Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Jest to radosny czas oczekiwania na przeżywanie Tajemnicy Narodzenia Jezusa oraz Paruzję – czyli oczekiwanie na Ostateczne Przyjście Jezusa na końcu czasów. Zapraszam do modlitwy i czuwania.
 2. Msze Święte roratnie w tym tygodniu - (szczególne zaproszenie kieruje do dzieci i młodzieży), będą celebrowane: w poniedziałek, wtorek i I sobotę o 7:00, we środę, I czwartek, I piątek o godz. 17:00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać na przyjście Pana.
 3. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek i piątek Godzina Święta, czyli Adoracja Najświętszego Sakramentu możliwość spowiedzi od godz. 16:00. W I czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Także w I czwartek po mszy świętej rozpoczniemy comiesięczne nowenny do Opatrzności Bożej. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7:00 i 17:00. Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną od godz. 8:15. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi proszę odprawić prywatnie. W I niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych oraz możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. W adwencie możemy wesprzeć potrzebujących (biednych) poprzez nabycie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego (świeca mała 7 zł). Tradycyjnie wystawiona będzie choinka z losami do zrobienia paczek dla ubogich z naszej parafii. Dziś można zabrać z kosza „Chlebek miłosierdzia” i złożyć do puszki ofiarę (7 zł.), podzielmy się tym chlebem w gronie rodzinnym i wesprzyjmy dzieło pomocy Caritas.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy mogli również zabrać opłatki na stół wigilijny. Niech pobłogosławione w naszej świątyni staną się symbolem miłości, pokoju i jedności w naszej wspólnocie parafialnej i każdej rodzinie.
 6. „Piękniejszy stroików na świecie nie znajdziecie!”. Nasza młodzież od przyszłej niedzieli będzie sprzedawała „Świąteczne Stroiki”, ofiary przeznaczą na działalność Grupy Młodzieżowej KSM.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, z tej racji zbiórka do puszek.
 8. W poniedziałek 28 listopada przypada 13 rocznica konsekracji Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża. Będziemy wypraszali potrzebne łaski i światło Ducha Św. w pasterskiej posłudze.
 9. We wtorek /29.11/ rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
 10. Dusze czyśćcowe oczekują ciągłej naszej modlitewnej pamięci. Niech czuwają i wypraszają u dobrego Boga potrzebne łaski, zwłaszcza tym, którzy gromadzili się na wypominkach i modlitwie różańcowej w miesiącu listopadzie.
 11. Dziękuję za sprzątanie i przystrojenie kościoła i za tydzień w sobotę /03.12/ na godz. 8:00 zapraszam następujące rodziny: Cop Jan; Stach Jan; Starzec Stanisław; Dąbrowski Marcin; Żmuda Henryk.
 12. Gość Niedzielny poleca: artykuły, które pomogą nam w przeżywaniu adwentu oraz kalendarz na rok 2023 „Polscy Święci”.
 13. tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we środę 30 listopada – Świętego Andrzej, Apostoła;

- w sobotę 3 grudnia – Świętego Franciszka Ksawerego (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich; 

- w niedzielę 4 grudnia – Świętą Barbarę, (II/III w.), dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Gwiazdy Przewodniej drogami adwentu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi i litanię do NSPJ w obecności wystawionego w Najświętszym Sakramencie Jezusa, można uzyskać odpust zupełny.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.Roraty w naszym kościele codziennie w Pn., Wt., Czw., i Sob. o godz. 7:00, a w Śr. i Pt. o godz. 17:00. Już dziś zapraszam szczególnie Dzieci do przeżywania Rorat z „Małym Gościem Niedzielnym” pod hasłem: „Z narodzeniem Jezusa było tak”. Szykujemy lampiony.
 3. We środę odbyło się zaprzysiężenie i pierwsze spotkanie nowej Rady Parafialnej, na którym wybraliśmy zarząd oraz przydzieliliśmy różne funkcję. Módlmy się, aby wspólnota parafialna reprezentowana przez naszych przedstawicieli, odczytywała znaki Bożej Opatrzności i przez ich posługę rozwijała się w Bożym Duchu.
 4. Zapraszam młodzież z kl. VIII i ich rodziców, na Msze św. i kolejne spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę /27.11/na godz. 10.00.
 5. Wojownicy Maryi i Męskiego Różańca z naszego Regionu, zapraszają na „Noc walki o błogosławieństwo Boże dla Polski”, która odbędzie się z piątku na sobotę - 25/26 listopada w naszym kościele. Rozpocznie się Maryjnym Apelem o godz. 21.00, a zakończy o 2.00. Serdecznie zapraszam.
 6. „Gość Niedzielny” poleca: m.in. o podjętej przez dziesięciu współczesnych malarzy próbie namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego według wizji s. Faustyny opisanej w dzienniczku. „Promyczek Dobra” dla dzieci 3+ i starszych.
 7. Dziękuję za sprzątanie i przystrojenie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę /26.11/ tym razem na godz. 10:00 (gdyż od godz. 8:00 będziemy wymieniać halogeny w prezbiterium) następujące rodziny: Okas Kazimierz, Szymański Krzysztof, Taraszka Stanisław, Drwal Janusz, Drwal Tadeusz;
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek 21 listopada – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

