Kazimierz, Błażej Wojciech, Serwiński Robert i Żurowski Andrzej

 4. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

18 lutego 2018 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
 2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 16:30, a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 14:00, bezpośrednio po nich Msza Święta.
 3. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 8.03 – 11.03.2018 r. Dla dzieci naszej szkoły będą w dniach 7.03 – 9.03.2018 r. Proszę tak zorganizować czas i pomóc dzieciom, abyśmy wszyscy mogli uczestniczyć w świętych ćwiczeniach duchowych. Rekolekcje poprowadzi Ks. Zbigniew Szostak, Proboszcz z Zabawy i poświęcone będą Błogosławionej Karolinie z uroczystym wprowadzeniem JEJ relikwii.
 4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.  Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes, a składka w czasie Mszy Św. przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 5. 16 lutego br. minęła 10. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W intencji Biskupa Jubilata będzie sprawowana Msza święta w katedrze tarnowskiej w sobotę 24 lutego o godz. 18.00. Polecajmy w modlitwie osobę księdza biskupa Wiesława Lechowicza wypraszając dla niego obfitość Bożego błogosławieństwa na kolejne lata jego posługi pasterskiej.
 1. Gość Niedzielny poleca: „ZWIASTUN” „Weź udział w Mojej męce” - Wielki Post ze Świętym Ojcem Pio”… itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny.
 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Iwaniec Wiesław, Gąsior Grzegorz, Babiarski Grzegorz, Kizior Jarosław, Jachym Kazimiera, Smardzel Marian i Stach Tadeusz.

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.

            

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

11 lutego 2018  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić. A będzie okazja, bo dzisiaj 3 niedziela w ramach Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego – adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień, do godz.15:00.
 1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. Zachęcam do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. Dzisiaj na godz. 15:00 zapraszam wszystkich chorych na nabożeństwo z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i Mszę Św. Wcześniej możliwość spowiedzi.
 1. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcam do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
 1. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 17:00. Przypominam, że wszystkich katolików od 14. roku życia do śmierci obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
 1. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne diecezji.
 1. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pokutnych i pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16:30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 14:00. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza Święta.
 1. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
 1. Gość Niedzielny poleca: „ZWIASTUN” „SERCE W POPIELE” – jak przeżyć czas pokuty i nawrócenia, przygotowują się do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego itd.
 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Wajda Krzysztof, Madej            Marek, Jakliński Leszek, Partyka Józef i Drwal Robert.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary na cele parafialne. Za tydzień przypada 3 niedziela miesiąca – inwestycyjna. Ofiary do kopert składamy na dalsze prace związane z urządzaniem świetlicy parafialnej. W ubiegłym miesiącu złożono 83 ofiary na kwotę 5.710 zł. (z wcześniejszych ofiar było jeszcze 50 Euro i 20 Dolarów). Przypominam, że cały czas można składać ofiary na dach – 35.200 zł., 800 Dolarów  i 400 Euro.

                                                                         Bóg Zapłać za wszystkie ofiary!

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

4 lutego 2018 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.
 2. Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.
 3. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 15:00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.
 4. Spotkanie Rady Parafialnej w środę po Mszy Św. wieczornej.
 5. 16.02 (piątek) od godz. 14:00 w Ośrodku Zdrowia w Woli Rzędzińskiej odbędzie się kompleksowe Komputerowe badanie wzroku. Informacje w ośrodku zdrowia i w gablocie ogłoszeń.
 6. Gość Niedzielny poleca: „ZWIASTUN” „CZŁOWIEK NIE JEST BYLE KIM” – wywiad z Wandą Półtawską o największym przywileju kobiecości, odpowiedzialności i obrony życia.
 7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Płachta Marek, Kuta Mieczysław, Madej Paweł, Konior Robert i Kozioł Andrzej.
 8. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 5 II  – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.
 • 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.
 • 10 II – św. Scholastyka (zm. 547 r.), rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.