Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 16:30

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       18 sierpnia 2019      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
 1. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00, Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy Św. wieczornej. W sobotę Msza Św. wyjątkowo o godz. 7:30.
 1. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
 1. Zachęcam do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: „Niebo na wyciągnięcie ręki”; „Chwała za progiem”: „Nie możemy być bierni” – stanowsku Kościoła wobec przemocy i ideologii LGBT; „Najlepszych chłopców zabrał” – o zakonie Cystersów, dla którego regułę ułożył Św. Bernard itd.
 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Zaucha Mieczysław, Nytko Jan, Żołądź Tomasz, Babiarz Wiktor i Kolak Andrzej. Nie wszyscy byli czytani, przyszli do sprzątania bez zapowiedzi.
 2. Dziękuję za dzisiejsze ofiary przeznaczone na poszkodowanych w ostatniej nawałnicy, dziękujemy także Caritas Diecezji Tarnowskiej, która pospieszyła z pomocą i przeznaczyła dofinansowanie na  odbudowę zniszczonych domów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
 • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
 • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
 • 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      11 sierpnia 2019    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
 1. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.
 1. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszam do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej we wtorek o godz. 20:00 do Woli Rzędzińskiej.
 1. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych. Wójt Gminy Tarnów zaprasza na obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Gminy Tarnów.
 1. W piątek (16.08) Różaniec w int Ojczyzny o godz. 17:30 i Msza Św. ze Św. Maksymilianem. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Gość Niedzielny poleca: „

6. Spotkanie pielgrzymkowe Grupy 2 (Św. Franciszka) dzisiaj o godz. 17:00 w kościele Błog. Karoliny w Tarnowie. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

 1. W ramach składki inwestycyjnej w 3 niedzielę miesiąca (18.08), będzie składka na poszkodowanych w czasie ostatniej nawałnicy. Proszę o ofiary na tacę do kopert. Komisyjnie z Radą Parafialną przeliczymy i przekażemy najbardziej potrzebującym.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,
 • 15 VIII – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,
 • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       4 sierpnia 2019       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
 1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Dzisiejszą adorację ofiarujmy w intencji o trzeźwość polskich rodzi i całego narodu.
 1. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księży proboszczów, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
 1. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według stałego porządku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzę radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominam o godnym stroju w kościele. Kościół jest miejscem świętym i wszyscy powinni mieć długie spodnie. Uczmy też tego dzieci.
 1. Trwają zapisy na 37 PPT na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 17 - 25.08. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcam do duchowego pielgrzymowania. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów.
 1. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego Zachęcam do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Gość Niedzielny poleca: "Ekonomia nieba - co ma prawdziwą wartość?"; "Dlaczego wielu ludzi wierzy w nonsensy?" itd. Składka inwestycyjna była 21.07 – zebrano 78 ofiar na kwotę 5900 zł. Bóg zapłać!

7. Solenizantów i jubilatów polecam opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Stach Józef, Stach Marcin, Kiwior Marcin, Zaucha Stanisława i Zabawa Bogdan.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
 • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
 • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
 • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         28 lipca 2019        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.
 1. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzę radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego jest artykuł „Jak powinien wypoczywać katolik na wakacjach?”
 1. W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. MszeŚw. w czwartek o godz. 18:00, a wpiątek o godz. 7:00 i 18:00. Godzina Święta i spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17:00. Adorację w piątek poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00. W sobotę Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:00.
 1. W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlimy się za poległych w walce o wolność Ojczyzny.

5. Sierpień jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do księgi trzeźwości.

 1. 1.08 można zyskać odpust zupełny Porcjunkuli (Mała Cząstka) pod zwykłymi warunkami – pobożnie nawiedzić kościół i odmówić w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca, a także Przyjąć komunię św., wyrzec się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i pomodlić się w intencjach Ojca Św. Można go ofiarować za siebie, za zmarłych lub na sposób wstawiennictwa. Ten odpust wyprosił u papieża Św. Franciszek.
 1. Zachęcam do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Gość Niedzielny poleca jeszcze: „Powstańcze siostry” – o bohaterstwie sióstr zakonnych w czasie Powstania Warszawskiego; „Zły sen się spełnia” – czy może istnieć parafia bęz księdza? „Krew leje się strumieniami” – o prześladowaniach chrześcijan itd.
 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:30 następujące rodziny: Kilian Krzysztof, Smagacz Janusz, Opałka Jan, Korus Marian, Pulit Kazimierz i Giemza Zofia. Solenizantów i jubilatów ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy im wszelkich Bożych darów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,
 • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,
 • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

14 lipca 2019 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.
 2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w każdą środę o godz. 18:00, a Nowenna do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek po Mszy Św. o godz. 18:00.
 3. Trwają zapisy na XXXVII PPT na Jasną Górę. Można się zapisać i uzyskać wszelkie informacje w zakrystii lub kancelarii parafii, która jest czynna po każdej Mszy Św. oprócz niedziel i świąt. Proszę o modlitwę za tych, którzy wypoczywają na wakacjach, a szczególnie za uczestników naszej parafialnej OAZY. Nie zapomnijmy też o modlitwie za rolników i o urodzaje, i za wszystkich podróżujących. Zapoznajmy się też z zagrożeniami, jakie na nas czekają na wakacjach. Kogo wzywamy do siebie zależy, co nosimy ze sobą i kogo prosimy. W gablocie ogłoszeń są plakaty różnych amuletów, które możemy nosić i wzywać do siebie Demony.
 4. W tym tygodniu do nabycia Gość Niedzielny poleca: „ …………………….” itd.. To dobra lektura na czas wakacji. Od 21.07 do 28.07.2019 r. obchodzimy w Kościele w Polsce XX Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”… Miva Polska prowadzi akcję – 1 grosz za 1 km. Dochód przeznaczony na realizację projektów misyjnych – informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń i na stronie Miva Polska. Za tydzień (21.07) Błogosławieństwo podróżujących i pojazdów po każdej Mszy Św.
 5. We wtorek (16.07) o 17:30 różaniec i o 18:00 Msza Św. w intencji Ojczyzny z Błog. Karoliną… W kościele obowiązuje strój godny Dziecka Bożego. Dlatego proszę przychodzić w długich spodniach i uczyć tego dzieci. W gablocie ogłoszeń jest plakat mówiący w jakim ubraniu nie powinniśmy przychodzić.
 6. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzam opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Wardzała Marian, Płaneta Zdzisław, Kolak Tadeusz, Stach Cecylia i Czech Zdzisław.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka, 
 • 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

W przyszłą niedzielę (21.07) składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, a składka inwestycyjna z racji 3 Niedzieli Miesiąca przeznaczona w całości na remont dachu.

Od 9.07 do 31.07.2019 r. administratorem parafii jest Ks. Krzysztof Jankowski.

Tel. +48 723 064 397