326893990_710822430713943_4826993263540077836_n.jpg

Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


Niedziela 5 lutego 2023 r.

645     – Przywitanie ks. Biskupa przed kościołem

700     – Msza św. z homilią ks. Biskupa – po Mszy św. - spotkanie z Różami Różańcowymi, Akcją Katolicką, Strażą Honorową NSPJ, Caritas – kościół

830     – Spotkanie z Radą Duszpasterską i Ekonomiczną, Pracownicy kościelni, Nadzwyczajni Szafarze Komunii św.- plebania

1000   – Msza św. z homilią Biskupa – po Mszy św. spotkanie z LSO, DSM, KSM i ich rodzinami – kościół

1500   – Msza Święta i udzielenie Sakramentu bierzmowania  – po Mszy św. spotkanie z bierzmowanymi i ich rodzinami

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i sera wchodzi On w nasze życie i z nami zostaję”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania żywego Słowa Bożego, które mam moc nas przemieniać i uzdrawiać.
 1. We wtorek /24 stycznia/ o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej. Celem spotkanie będzie zbliżająca się wizytacja ks. Biskupa oraz pilne podjęcie decyzji w sprawie wniosku o „Termomodernizację kościoła”.
 1. Regionalne spotkanie formacyjne „Wojowników Maryi” we czwartek 26 stycznia. Początek o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam zainteresowanych.
 1. Koncert Kolęd chóru szkolnego KANTATA i chóru CANTUS z Woli Rzędzińskiej w przyszłą niedzielę 29 stycznia. Będą kolędować w czasie Mszy świętej o godz. 10.00 i bezpośrednio po Mszy świętej. Serdecznie zapraszam.
 2. XII Forum Formacyjne odbędzie się w dniach 28-29 styczeń na Hali Sportowo-Widowiskowej Pałacu Młodzieży. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 1. Zbliża się wizytacja ks. Biskupa w naszej parafii, która będzie miała miejsce w niedzielę 5 lutego. Plan wizytacji zamieszczony jest w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. O godzinie 15.00 ks. Biskup udzieli młodzieży z klasy 8 sakramentu bierzmowania. Spotkanie obowiązkowe młodzieży z rodzicami odbędzie się w pierwszy czwartek /2 lutego/ i pierwszy piątek /3 lutego/ o godz. 17.00. Spowiedź kandydatów w piątek o godz. 16.30.
 1. Gość Niedzielny:Szczególnie poleca obszerną recenzję głośnej książki osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI, opowiadającej o latach spędzonych przez niego u boku zmarłego papieża; także artykuł wyjaśniający biblijne wzmianki o nawróceniu św. Pawła Apostoła.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę /28.01/ na godz. 8:00 następujące rodziny: Fiołkówka strona północna - nry.: 1a, 1c, 2, 2B, 3a.
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek 24 stycznia – św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kościoła

- we środę 25 stycznia – Nawrócenie św. Pawła Apostoła

- we czwartek 26 stycznia – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów

- w sobotę 28 stycznia – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dok. Kościoła

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Kościół katolicki zachowuje mocno w sercu modlitwę swego Założyciela zanoszoną do Ojca w przeddzień męki, aby wszyscy byli jedno i dlatego gorliwie wzywa wiernych, aby wytrwale modlili się o jedność chrześcijan. Odpowiedzmy na tą modlitwę Zbawiciela i módlmy się, aby nastał czas jedności, miłości i pokoju.
 1. Różaniec w intencji Ojczyzny w poniedziałek 16 stycznia o godz. 6.30.
 1. We środę w naszej parafii gościliśmy ks. Kanclerza, który wizytował nasza parafię. Modlimy się, aby Jego posługa kanclerza otaczana była światłem Ducha Świętego. Dziś składka inwestycyjna, serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
 1. W tym tygodniu obchodzimy: w sobotę 21 stycznia dzień Babci a w niedzielę 22 stycznia Dzień Dziadka. Tak bardzo potrzebujemy ich mądrości, wsparcia i modlitwy. Niech dobry Bóg otacza ich swoją Opatrznością, Maryja obdarza potrzebnymi łaskami, a dzieci i wnuki darzą serdeczną wdzięcznością i miłością.
 1. Gość Niedzielny:Osobisty sekretarz papieża Benedykta XVI wspomina ostatnie chwilę jego życia. Promyczek Dobra dla dzieci starszych i 3 +.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę /21.01/ na godz. 8:00 następujące rodziny: Biel Elżbieta, Cop Ryszard, Stach Józefa, Stach Anna, Wiatr Irena, Wiatr Dariusz, Klich Grzegorz, Szymański Jan.
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek 17 stycznia – św. Antoniego, opata

