Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE   29 maja 2022   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).
 1. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Świętej. 
 1. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
 1. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszam do modlitwy się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
 1. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Św. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania od godz. 17:00 i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty;

- w piątek Godzina Święta i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17:00; spowiedź święta od godz. 17:00; Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00.

- w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7:00.

 1. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
 1. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca - adoracyjna, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 7:00 i adoracja przez cały dzień.
 1. 19.06 obchody Diecezjalnego Święta Rodziny w Starym Sączu. O godz. 11:00 Msza Św. Wszystkich serdecznie zapraszam. Jest do nabycia Gość Niedzielny …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. Około 8:15 następujące rodziny: Nytko Jan, Matyga Michał, Żołądź Tomasz, Babiarz Wiktor i Sowa Paweł.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

W tym tygodniu patronują nam:

- środa, 1 czerwca – Święty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;

- piątek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY           22 maja 2022       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
 1. Jutro, w poniedziałek, początek dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące – tzw. DNI KRZYŻOWE. Przez trzy kolejne dni pójdziemy w procesji wokół kościoła i będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
 1. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
 1. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18:00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 1. W piątek, 27 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.
 1. W naszym kościele codziennie o godz. 18:00, w sobotę o godz. 7:00 Msza Św. i Nabożeństwo Majowe. W niedzielę majówka o godz. 15:00. Zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.
 1. W najbliższą niedzielą (29.05) przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna do Ducha Świętego po Mszy Świętej o godz. 7:00. Spotkanie kl. 7 i 6 wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania w piątek (27.05) o godz. 18:00. Organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy i Lichenia 25 i 26.06. Koszt około 220 zł.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Jest do nabycia Gość Niedzielny …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. Około 8:00 następujące rodziny: Zaucha Mieczysław, Ćwikła Paweł, Łos Stanisław, Bykowski Ryszard i Kosman Dawid.

W tym tygodniu patronuje nam:

- poniedziałek, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                   15 maja 2022           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci kl. 3 przyjęły po raz pierwszy Jezusa do swojego serca. Tym samym rozpoczynamy Biały Tydzień – spotykamy się codziennie o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00 na Mszy Św. i Nabożeństwie Majowym.
 1. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie. W tym dniu Różaniec w int. Ojczyzny o godz. 17:30 i Msza Św. 16.05 nasz Biskup Andrzej Jeż przeżywa imieniny – otoczmy Jego osobę i Jego intencje serdeczną modlitwą. 
 1. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.
 1. Z tydzień (22.05), o godz. 10:00 będziemy przeżywać Uroczystość – Pierwszą Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej – otoczmy dzieci kl. 4, ich rodziców i rodzeństwo serdeczną modlitwą. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.
 2. Jest do nabycia Gość Niedzielny …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. Około 8:00 następujące rodziny: Kilian Krzysztof, Barwacz Krzysztof, Smagacz Marta, Opałka Jan, Korus Marian i Pulit Kazimierz.

W tym tygodniu patronuje nam:

- poniedziałek, 16 maja – Święty Andrzej Bobola (1591-1657), jezuicki prezbiter, męczennik, patron Polski.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY           8 maja 2022   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 1. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msza Święta w naszym kościele jutro wyjątkowo o godz. 7:00.
 1. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie w Woli Rzędzińskiej o godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.
 1. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.
 1. W naszej świątyni Msza Św. i nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 18:00, w niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 15:00.. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.
 1. W przyszłą niedzielę (15.05), o godz. 11:00, w naszej świątyni będzie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klasy 3. Spowiedź dla tych dzieci, ich rodziców, chrzestnych i wszystkich chętnych będzie w sobotę (14.05) od godz. 9:00.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.
 2. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana: + Zuzanna Waszczyszak. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…
 1. Jest do nabycia Gość Niedzielny: ”Kiedy duszpasterz jest Dobrym Pasterzem?” itd. Jest także medytacja nad słowem Bożym z dzisiejszej Liturgii Słowa. 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;

- sobota, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                          1 maja 2022               OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.
 1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
 1. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą z ważnej przyczyny uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień. O godz. 15:00 Nabożeństwo Majowe i Msza Św. Jutro wyjątkowo Msza Św. i majówka o godz. 7:00.
 1. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.
 1. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 1. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 7:00; 10:00 i 15:00. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania od godz. 17:00;

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7:00 i 18:00; spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 17:00; W piątek adorację poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa;

- w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7:00.

 1. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Tego dnia różaniec w int. trzeźwości narodu o godz. 14:30.
 1. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. Około 8:15 następujące rodziny: Pająk Ireneusz, Kiwior Marcin, Stach Marcin, Zaucha Stanisława, Mączko Janusz i Zabawa Bogdan.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;

- wtorek, 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;

- piątek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.