Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Nowenna do Bożej Opatrzności: 
pierwszy czwartek miesiąca, godz. 18:00

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Bóg Jedyny w Trzech Osobach był od wieków z nami. Prawda ta była stopniowo ukazywana człowiekowi w historii zbawienia. Liturgia dzisiejszej uroczystości mówi nam o udziale Ojca, Syna i Ducha Świętego w Bożej ekonomii zbawienia, która została zapoczątkowana w nas od przyjęcia sakramentu chrztu świętego, który przyjęliśmy w imię Trójcy Przenajświętszej. Dziś niedziela adoracyjne. Kończy się także czas komunii św. wielkanocnej.
 2. We czwartek /8.06/ Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Centralna uroczystość tego dnia rozpocznie się o godz. 10:00, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy: 1-szy ołtarz przygotowuje tradycyjnie Jodłówka – przy posesji P. Bykowskiego; 2-gi Fiołkówka, Osiedle i Centrum przy cmentarzu wojskowym; 3-ci Szpic i Górówka na łące koło mostku; 4-ty Załącze koło plebanii; Włączmy się czynne w przygotowanie procesji: Strażaków proszę o opiekę nad bezpieczeństwem procesji, Panie - które dbały o przebieg i piękno procesji, zapraszam do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne w strojach do niesienia poduszek z symbolami eucharystycznymi i świętymi, DSM oraz dzieci z IV klasy, które w tym dniu będą obchodzić rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Przystrojenie i sprzątanie kościoła przez rodziców klasy IV we wtorek /6.06/ o 17:30. Próba asysty LSO na Boże Ciało po mszy świętej we środę /7.06/ o godz. 18;45.
 3. Oktawa Bożego Ciała potrwa od piątku /9.06/ i połączona będzie z procesją oraz śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Jezusa. Msze święte w czasie oktawy o godz. 18:00, w sobotę o 7:00. Zapraszam do licznego udziału. Zakończenie oktawy i błogosławieństwo dzieci w piątek /16.06/ o godz. 18:00.
 4. Przyjęcie do grona Ministrantów czterech Aspirantów odbędzie się w niedzielę /11.06/ w czasie mszy świętej o godz. 10:00, otoczmy ich naszą modlitwą, by z radością służyli Jezusowi. Po tej mszy świętej procesja eucharystyczna.
 5. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja. Natomiast w niedzielę /11.06/ zbiórka do puszek na Uniwersytet JPII w Krakowie i Tarnowie.
 6. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli wczoraj udział w Parafialnej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Ufamy, że Maryja otoczy nas płaszczem opieki, wyprosi dar Opatrzności Bożej i błogosławieństwo dla naszej miejscowości, rodzin i zachowanie od wszelkich nieszczęść.
 7. W „Gościu Niedzielnym” in.: rozmowa z osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI oraz artykuł opisujący słabą wiedzę historyczną Polaków i wynikające z tego konsekwencje. Do nabycia także tygodnik „NIEDZIELA”. „Promyczek” czerwcowy dla dzieci.
 8. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