- we wtorek 22 listopada – św. Cecylii (IIIw.), dziewicy i męczennicy, patronki  muzyki kościelnej i organistów;

– we czwartek 24 listopada – św. męczenników Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbitera, i Towarzyszy, pierwsi męczennicy wietnamscy;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. Z tej okazji przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej; Liturgicznej Służby Ołtarza; Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym.
 3. W przyszłą niedzielę – składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary w kopertach oraz na konto parafii.
 1. Za 2 tygodnie rozpoczniemy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Już dzisiaj zapraszam na RORATY pod hasłem „Z narodzeniem Jezusa było tak…”. Dla dzieci będą specjalne plansze z naklejkami na każdy dzień. 
 2. W skład nowej Rady Duszpasterskiej wchodzą osoby (zgodnie z § 9 Statutu. Parafialnej Rady Duszpasterskiej w Diecezji Tarnowskiej):

- z urzędu: proboszcz

- z nominacji proboszcza – przedstawiciele wiernych posługujących w parafii:

Ryszard Bykowski, Andrzej Korus, Piotr Giemza, Andrzej Czech, Łukasik Albina, Ewa Cop, Stanisław Kusibab, Natalia Flaga i Weronika Serwińska.

- z wyboru parafian: Banuch Joanna, Cygan Mirosław, Nytko Jan, Puła Paweł, Bień Zenon, Wiatr Marian, Żurowska Maria, Michalik Jan, Grzegorczyk Jacek.

Poprzednich oraz Nowych członków Rady Duszpasterskiej zapraszam na spotkanie we środę /16.11/ na godz. 19.00.

 1. Pan Sołtys informuje o IV racie podatku – w dniach: 14.11 – godz. 9.00-11.00 – dom sołtysa; 15.11 godz. 11.00-11.30 u p. Kiełbasów oraz godz. 15.30-16.30 remiza OSP. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 2. W III niedzielę listopada /20.11/ na godz. 10.00 zapraszam Dzieci I komunijne i Rodziców na kolejne spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii. Dzieci otrzymają książeczkę do nabożeństw.
 3. Wypominki listopadowe z modlitwą różańcową pół godziny przed mszą świętą.
 4. Gość Niedzielny poleca ostatnią już płytę z cyklu „Biblia Audio”, a na niej Księgi Nowego Testamentu: Apokalipsa św. Jan i Listy Apostolskie. Promyczek Dobra dla dzieci 3 +, i starszych.
 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz przystrojenie i zapraszam do sprzątania w sobotę /19.11/ na godz. 8:00 następujące rodziny: Czelny Bogdan, Tomasiewicz Kazimierz, Tomasiewicz Krzysztof Beata, Sikorski Roman, Kocerba Grzegorz, Kocerba Adam.
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

we czwartek 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica,

w piątek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc; Dziś odpust w parafii bł. Karoliny w Tarnowie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA 

1. Przez cały listopad można zyskać odpusty za zmarłych, spełniając warunki podane przez Kościół. Wypominki listopadowe z modlitwą różańcową pół godziny przed mszą świętą z wyjątkiem wtorku /8.11/, gdyż Akcja Katolicka prowadzi różaniec w intencji trzeźwości narodu o 6:30. Zapraszam.

