Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Nowenna do Bożej Opatrzności: 
pierwszy czwartek miesiąca, godz. 18:00

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Czternasta Niedzielę Zwykła. Chrystus, pokorny Sługa Pański, zaprasza nas dzisiaj, byśmy przy Jego sercu odnaleźli ukojenie. Trudy i obciążenia naszego życia są duże, ale większa jest moc łaski Boga.
 1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Bóg zapłać panom za wykonanie skrótu łączącego plac kościoła z parkingiem. W przyszłą niedzielę składka z tacy przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 1. Różaniec i Msza Święta w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli w niedzielę /16.07/ o godz. 14:30. Zapraszam do wspólnej modlitwy. We czwartek 13 lipca ks. Stanisław zaprasza na nabożeństwo Fatimskie o godz. 20:00 do parafii Bożego Miłosierdzia w Woli Rzędzińskiej. W przyszłą niedziele /16.07/ w święto Matki Bożej Szkapleżnej, jest możliwość nałorzenia Świętego Szkaplerza w krótkim nabożeństwie po każdej mszy św.
 1. W „Gościu Niedzielnym” in.: wywiad z Pawłem Kęską, autorem książki „Zawsze głosiłem prawdę”, zawierającej nieznane do tej pory, publikowane po raz pierwszy wypowiedzi bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Do nabycia także tygodnik „NIEDZIELA” oraz „Promyczek Dobra” dla dzieci.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minioną sobotę i zapraszam na sobotę /15.07/ rodziny z nru domu: 25C; 25 D; Załącze strona północna 22B; 24; 25E; 25; 25B
 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

- we wtorek – św. Benedykta, Opata, patrona Europy

- we środę – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika

- w czwartek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji tarnowskiej

- w sobotę – św. Bonawentury, bpa i doktora Kościoła

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wszelkich łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i świętych patronów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trzynasta Niedziela Zwykła. Chrystus do końca nas umiłował i oddał za nas swoje życie. Tylko wpatrzeni w Jego przykład możemy zrozumieć radykalizm słów: „Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien…”. Prośmy dziś, aby Bóg uzdrawiał nasze „choroby” egoizmu i uzdalniał do coraz doskonalszej miłości. Dziś niedziela adoracyjna.
 1. Witam serdecznie wypoczywających gości w naszej miejscowości i zapraszam do włączenia się w czasie wakacji w życie modlitewne naszej parafii – zwłaszcza we środy: 17:30 różaniec, Nowenna do Matki Bożej i Msza św. oraz w piątki: Msza św. o godz. 18:00 i Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. We czwartek o 17:00 - Godzina Święta i możliwość spowiedzi. W piątek Msze święte o godz. 7:00 i 18:00. O godz. 17:00 – Godzina Święta i możliwość spowiedzi św. do chorych udam się o godz. 8:15.
 1. W sobotę /8.09/ o godz. 6:30 Różaniec w intencji trzeźwości Narodu za wstawiennictwem św. Stanisława. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 1. Od 1-9 lipca trwa Wielki Odpust Tuchowski. Szczegóły na stronie internetowej: Wielki Odpust Tuchowski 2023 – PROGRAM – Bazylika Mniejsza w Tuchowie – Sanktuarium Maryjne (sanktuariumtuchow.pl) oraz w gablocie ogłoszeń. Zachęcam do pielgrzymowania.
 1. Rowerowa Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę w dniach od 13-16 lipca br.. Zapisu dokonujemy przez stronę internetową:

www.rowerowapielgrzymkatarnowska.pl

 1. W „Gościu Niedzielnym” in.: o wymarzonych parafiach proboszczów i o licznych formach pomocy Kościoła matkom w potrzebie. Do nabycia także tygodnik „NIEDZIELA”
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minioną sobotę i zapraszam na sobotę /8.07/ rodziny z nru domu: 35; 35D; 35B; 35E; 35F;
 1. Instalacja kanalizacyjna została przyłączona do kościoła. Serdeczne Bóg zapłać Panom, którzy podjęli się tego zadania. Jest możliwość korzystania z WC nad zakrystią, oraz w budynku plebanii na parterze.
 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