- we czwartek 19 stycznia – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

- w sobotę 21 stycznia – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennice

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
 1. Dziękuję Kołu Gospodyń Wiejskich za przygotowanie „Kolędowania z Mędrcami” przy remizie OSP, Mędrcom oraz wszystkim, którzy tworzyli Orszak Trzech Króli. Był to piękny czas uwielbienia Nowonarodzonego w ten wyjątkowy dzień. Dziękuję także Kolędnikom Misyjnym, Rodzicom, Dzieciom, Młodzieży, DSM i LSO za trud kolędowania. Na pomoc dzieciom w krajach misyjnych zebrali 4264 zł. Niech Boża Dziecina błogosławi tym którzy przyjęli kolędników i złożyli ofiary.
 1. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.
 1. Gość Niedzielny: Poświęca dużo miejsca papieżowi seniorowi Benedyktowi XVI. Promyczek Dobra dla dzieci starszych i 3+ dla młodszych.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę /14.01/ na godz. 8:00 następujące rodziny: Galus Józef, Galus Jan, Szymański Roman Bronisława, Madej Kazimiera, Wiatr Marian, Trzop Mariusz Justyna;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi– Święto to, podkreśla aspekt macierzyństwa Maryi związany z jednym z najstarszych dogmatów Kościoła o Bożym Macierzyństwie Maryi ( Theotokos – Matka Boga). Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Błagajmy Boga przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki o pokój w naszym sercu, rodzinach, narodzie i świecie, zwłaszcza w Ukrainie. Dziś śpiewając także hymn „O, Stworzycielu Duchu przyjdź…”, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś po prymarii zmiana tajemnic różańcowych oraz niedziela adoracyjna.
 1. We środę, 4 stycznia na godz. 18.00 zapraszam na wspólny opłatek i kolędowanie członków Rady Parafialnej, Caritas, Akcji Katolickiej, Straży Najświętszego Serca Jezus. Omówimy również zbliżającą się wizytację kanoniczną ks. Biskupa.
 1. W pierwszy czwartek 5 stycznia o godz. 16.00 godzina Święta, modlitwa za kapłanów i o powołania kapłańskie. Możliwość spowiedzi. Po Mszy Świętej Nowenna do Bożej Opatrzności.
 1. W piątek, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte w tym dniu o godz. 7:00; 10:00; i 15:00. Poświęcenie złota, kadzidła i mirry - składka przeznaczona na Misje. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 nastąpi rozesłanie Kolędników Misyjnych. Tego dnia młodzież i dzieci, będą kolędować i zbierać ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne odwiedzając nasze domy – przyjmijmy ich serdecznie. Do chorych udam się z komunią świętą o godz. 11.30. 
 1. W piątek, 6 stycznia na godz. 17.00, zapraszam na wspólne kolędowanie z Trzema Królami, na plac obok remizy OSP, przy akompaniamencie różnych instrumentów. Niech wybrzmią piękne i znane wszystkim kolędy. Na wszystkich będzie czekać ciepła herbatka oraz pierogi.
 1. W pierwsza sobotę stycznia po Mszy Świętej, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które poprowadzi Akcja Katolicka. .
 1. W przyszłą niedzielę, 8 stycznia przypada Święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy okres liturgiczny Narodzenia Pańskiego. 
 1. Zapraszam do sprzątania kościoła, na sobote 7 stycznia następujące rodziny: Stach Andrzej Natalia; Sowa Józef; Cyza Wiesław; Cyza Michał; Drwal Janusz. 
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek, 2 stycznia – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bp. i dok. Kościoła

Wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzę w Nowym Roku 2023, Opatrzności Bożej i opieki Bożej Rodzicielki, która dając światu odwieczną Światłość Jezusa Chrystusa, wskazuje na Jedyną drogę miłości i pokoju, która prowadzi do zbawienia.

Z modlitwą i błogosławieństwem Ks. Jan.