2. W piątek 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości – 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.Dziękujmy Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prośmy szczególnie w tym dniu o błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny. Biskup w tym dniu udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

3. Wyniki z głosowania do nowej Rady Parafialnej oraz termin pierwszego spotkania podam w najbliższą niedzielę. Objęcie funkcji członka Rady następuje z chwilą złożenia przysięgi wobec ks. proboszcza. Ks. Biskup zaprasza członków nowych Rad Duszpasterskich do Tarnowa w dniu 19 listopada /sobota/ do hali „Jaskółka” na dzień skupienia (9.00-13.45).

4. W sobotę /12.11/ w parafii NSPJ w Tarnowie o godz. 10.oo, sześciu kandydatów na lektora z VI klasy przyjmie błogosławieństwo do tej posługi. Serdecznie im gratulujemy i modlimy się, aby w tą posługę Słowa spełniali gorliwie i radośnie. 

5. Za tydzień będziemy obchodzić niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Jest to również Światowy Dzień Ubogich”.

6. W naszym kościele pojawił się Świecznik wotywny. Po miesiącu podejmiemy decyzje, czy pozostanie już na stałe. Dlaczego palimy świece wotywne? Zapalona świeca wskazuje na Chrystusa, który nazwał siebie Światłością Świata. Świece zapalamy, ofiarując Bogu, Matce Bożej i Świętym nasze intencje – prośby i podziękowania. Płomień zawsze świeci się ku górze, a wraz z nim podążają do Boga nasze modlitwy. Zapalona świeca jest także symbolem wiary i czuwania. Po naszym wyjściu z kościoła niejako przedłuża intencje zanoszoną do Boga.

7. Dziś w „Gościu Niedzielnym” Warto zwrócić uwagę na temat, który dotyczy każdego z nas – różne oblicza samotności. Co proponuje Kościół ludziom samotnym, których wokół coraz więcej?

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę /12.11/ na godz. 8:00 następujące rodziny: Wenz Adolf, Stach Kazimierz, Małek Franciszek, Pytel Adam, Bodura Anna Tadeusz;

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w środę 9 listopada – Rocznica Poświecenia Bazyliki Laterańskiej

– w czwartek – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

– w piątek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup,

– w sobotę 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. We wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Charakter tej uroczystości jest bardzo radosny, bowiem wspominamy tych wszystkich, którzy dostąpili wiecznego szczęścia przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Św. o godz. 7:00; 10:00 i 14:00 po której wyruszy procesja na cmentarz parafialny. Tradycyjnie w tym dniu zbieramy ofiary do puszek na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie – w naszej parafii możemy uczynić to po każdej mszy świętej. Ks. Rektor już dziś składa serdeczne podziękowania za materialne wsparcie i zapewnia o modlitwie za ofiarodawców.
 1. We środę 2 listopada. Będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny Msze Św. o godz. 7:00, 9:00 i 17:00.
 1. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i odmówić Ojcze nasz … i Wierzę w Boga Ojca …. Odpust można ofiarować za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą. 
 1. Modlitwa różańcowa za zmarłych wypominanych w listopadzie: środa 2.11 o godz. 16.30, w I czwartek i I piątek po mszy świętej, w I sobotę o 6.30.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek i piątek godzina święta i okazja do spowiedzi od godz. 16:00. W pierwszy piątek modlitwę poprowadzi Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:00, prowadzi Akcja Katolicka. W I niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00 oraz możliwość adoracji.
 1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I piątek od godz. 8:00. Również w piątek składamy ofiary na potrzeby misji.
 1. Wójt Gminy Tarnów informuję o sprzedaży węgla dla mieszkańców po preferencyjnej cenie. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 1. Gość Niedzielny poleca: min: odpowiedzi „Gdzie właściwie znajdują się niebo, czyściec i piekło?”. Warto też zwrócić uwagę na ankietę, w której redaktorzy „Gościa” opowiadają o swoich ulubionych świętych.
 1. Dziękuję za sprzątanie i przystrojenie kościoła. Zapraszam do sprzątania w sobotę /5.11/ na godz. 8:30 nast. rodziny: Wojtylak Mikołaj, Pinas Tadeusz, Słowik Edward Katarzyna, Ostręga Krystyna, Józefczyk Mariusz Drwal Piotr.
 2. W tym tygodniu w piątek 5 listopada wspominamy w liturgii: św. Karol Boromeusz(1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.