Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    13 czerwca 2021   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.
 1. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa po każdej Mszy Św. Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą Św. W środę o 17:30 różaniec i o 18:00 Msza Św. w int. Ojczyzny …
 1. W przyszłą niedzielę festyn rodzinny w Starym Sączu. O godzinie 11.00 na Ołtarzu Papieskim zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Eucharystia będzie transmitowana przez radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Wszystkie rodziny są zaproszone. O 13.00 rozpocznie się koncert Kapeli "Folkowni". 
 1. Msza Św. w int. naszej parafii, w Tuchowie – o potrzebne łaski dla całej parafii i urodzaje, będzie 03.07 br. O godz. 11:00. O godz. 9:00, zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci na godz. 9:00. Dzisiaj (13.06) w Woli Rzędzińskiej Msza Św. i Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20:00.

5 Dzisiaj zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła 2 w Krakowie i Tarnowie. Dziękuję za dzisiejsza składkę na cele parafialne. Za tydzień składka na cele inwestycyjne parafii. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: „Odebrali mi miłość i marzenia” – świadectwo osoby, która przeżyła Auschwitz; „Wrażliwość na zło”; „Pęknięte serca”; „Poświęcamy Ci …” – jak rozumieć poświęcenie siebie, Kościoła, poszczególnych narodów Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; itd.. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Stach Józef, Stach Marcin, Kiwior Marcin, Zabawa Bogdan i Kilian Krzysztof.

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          6 czerwca 2021           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna – możliwość modlitwy do godz. 15:00.
 1. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.
 1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie, do piątku, o godz. 18:00 nabożeństwo czerwcowe z procesją. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15:00 do 18:00. W piątek, na Mszy Św. wieczornej błogosławieństwo dzieci i wianków. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
 1. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na Mszę Świętą o godz. 7:00 zapraszam wszystkich, o szczególnie pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.
 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, niosącym feretrony, straży pożarnej, a wszystkim za przystrojone domy, mieszkania i trasy procesji, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
 1. Msza Św. w int. naszej parafii, w Tuchowie – o potrzebne łaski dla całej parafii i urodzaje, będzie 03.07 br. O godz. 11:00. O godz. 9:00, zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci na godz. 9:00. Za tydzień (13.06) w Woli Rzędzińskiej Msza Św. i Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20:00. Za tydzień składka na cele parafialne i zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła 2 w Krakowie i Tarnowie. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: „Cztery świata strony” – komentarz do 4 Ewangelii odczytywanych w Boże Ciało; „Co wyrosło pod Rybą?” – o spotkaniach młodzieży na Polach Lednickich; itd.. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Czech Andrzej, Czech Paweł, Leśniak Janusz, Pająk Ireneusz i Zaucha Stanisława.
 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY              30 maja 2021                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
 1. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz.7:00. O godz. 16:00, w kościele Błog. Karoliny w Tarnowie, młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Otoczmy ich, rodziców i rodzeństwo serdeczna modlitwa.
 2. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego o godz. 7:00, 10:00 i 15:00. Po Mszy Świętej o 10:00 wyruszymy ulicami naszej miejscowości z procesją do czterech ołtarzy. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów i trasy procesji, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Zapraszam dziewczęta do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne z tego i tamtego roku, a Straż Pożarną do zabezpieczenia strasy procesji. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz.18:00, w sobotę o godz. 7:00, a w niedzielę o godz. 10:00. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
 1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00. W pierwszą sobotę wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi wszystkie bluźnierstwa, jakich doznaje od ludzi.

5. Zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie 13.06 po Mszy Św. o godz. 7:00.

6. Dziekuję za sprzątanie i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Kolak Tadeusz, Kolak Mateusz, Stach Marcin, Bodura Leszek i Czech Zdzisław.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;

– w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO          23 maja 2021         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
 1. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła . Jest to dugi dzień Zielonych Świąt. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. Kończy się maj, zapraszam na Mszę Świętą i Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 18:00, w sobotę o godz. 7:00, a niedzielę majówka o godz. 15:00.
 1. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz.18:00 i Nabożeństwie Majowym w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie. Nabożeństwo zakończy szczególne błogosławieństwo dla matek.
 1. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń. Spotkanie klasy 8 wraz z rodzicami w piątek o godz. 18:00. 29.05.2021 r. diakoni naszej diecezji przyjmą sakrament kapłaństwa, a uczniowie kl. 8, 31.05.2021 r. przyjmą sakrament bierzmowania. Otoczmy kandydatów do kapłaństwa i bierzmowania, ich rodziców i rodzęństwo serdeczną modlitwą.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: „Sanktuaria po pandemii”; „Test o wiarygodności” – o obecności Kościoła w przestrzeni publicznej; „Twoja moja wina” – o konflikcie izraelsko – palestyńskim; itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Ciężadło Józef, Godek Piotr, Wardzała Marian, Płaneta Zdzisław i Cygan Mirosław.
 1. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Teresa Kiełbasa. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie … 
 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami;

– w sobotę 29 maja – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE       16 maja 2021      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
 1. Przez cały maj codziennie, także dziś, o godz. 18:00, a w sobotę Msza Św. i nabożeństwo majowe. W niedzielę majówka o godz. 15:00.
 1. Dzisiaj dzieci naszej parafii przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze.
 1. Dzisiaj o godz. 14:30 Różaniec, Nabożeństwo Majowe i Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny. Wszystkich serdecznie zapraszam!!!! Jest to dzień wspomnienia Św. Andrzeja Boboli, patrona Ojczyzny i naszego Ks. Biskupa Andrzeja – otoczmy Go serdeczną modlitwą. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 1. Dzisiaj, o godz.10:00, w Woli Rzędzińskiej 4 chłopców naszej parafii przyjmie posługę lektora - otoczmy ich, ich rodziców i rodzeństwo serdeczną modlitwą. 
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Bisek Kazimierz, Bisek Mirosław, Czech Wiesław, Sokołowski Dawid i Olszówka Sebastian. Gość Niedzielny poleca: „Patron na czas niewiedzy” – dlaczego Błog. Franciszek Jordan powinien być patronem naszych czasów; itd. Jest też do nabycia „Miłujcie się” dla młodzieży. Dziękuję za dzisiejszą składkę inwestycyjną, przeznaczona na remont naszej świątyni.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.