- w poniedziałek – św. Tomasz, Apostoł

- we czwartek – bł. Maria Teresa Leduchowska. Patronka Apostolstwa Chorych

- w sobotę – św. Jana z Dukli, prezbitera

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wszelkich darów płynących z błogosławieństwa Jezusa i opieki Maryi, Pani Tuchowskiej.  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dwunasta Niedziela Zwykła jest pierwsza niedzielą wakacji. Słowo Boże zaprasza nas, abyśmy w tym czasie nie ustawali w głoszeniu Ewangelii i otwierając się na działanie Bożego Ducha pogłębiali naszą relację z Chrystusem. Zapraszam parafian i gości do włączenia się w czasie wakacji w życie modlitewne naszej parafii – zwłaszcza we środy: 17:30 różaniec, Nowenna do Matki Bożej i Msza św. oraz w piątki: Msza św. o godz. 18:00 i Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
 1. We czwartek /29.06/ obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7:00 i 18:00. O godz. 17:30 rozpocznie się Regionalne Spotkanie Wojowników Maryi (Różaniec, Eucharystia, spotkanie formacyjne). Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego (świętopietrze)
 1. W sobotę 1 lipca rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski. Szczegóły na stronie internetowej: Wielki Odpust Tuchowski 2023 – PROGRAM – Bazylika Mniejsza w Tuchowie – Sanktuarium Maryjne (sanktuariumtuchow.pl). Zachęcam do pielgrzymowania. Zachęcam również do przynoszenia WOT, by tym samym wyrazić naszą wdzięczność Tuchowskiej Pani za szczególne łaski, które nam wyprosiła. Gdy zbierzemy stosowną ilość, założymy przy obrazie Matki Bożej tablice z wotami.
 1. W pierwszą sobotę lipca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:00. W pierwszą niedzielę lipca /02.07/ zmiana tajemnic różańcowych po prymarii. Niedziela adoracyjna, zachęcam do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
 1. W „Gościu Niedzielnym” in.: W Dniu Ojca pamiętamy o naszych ojcach, ale rzadko myślimy o Ojcu, który nas stworzył – polecamy refleksje o Bogu Ojcu. Do nabycia także tygodnik „NIEDZIELA”
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minioną sobotę i zapraszam na sobotę /01.07/ rodziny z nru domu: 39; 38; 37A; 36A; 36.
 1. Została wykonana instalacja kanalizacyjna przy kościele. Serdeczne Bóg zapłać Panom, którzy podjęli się tego zadania.

Serdecznie dziękuję za modlitwę, zamówione Msze święte w mojej intencji i życzenia imieninowe. Niech Bóg obdarza Wasze rodziny błogosławieństwem przez Niepokalane Serce Maryi.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a szczególnie Panu Piotrowi naszemu organiście, życzymy wszelkich darów płynących z Serca Jezusa i czułej opieki Maryi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Diecezjalne Święto Rodziny. Pilna konieczność wzmacniania kondycji małżeństw i rodzin dostrzegalna jest obecnie w szerokim obszarze działań społecznych i religijnych. Jako diecezja, podejmujemy w tym zakresie różnorakie wysiłki, wychodzimy naprzeciw każdej wspólnocie małżeńskiej i rodzinnej, niosąc zwłaszcza umocnienie, które płynie od samego Jezusa Chrystusa przez słowo Boże, sakramenty i codzienną troskę duszpasterską.  Módlmy się dziś o miłość i błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.
 1. W piątek /23.06/ zakończenie roku szkolnego. Zapraszam całą społeczność szkolną na Msze Świętą o godz. 7:30. Będziemy dziękowali Bogu za wstawiennictwem naszego Patrona bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego za wszelkie dary otrzymane w tym roku szkolnym, będziemy prosić o owoce trudu edukacyjnego oraz o Bożą Opatrzność na czas wakacyjnego wypoczynku. Spowiedź św. dla dzieci w tym dniu o 7:00 i w tygodniu przed Mszą Św.
 1. Dziś składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel. Niech Bóg udziela hojnego błogosławieństwa we wszystkich waszych potrzebach.
 1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w niedzielę /25.06/ po mszy świętej o godz. 7:00. Serdecznie zapraszam.
 1. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej poszukuje osoby do opieki nad osobami starszymi. Praca na terenie Jodłówki-Wałki na umowę zlecenie w wymiarze     5 godz. dziennie. Chętne osoby proszone są o kontakt z GOPS Tarnów, ul. Krakowska 19. lub z P. Sołtysem. Sprawa PILNA!.        PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE - 25.06-02.07.2023 - inf. na tablicy ogłoszeń - tel. 519 334 393; lub 692 014 891