We środę – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezb. i męcz - W naszej diecezji wspomnienie obowiązkowe. Z tej okazji w Zawadzie k/Tarnowa organizowany jest Memoriał bł. Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego, na który zaprasza Wójt Gminy Tarnów. Szczegóły w gablocie.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych patronów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Niedziela Zesłania Ducha Świętego przypomina wydarzenie z wieczernika, kiedy to na Apostołów zstąpił Duch Święty. Dzięki Jego mocy Apostołowie z mocą i odwagą zaczęli świadczyć o Jezusie. Prośmy, aby Duch Święty również nam udzielił darów, które w sposób szczególny otrzymaliśmy w czasie sakramentu chrztu i bierzmowania.
 2. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt i święto NMP Matki Kościoła. Zapraszam do udziału we Mszy Świętej i nabożeństwie majowym o godz. 18:00. W środę święto Nawiedzenia NMP. Zapraszam na nowennę i ostatnie nabożeństwo majowe. Od czwartku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – litania do NSPJ po mszy świętej.
 3. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17:00 Godzina Święta i możliwość spowiedzi świętej. Nowenna do Bożej Opatrzności. 1 czerwca przypada Światowy Dzień Dziecka. Zapraszam do modlitwy w intencji dzieci, by wzrastały w łasce u Boga i miłości zwłaszcza od swoich rodziców.
 4. W pierwszy piątek msza św. o godz. 7:00 i 18:00. O godz. 17:00 Godzina święta i możliwość spowiedzi. Do chorych z posługą udam się o godz. 8:15.
 5. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy świętej o godz. 7:00.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej oraz Dzień Dziękczynienia Bogu za wszelkie dary, obchodzony w Polsce – w naszej parafii Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych po prymarii.
 7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała /8.06/. Centralna uroczystość tego dnia rozpocznie się o godz. 10:00, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy: 1-szy ołtarz przygotowuje tradycyjnie Jodłówka – przy posesji P. Bykowskiego; 2-gi Fiołkówka, Osiedle i Centrum przy cmentarzu wojskowym; 3-ci Szpic i Górówka na łące koło mostku; 4-ty Załącze koło plebanii; W tym dniu uczniowie kl. 4 będą obchodzić Rocznicę Pierwszej Komunii Św. – spotkanie organizacyjne dla rodziców we środę /31.05/ po mszy świętej.
 8. Parafialna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Msza św. w sanktuarium o godz. 16:30. Będziemy dziękować Bogu przez Maryję za Jego Opatrzność, i prosić dla naszej miejscowości i rodzin o błogosławieństwo i zachowanie od wszelkich nieszczęść i kataklizmów.
 9. W „Gościu Niedzielnym” in.: o ustanowionym sanktuarium na Bachledówce – związanym z bł. kard. Stefanem Wyszyńskim. Do nabycia także tygodnik „NIEDZIELA” i „Niedziela Magazyn”.
 • Dziękuję za wysprzątanie kościoła w minioną sobotę, na sprzątanie w sobotę (03.06) na godz. 8:30, zapraszam rodziny z nr. domu (Załącze strona południowa):49; 49A; 46A; 45; 43;

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom a szczególnie Dzieciom z okazji Dnia Dziecka, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych patronów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś w Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Niech Jezus błogosławi, strzeże i rozpromienia serca Dzieci swoją łaską i obecnością w każdym dniu życia.
 1. W tym tygodniu Dzieci pierwszokomunijne o godz. 18.00, będą przeżywały „Biały tydzień” (w sobotę o 7:00). To siedem kolejnych dni po uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Biały tydzień ma na celu upamiętnienie przyjęcia Jezusa i ma głęboki sens duchowo-religijny – pozwala to dzieciom na doświadczenie religijnych aspektów tej ważnej dla katolików uroczystości, a także staje się swojego rodzaju przedłużeniem dnia Pierwszej Komunii Świętej. 
 1. Msze św. w dniu dzisiejszym o 7:00; 9:00; 15:00 – Składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na ten cel.
 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego odbędzie się w przyszłą niedzielę 28 maja. W codziennej nowennie pragniemy prosić Jezusa, aby posłał do nas Ducha Świętego, Ducha Prawdy i Miłości. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Komunia św. Wielkanocna trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (4.06).
 1. Parafialna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Msza św. w sanktuarium o godz. 16:30. Będziemy dziękować Bogu przez Maryję za Jego Opatrzność, i prosić dla naszej miejscowości i rodzin o błogosławieństwo i zachowanie od wszelkich nieszczęść i kataklizmów.
 1. W „Gościu Niedzielnym” in.: artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa. Chrystus żyje i wciąż działa w Kościele poprzez swojego Ducha. Do nabycia także tygodnik „NIEDZIELA”.
 1. Dziękuję rodzicom i dzieciom za sprzątanie kościoła oraz jego otoczenia, a szczególnie za przystrojenie na Uroczystość I Komunii Św. Patrząc na tą piękną dekoracje nasze serce jeszcze bardziej pragnie zachwytu Bogiem, który jest niewyobrażalnym Pięknem i Miłością. Niech Bóg udziela codziennie przez Maryję hojnego błogosławieństwa.

Na sprzątanie w sobotę (27.05) na godz. 8:00, zapraszam rodziny z nr. domu (Centrum): 51A; 51C; 52A; 52; 52C

 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

- we środę: NMP Wspomożycielki Wiernych

- w piątek: św. Filipa Neri, prezbitera

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych patronów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W VI Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Diecezjalny Dzień Misyjny, w którym dziękujemy Bogu za 50 lat naszej posługi w krajach misyjnych. Po każdej mszy świętej zapraszam na 10 min. projekcję filmu przygotowanego z tej okazji.
 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 15:00. W poniedziałek, wtorek i środę po mszy św. będziemy modlić się o urodzaje. Z procesją błagalną wokół kościoła i modlitwą pod krzyżem misyjnym wypraszać będziemy Bożą Opatrzność o zachowanie od pogodowych niebezpieczeństw i owocne urodzaje. We wtorek wspomnienie św. Andrzeja Boboli patrona Polski. Różaniec o godz. 17:30 w int. Ojczyzny i Msza święta. Serdecznie zapraszam.
 1. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w przyszłą Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego - 21 maja o godz. 11:00. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w sobotę /20.05/ o godz. 9:00. Msze św. w niedzielę o 7:00; 9:00; 15:00 – Składka inwestycyjna; (o 11:00 dla uczestników Pierwszej Komunii Św. nie ma składki inwestycyjnej)
 1. Parafialna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Msza św. w sanktuarium o godz. 16:30. Będziemy dziękować Bogu przez Maryję za Jego Opatrzność, i prosić dla naszej miejscowości i rodzin o błogosławieństwo i zachowanie od wszelkich nieszczęść i kataklizmów.
 1. Regionalne Spotkanie „Wojowników Maryi” w naszym kościele odbędzie się we czwartek /18.05/. Początek o godz. 17:30 – Różaniec, Msza św., nabożeństwo majowe i spotkanie formacyjne. Serdecznie zapraszam na to spotkanie mężczyzn z naszej parafii. 

  Sołtys informuje, że II ratę podatku będzie pobierał:

  Jodłówka u P. Kiełbasów – 15 maja (16:30 -17:00);

  W remizie OSP – 15 maja (15:00 – 16:00)

  w domu Sołtysa – 15 maja (9:00 – 12:00)

 1. „Gościu Niedzielnym” in.: o tym, że Kościół marzeń już istnieje, o pokucie, która decyduje o losach świata i o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków. Do nabycia także tygodnik „NIEDZIELA”.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minioną sobotę. W piątek /19.05/ rodzice dzieci I Komunijnych będą przygotowywali naszą świątynię do Uroczystości Pierwszej Komunii Św., dlatego msza św. i nabożeństwo majowe w piątek /19.05/ będzie o godz. 7:00 rano.
 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

- w poniedziałek: św. Zofii, wdowy i męczennicy

- we wtorek: św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Jest to także dzień imienin naszego Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża

pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

- we czwartek: św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych patronów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W przyszłą niedziele będziemy obchodzili DIECEZJALNA NIEDZIELĘ MISYJNĄ. Usłyszymy słowo Biskupa Ordynarjusza z okazji 50 lecia zaangażowania Diecezji w Misję Święte. Po każdej mszy św. będzie możliwość oglądnąć przygotowaną z tej okazji prezentacje (7 min.)
 2. W V Niedzielę Wielkanocną Liturgia Słowa przypomina nam o Jezusie, który jest Drogą Prawdą i Życiem. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czy w swoim życiu poznaję Jezusa, czy żyję Nim na co dzień i czy kroczę Jego śladami?
 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 15:00. Serdecznie zapraszam.
 1. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Różaniec w intencji trzeźwości w naszej Ojczyźnie o godz. 17:30. W tym dniu także rocznica zakończenia II wojny światowej.
 1. W sobotę 13 maja w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada kolejna rocznica zamachu na św. Jana Pawła II. Nabożeństwo Fatimskie w Woli Rzędzińskiej o godz. 20:00. W tym dniu Ogólnopolskie otwarte spotkanie „Wojowników Maryi” w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 1. W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie dziś rozpoczyna się Tydzień Fatimski. Kustosz serdecznie zaprasza. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 1. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 21 maja o godz. 11:00. Rocznicę I Komunii Świętej dzieci z kl. 4, będą przeżywały w czasie Uroczystości Bożego Ciała 8 czerwca.
 1. Parafialna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Msza św. w sanktuarium o godz. 16:30. Będziemy dziękować Bogu przez Maryję za Jego Opatrzność, i prosić dla naszej miejscowości i rodzin o błogosławieństwo i zachowanie od wszelkich nieszczęść i kataklizmów.
 1. W „Gościu Niedzielnym” o próbie odpowiedzi na pytanie, czy da się zorganizować Pierwszą Komunię tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem. Do nabycia także tygodnik „NIEDZIELA”.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minioną sobotę i zapraszam na sobotę /13.05/ na godz. 8:00 rodziny z nr domu: 57B; 22E; 21D; 21E; 21L; 21M;

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych patronów.