Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca - adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 7:00 i możliwość adoracja przez cały dzień.
 1. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy Św.
 1. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania i możliwość spowiedzi od godz. 17:00.
 1. W następną niedzielę (10.07) o godz. 10:00 uroczyste przyjęcie dziewcząt do DSM. Zainteresowanych serdecznie zapraszam i proszę o modlitwę w int. tych dziewcząt i ich rodzin.
 1. Dzisiaj zbierane są podpisy za przeniesieniem Dnia Ojca na 19.03, kiedy obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, który jest patronem wszystkich ojców i wzorem do naśladowania. 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.
 1. Gość Niedzielny poleca: „ itd. …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. Około 8:00 następujące rodziny: Kozłowski Janusz, Kozłowska Małgorzata, Drwal Krystian, Kras Jarosław i Ciochoń Henryk.

W tym tygodniu patronują nam:

- środa, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;

- piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

26 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).
 1. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msze Św. o godz. 7:00 i 18:00.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w piątek Godzina Święta, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i spowiedź święta od godz. 17:00; Odwiedziny chorych od godz. 8:00. W pierwszy piątek miesiąca tradycyjnie zbierane są ofiary na potrzeby Papieskich Dzieł Misyjnych.

- w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Świętej o godz. 7:00.

 1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca - adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji przez cały dzień, do godz. 15:00. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę (02.07), o godz. 11:00, w Tuchowie Msza Św. w intencji naszej parafii – o potrzebne łaski, błog. Boże, o urodzaje i o zachowanie od klęsk żywiołowych. 10.07 o godz. 10:00 uroczyste przyjęcie do dziewcząt do DSM. Zainteresowanych serdecznie zapraszam.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Spotkanie Domowych Kościołów” – wiarę przekazuje się w rodzinie itd. …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. Około 8:00 następujące rodziny: Korus Andrzej, Korus Wojciech, Kozioł Łucja, Kołodziej Józef i Kasprzyk Jacek.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Janina Kajpust. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie … 

W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

- środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
 1. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
 1. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Niech Jej orędownictwo wyprasza nam Bożą pomoc w trudnych doświadczeniach.
 1. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszam na Mszę Świętą. Będziemy ojcom żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
 1. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. wtym dniu Msze Św. o 8:00 i 18:00.
 1. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 8:00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
 1. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.
 1. Nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna codziennie do piątku po Mszy Świętej o godz. 18:00.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.
 1. Gość Niedzielny poleca: „itd. …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. Około 8:00 następujące rodziny: Grzegorczyk Jacek, szczerba Marcin, Kłósek Stanisław, Drwal Krzysztof i Zaucha Izabela.

W tym tygodniu patronuje nam:

- wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY              12 czerwca 2022         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 1. Jutro, 13 czerwca, Mszy Świętej o godz. 20:00 i nabożeństwo fatimskie w Woli Rzędzińskiej – serdecznie zapraszamy!
 1. W środę, 15 czerwca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Matce Zbawiciela będziemy przedstawiać nasze pokorne prośby, ufając, że Jej orędownictwo wyprosi nam Bożą pomoc. W piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. o godz. 18:00. W tym dniu, w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania spotkanie kl. 7 wraz z rodzicami.
 1. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według porządku niedzielnego, o godz. 7:00; 10 i 15:00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 10:00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne, do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Ołtarze tradycyjnie przygotowują rodziny następne z kolejki: ostatnio przygotowywali ołtarz mieszkańcy Fiołkówki. Proszę, aby w tym roku przygotowali mieszkańcy Osiedla, podobnie, w tym roku przygotowują mieszkańcy Górówki. Dziękuję za zrozumienie i podjęte obowiązki. Wszystko czynimy na chwałę Bożą.
 1. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem – tzw. Oktawa Bożego Ciała. Msza Św. w int. naszej parafii będzie w Tuchowie, 02.07.2022 r. o godz. 11:00, wcześniej możliwość zwiedzenia Sali misyjnej Ojców Redemptorystów. 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzyę Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.
 1. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Starego Sącza na Diecezjalne Święto Rodziny. Wyjazd 19.06 o godz. 8:00spod kościoła. Gość Niedzielny poleca: „Zagubiony Bóg” – o odarciu ze sfery sacrum codziennego życia; „Wierne miłości” – o heroicznym życiu i męczeńskiej śmierci Sióstr Elżbietanek itd. …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. Około 8:00 następujące rodziny: Serwiński Stanisław, Stach Adam, Kupiec Joanna, Wiatr Kazimierz i Mruk Bartłomiej.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

- środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

- piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 5 czerwca 2022 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Msza w dzień  

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
 1. Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 7:00 i adoracja przez cały dzien. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

4. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a w piątek po Mszy Św. Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

6. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. 16.06 przypada Uroczystość Bożego Ciała. Centralna uroczystość tego dnia rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:00, po której wyruszy procesja, jak co roku do 4 ołtarzy: 1-szy ołtarz przygotowuje Jodłówka, przy posesji P. Bykowskiego, 2-gi Fiołkówka przy cmentarzu wojskowym, 3-ci Szpic na łące koło mostu i 4-ty Załącze koło plebanii.

7. 19.06 obchody Diecezjalnego Święta Rodziny w Starym Sączu. O godz. 11:00 Msza Św. Wszystkich serdecznie zapraszam. Będzie autobus, można zapisać całą rodzinę. Jest do nabycia Gość Niedzielny …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. Około 8:00 następujące rodziny: Kulig Józef, Nowak Artur, Zętkowski Janusz, Kocoł Jacek i Tott Bartłomiej.

8. W przyszłą niedzielę (12.06) Ks. Mateusz Jaśkiewicz, w tym roku wyświęcony, będzie miał w naszej parafii Prymicje. Otoczmy Go naszą serdeczną modlitwą. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

9. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności +Kazimiera Małek. Polecajmy ją Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie … Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen. 

W tym tygodniu patronują nam:

- środa, 8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;

- sobota, 11 czerwca - Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.