      6. Festyn Rodzinny na powitanie lata. Sobota 24.06 teren koło remizy OSP Jodłówka Wałki – Start o 16:30.

 1. Czyszczenie i sprawdzanie przewodów kominowych w miejscowości Jodłówka-Wałki – od poniedziałku 19.06
 1. W „Gościu Niedzielnym” in.: Czy katolicy powinni angażować się w politykę, oraz wyjaśnienie, dlaczego także kobiety mogą być nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. Do nabycia także tygodnik „NIEDZIELA” i czerwcowy „Promyczek Dobra” dla dzieci oraz „Mały Gość Niedzielny”.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minioną sobotę i zapraszam na sobotę /24.06/ rodziny z nru domu: 41; 41C; 41a; 40a; 40B.
 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

- we środę: św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

- we sobotę: Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych patronów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przez otwarte serce i dyspozycyjność przyczynili się do przeżycia Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Osobą z poszczególnych rejonów za przygotowanie pięknych ołtarzy i przystrojenie drogi procesyjnej, Strażakom za opiekę nad bezpieczeństwem procesji, posługą przy krzyżu i baldachimie, Paniom, które zadbały o piękno procesji, niosącym chorągwie, feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzwoniącym chłopcom, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym, DSM oraz LSO, organiście P. Piotrowi i P. Filipowi, P. kościelnym i szafarzom. Niech miłość do Chrystusa eucharystycznego opromienia waszą codzienność i otwiera na łaski, które Bóg udziela.
 2. Oktawa Bożego Ciała o godz. 18:00. Zakończenie oktawy i indywidualne błogosławieństwo Dzieci oraz wianków w piątek /16.06/ o godz. 18:00. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, równocześnie jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego (w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Zapraszam do licznego udziału.
 3. Dziś do grona Ministrantów przyjęliśmy czterech chłopców. Otoczmy ich naszą modlitwą, by zaszczytna posługa ministranta, którą dziś rozpoczynają wiązała się z radosną i odpowiedzialną służbą Jezusowi. Dziękuję również rodzicom za zachętę i świadectwo angażowania się w życie naszej wspólnoty parafialnej.
 4. Dziś zbiórka do puszek na Uniwersytet JPII w Krakowie i Tarnowie. W przyszłym tygodniu składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać. Po oktawie rozpoczniemy prace związane z przyłączem kanalizacyjnym do kościoła.
 5. We czwartek przypada 11. rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Szczególnie w tym dniu otoczmy Go naszą modlitwą.
 6. Uczniowie siódmej klasy naszej szkoły, we środę o godz. 17:00 na plebanii, będą mieli „egzamin” z wiedzy katechetycznej, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Niech Duch Święty umocni ich wiarę potrzebnymi łaskami i darami.
 7. W sobotę /17.06/ z dziećmi komunijnymi i rodzicami udamy się na pielgrzymkę do Tuchowa, Krynicy, Starego Sącza – niech Boża radość nam towarzyszy.
 8. Na plakacie w gablocie ogłoszeń jest prośba o pomoc modlitewną i finansową dla małej Wiktorii. Niech Bóg udzieli błogosławieństwa małej Wiktorii i rodzicom oraz tym, którzy okażą serce.
 9. Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu 18 czerwca. szczegóły na stronie internetowej: Portal Diecezji Tarnowskiej - Komunikat na Diecezjalne Święto Rodziny 2023
 10. W „Gościu Niedzielnym” min.: teksty związane z Chrystusem Eucharystycznym. Do nabycia także tygodnik „NIEDZIELA” i „Promyczek” czerwcowy dla dzieci.
 11. Do sprzątania na sobotę /17.06/ zapraszam rodziny z nr domów: 43A, 42A, 42B, 42, 44
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:

- w poniedziałek: bł. Romana Sitki, prezbitera i Towarzyszy męcz. – Rektora naszego Seminarium Duchownego

- we wtorek: św. Antoniego z Padwy, przezb. i dok. Kościoła

- we środę: bł. Michała Kozala, bpa i męcz.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych patronów.