Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      7 sierpnia 2022     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej.
 1. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w 40 PPT na Jasną Górę, zapraszam do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.
 1. Jutro (08.08), zapraszam na różaniec w intencji trzeźwości naszego narodu o godz. 6:300. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, w piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy Świętej wyjątkowo o godz. 7:00.
 1. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie w Woli Rzędzińskiej o godz. 20:00. Serdecznie zapraszam, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata. Za tydzień (13.08) na godz. 13:00 zapraszam Radę Parafialną.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej. Są do nabycia albumy z kościołami naszej diecezji – tom 1 – cena 100 zł.
 1. Gość Niedzielny poleca: „ …… „ itd. …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Stach Elżbieta, Sikorska Iwona, Tomasiewicz Jerzy, Łukasik Albina, Drwal Andrzej i Sitko Paweł.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 8 sierpnia - Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

- wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

- środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;

- czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   31 lipca 2022    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
 1. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
 1. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
 1. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania od godz. 17:00.
 1. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna o godz. 7:00 i 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:00.
 1. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7:00.
 1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca - adoracyjną. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa. Za tydzień po Prymarii zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 1. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszam wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Polecajmy się Bogu przez ręce Matki Najświętszej. Miesiąc sierpień to miesiąc modlitw o trzeźwość narodu i podejmowania całkowitej abstynencji i życia w trzeźwości jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa i zgorszenia. 
 1. Gość Niedzielny poleca: „ …… „ itd. …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Szmigielski Marek, Derus Piotr, Derus Paweł, Wójcik Jan, Stach Bogusław i Kłósek Mieczysław.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego. Są jeszcze wolne miejsca na wycieczkę do Ranczo Pstrągowa i Łańcuta 02.08. wyjazd o godz. 7:30. Dzieci proszę, aby zabrały legitymację szkolną. Można się jeszcze zapisać. 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;

- czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.
 1. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).
 1. Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.
 1. W środę, 13 lipca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Nabożeństwo fatimskie w Woli Rzędzińskiej o godz. 20:00. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby.
 1. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną – Msza Św. w int. Ojczyzny o godz. 7:00, a o 6:30 Różaniec w int. Ojczyzny Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.
 1. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 1. Gość Niedzielny poleca: „ itd. …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Skrzypczak Artur, Barnaś Stanisław, Waszczyszyn Jerzy, