Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 16:30

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                      16 czerwca 2019                       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
 1. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszam do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia, do niesienia feretronów, strażaków do niesienia baldachimu i krzyża procesyjnego i do kierowania ruchem w czasie procesji. Proszę o zachowanie ostrożności i przestrzegania zaleceń strażaków. Podczas procesji idziemy jedną stroną jezdni. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:00, po której wyruszy procesja, jak co roku do 4 ołtarzy: 1-szy ołtarz przygotowuje Jodłówka, przy posesji P. Bykowskiego, 2-gi Fiołkówka przy cmentarzu wojskowym, 3-ci Szpic na łące koło mostu i 4-ty Załącze koło plebanii.

3. W tym dniu Ks. Krzysztof Jankowski będzie w naszej parafii przeżywał swoje prymicje. Po procesji udzieli prymicyjnego błogosławieństwa, z którym związany jest odpust zupełny i rozda okolicznościowe obrazki.

4. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18:00, w sobotę o godz. 7:00, a w niedzielę o godz. 10:00. W najbliższą środę na zakończenie Roku Szkolnego Msza Św. dziękczynna w naszym kościele o godz. 8:00. Zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. 

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Zapraszamy do szczególnej modlitwy za naszych ojców. Msza Św. w intencji urodzajów, o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże dla naszej parafii będzie w Tuchowie, 2.07.2019 r. o godz. 11:00.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielnydla dorosłych i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Ciochoń Władysław, Barwacz Dariusz, Zaucha Roman, Zaucha Marek, Strzała Józefa i Strzała Marek.

7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Świętej Jedyny. 23.06.2019 r. od godz. 7:30 do 18:30, w siedzibie Sołeckie Komisji Wyborczej, która mieści się w Niepublicznej Szkole Podstawowej odbędą się wybory uzupełniającej do Rady Sołeckiej. Zachęcam wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału. Koncert Uwielbienia 20.06 (Boże Ciało), o godz. 19:00 w Zakliczynie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
 • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.    

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                  9 czerwca 2019                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
 1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Zachęcam tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii. Za tydzień w niedzielę (16.06), Ks. dr Tadeusz Wolak będzie w naszej parafii obchodził Jubileusz 55 – lecia przyjęcia sakramentu Kapłaństwa na Mszy Św. o godz. 10:00. Wszystkich serdecznie zapraszam.
 1. Sakrament pokuty w naszej świątyni sprawowany jest codziennie przed każdą Mszą Świętą. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy Świętej oraz w niedziele po Mszy Św. o godz. 7:00.

4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Jest to dugi dzień Zielonych Świąt.

 1. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Msza Św. i Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej w Woli Rzędzińskiej – Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 20:00.

6. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział we Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. W sobotę (15.06) przypada 7 rocznica objęcia diecezji przez biskupa Andrzeja Jeża. Otoczmy naszego biskupa i diecezję naszymi modlitwami. Za tydzień składamy ofiary na remont dachu z racji 3 niedzieli miesiąca - inwestycyjnej.

 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: „Idźmy razem” – o pielgrzymce papieża Franciszka do Rumunii; „Punkt zwrotny” – o pierwszej pielgrzymce papieża do Polsce; itd. – do najnowszego numeru dołączona jest płyta z kazaniami papieża Polaka do ojczyzny. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Kiełbasa Andrzej, Stańczyk Stanisław, Wardzała Wojciech, Sztorc Józef, Lis Łukasz i Lis Mieczysław.
 1. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
 • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
 • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                  2 czerwca 2019                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                            

 1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
 1. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej.
 1. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy Św.  
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcam do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 18:00 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 7:00 i 18:00. Godzina Święta w czwartek i piątek od godz. 17:00, w piątek poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa.  Możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:00. Mamy 20 nowych kapłanów w diecezji tarnowskiej – polecajmy ich pamięci modlitewnej. W Boże Ciało (20.06) Ks. Krzysztof Jankowski odprawi w naszej parafii swoje prymicje o godz. 10:00.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: „Kościół zraniony, ale nasz”; „Cud się wydarzył” – papież w Polsce; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Biel Elżbieta, Cop Ryszard, Stach Józefa, Stach Krzysztof, Wiatr Dariusz i Klich Grzegorz.

 1. Zarząd Ochotniczej Staży Pożarnej w Jodłówce – Wałkach zaprasza na Gminne Obchody Dnia Strażak, które odbędą się 8.06. Rozpoczną się Mszą Św. o godz. 15:00. Serdecznie wszystkich zapraszam. W związku z ogłoszonymi wyborami do Rady Sołeckiej wsi Jodłówka – Wałki, w dniu 05.06.2019 r. sołtys wsi zwołuje zebranie wiejskie w budynku remizy OSP o godz. 17:45 i 18:00. Tematyka i porządek zebrania w ogłoszeniach na tablicy ogłoszeń.

7. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
 • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
 • 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 

26 maja 2019 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.
 2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych mamach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne im dary, a dla zmarłych mam wyprosi szczęście wieczne.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to również Dzień Dziękczynienia. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Prymarii i przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do modlitwy.
 4. Zapraszam do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.
 5. Dobiega końca czas egzaminów maturalnych. Za tegorocznych maturzystów będziemy się modlić na nabożeństwach majowych, aby w swoim życiu dokonywali dobrych wyborów.
 6. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i rozpoczęcie Nowenny do Ducha Św. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. i nabożeństwo pierwszo sobotnie o godz. 7:00. W tym dniu wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy opiece Niepokalanego Serca Maryi.
 7. Zbliża się coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Zachęcam do udziału zwłaszcza tegorocznych maturzystów oraz wszystkich, którym nie jest jeszcze znana inicjatywa Lednicy. Jeżeli nie możemy osobiście uczestniczyć łączmy się duchowo przez modlitwę.
 8. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia najnowszy numer „Gościa  Niedzielnego, a w nim: „” itd.  Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:30 następujące rodziny: Parcz Piotr, Galus Jan, Wiatr Marian, Madej Krzysztof, Trzop Mariusz.
 9. W ostatnią niedzielę – inwestycyjną, na renowację figury Chrystusa na cmentarzu złożono 62 ofiary na kwotę 4530 zł. Spotkanie zespołu synodalnego 2.06 po Mszy Św. wieczornej. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę (1.06)o godz. 10:00. Elektrośmieci będą zabieranie w środę (5.06) o godz. 10:00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
 • 31 V – święto Nawiedzenia NMP,
 • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY  

19 maja 2019 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
 1. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie o godz. 18:00 Msza Św., w sobotę o godz. 7:00 i majówka, w niedzielę o godz. 15:00.
 1. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 9:00 w katedrze tarnowskiej. Wczoraj kandydaci do kapłaństwa rozpoczęli rekolekcje przed przyjęciem tego sakramentu. Modlitewnej pamięci polecam tegorocznych kandydatów do kapłaństwa. Serdecznie zapraszam do udziału w tym radosnym wydarzeniu.
 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św. o godz. 18:00, a Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek. Serdecznie wszystkich zapraszam.
 1. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

 2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny poleca: „Po co Bogu Człowiek?”; „Kafir w niewoli” – o niewoli u dżihadystów i wierności Chrystusowi opowiada biskup Bagdadu; „Miłość to nakaz” – stan ludzkości i stan Kościoła jest taki, jaki jest stan miłości jego członków itd.  

 3. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na renowację Jezusa Zmartwychwstałego na cmentarzu – z racji 3 niedzieli miesiąca, inwestycyjnej. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj po Mszy Św. wieczornej. Spotkanie DSM w sobotę (25.05) o godz. 13:00.