Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Nowenna do Bożej Opatrzności: 
pierwszy czwartek miesiąca, godz. 18:00

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. W dzisiejszej ewangelii Jezus oznajmia: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Tymi słowami zostaliśmy wezwani otrzymując popiół w środę Popielcową. Podejmijmy więc w tym czasie Wielgiego Postu współpracę z łaską Bożą, aby jej nadaremnie nie przyjmować.
 1. Rekolekcje Wielkopostne: 17-20 marca. W tych dniach będą również rekolekcje szkolne. Będzie je głosił O. Jakub Mentel z Seminarium Ojców Franciszkanów w Krakowie – Bronowicach. Już dziś warto zastanowić się nad wzięciem w nich udziału i zarezerwować sobie czas.
 1. Nabożeństwa w czasie Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 14:00. Po nabożeństwach Msza święta. Serdecznie zapraszam.
 1. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
 1. Od przyszłej niedzieli wystawiona będzie puszka, do której będzie można wrzucić ofiarę na kwiaty, wystrój ciemnicy oraz Grobu Pańskiego, a także intencję dziękczynno-błagalną w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej o zachowanie od nieszczęść i kataklizmów naszą miejscowość.
 1. Zarząd OSP Jodłówka-Wałki informuje, że dnia 24 lutego br., o godz. 17:00 w remizie OSP odbędzie się Walne Zebranie sprawozdawcze, na które zapraszamy wszystkie Druhny i Druhów. Zbiórka o godz. 16:40.
 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Gość Extra”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra”
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła, złożone ofiary na kwiaty i środki czystości w minioną sobotę. O przejęcie troski o naszą świątynie w sobotę /24.02/ proszę rodziny z nru domu: 81; 81A; 81C; 82A;

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i modlimy się o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej na każdy dzień ich życia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś w naszej parafii Nabożeństwo czterdziestogodzinne - plan adoracji:

od   8.00 – 9.00 - Róże Żywego Różańca, , Straż Honorowa NSPJ,

od   9.00 – 10.00 - Caritas, Akcja Katolicka, mieszkańcy Szpicu;

od 11.00 – 12.00 - DSM, LSO, Młodzież, mieszkańcy Załącza;

od 12.00 – 13.00 - mieszkańcy Fiołkówki;

od 13.00 – 14.00 - mieszkańcy Jodłówka, Górówka;

od 14.00 – 15.00 - Osiedle i Centrum, koronka do Bożego Miłosierdzia;

W poniedziałek i wtorek /12 i 13.02/ ciąg dalszy nabożeństwa 40-to godzinnego. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o 17:00 Msza święta.

 1. Środa Popielcowa - Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00; 9:00; 17:00. Składka – jako jałmużna - w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne diecezji. W tym dniu obowiązuje post ścisły(jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18-60 r. życia, natomiast od 14 roku życia obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest okresem pokuty, więc nie organizujemy zabaw i nie bierzemy w nich udziału.
 1. Nabożeństwa w czasie Wielkiego Postu: w piątki Droga Krzyżowa o godz. 17:00, w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14:00. Po nabożeństwach Msza święta. Serdecznie zapraszam.
 1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam w czasie Wielkiego Postu do podjęcia abstynencji od alkoholu – można się wpisać do książki trzeźwości, która jest w zakrystii.
 1. W piątek /16.02/ Droga Krzyżowa w int. Ojczyzny, którą poprowadzi Akcja Katolicka, po Drodze Krzyżowej Msza św. w intencji Ojczyzny.
 1. Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski”, odbędzie się w piątek /16.02/ w kościele klasztornym Sióstr w Dębicy. Początek o 21:00, zakończenie o 02:00 w nocy. Mszy św. o północy będzie przewodniczył ks. Bp Stanisław Salaterski. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna – Serdeczne Bóg zapłać za troskę o świątynię. 
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minioną sobotę, złożone ofiary na kwiaty i środki czystości. O przejęcie troski o naszą świątynie na sobotę /17.02/ zapraszam rodziny z nru domu: 77; 77a; 79; 81B 
 2. Policja przestrzega, zwłaszcza osoby starsze, aby nie ufały "telefonicznym oszustom".
 1. „Gość Niedzielny” oraz „Gość Extra” (14 zł), poświęcony jest tematom związanym z Wielkim Postem.

Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom życzymy wielu Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień ich życia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Nabożeństwo czterdziestogodzinne rozpocznie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę 11 lutego - plan adoracji:

od   8.00 – 9.00 - Róże Żywego Różańca, , Straż Honorowa NSPJ,

od   9.00 – 10.00 - Caritas, Akcja Katolicka, mieszkańcy Szpicu;

od 11.00 – 12.00 - DSM, LSO, Młodzież, mieszkańcy Załącza;

od 12.00 – 13.00 - mieszkańcy Fiołkówki;

od 13.00 – 14.00 - mieszkańcy Jodłówka, Górówka;

od 14.00 – 15.00 - Osiedle i Centrum, koronka do Bożego Miłosierdzia;

W poniedziałek i wtorek /12 i 13.02/ o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o godz. 17:00 Msza święta.

Różaniec w intencji trzeźwości w narodzie we czwartek 8.02 o godz. 6:30.

 1. W niedzielę 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na godz. 10:00 zapraszam chorych z naszej parafii. Po ewangelii będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych z racji wspomnienia Matki Bożej z Lourdes
 1. W niedzielę 11 lutego w hali sportowej w Skrzyszowie odbędzie się 12 Koncert Charytatywny pod patronatem Wójta Gminy Skrzyszów Marcina Kiwiora, na którym wystąpi m.in. Viki Gabor i Golec Orkiestra. Jak co roku zysk z wydarzenia zostanie przekazany na pomoc chorym dzieciom z naszej Gminy. Bilety do nabycia w szkołach i bibliotekach na terenie gminy Skrzyszów. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej Gminy
 1. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj rozebrali bożonarodzeniową scenerie i wysprzątali kościół. Na sobotę /10.02/ do przejęcia troski o naszą świątynie zapraszam rodziny z nru domu: 72; 76B; 76D; 76E
 1. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”; „Niedziela” oraz „Promyczek Dobra” dla dzieci.
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek 5 lutego – św. Agaty – błogosławieństwo chleba, soli, wody

- we wtorek 6 lutego – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników oraz 8 rocznica święceń Biskupa Leszka Leszkiewicza, bpa pomocniczego.

- w sobotę 10 lutego – św. Scholastyki, dziewicy

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W pierwszy czwartek o godz. 16:00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.. Nowenna do Opatrzności Bożej i msza święta w intencji świętości Kapłanów za wstawiennictwem bł. Ks. Romana Sitki
 1. W pierwszy piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic o godz. 7.00 i 17.00. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe. O godz. 16:00 adoracja, którą prowadzi Wspólnota Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa. Możliwość spowiedzi świętej. Do chorych z posługą sakramentalną udam się od godz. 8:30
 1. W pierwszą sobotę /3.02/ po mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W ten dzień z racji wspomnienia św. Błażeja po mszy św. błogosławieństwo świec i gardła.
 1. W sobotę /3.02/ będziemy rozbierali szopkę i scenerię bożonarodzeniową. Na godz. 9:00 zapraszam chętnych mężczyzn do pomocy.
 1. Gość Niedzielny proponuje: pozytywnie o kolędzie, świeccy katecheci zabierają głos w sprawie lekcji religii, czy warto rezygnować z zadawania zadań do domu
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- poniedziałek 29 stycznia – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie

- środa 31 stycznia – św. Jana Bosko, kapłana

- piątek 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego

- sobota 3 lutego – św. Błażeja, biskupa i męczennika,

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego światła płynącego z tajemnicy Ofiarowania Pańskiego oraz opieki Matki Najświętszej, która według Bożej Woli udziela wszelkich łask.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i sera wchodzi On w nasze życie i z nami zostaję”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania żywego Słowa Bożego, które mam moc nas przemieniać i uzdrawiać .
 1. We wtorek kończy się wizyta duszpasterska - kolęda. Bóg zapłać za otwarte drzwi i serca dla Jezusa przychodzącego w osobie kapłana. Za wspólną modlitwę, życzliwość i gościnność dla mnie oraz towarzyszących lektorów i ministrantów. Niech Boże błogosławieństwo dotyka wasze wspólnoty rodzinne i towarzyszy w codziennej radości i trudach życia.
 1. Bóg zapłać przedstawicielom Rady Parafialnej za trud zbierania składki inwestycyjnej i wam parafianie o nieustanną troskę o naszą wspólnotę.
 1. Regionalne spotkanie formacyjne „Wojowników Maryi” we czwartek 25 stycznia. Początek o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam.
 1. Gość Niedzielny:podejmuje tematykę opieki nad seniorami i obala mit, że umieszczenie osoby schorowanej w placówce opiekuńczej musi oznaczać naruszenie IV przykazania. Tygodnik „Niedziela”, oraz „Mały Gość Niedzielny”.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na środki czystości i kwiaty w minioną sobotę. O przejęcia troski o naszą świątynię w sobotę /27.01/ na godz. 8:00 rodziny z nru domu: 74A; 72B; 75b; 75A
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- we środę 24 stycznia – św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kościoła

- we czwartek 25 stycznia – Nawrócenie św. Pawła Apostoła

- w piątek 26 stycznia – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów

- w niedzielę 28 stycznia – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dok. Kościoła

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej.

We czwartek zmarła Śp. + Genowefa Kłósek, której pogrzeb odbył się w dniu wczorajszym. Wieczne odpoczywanie racz jej dać panie…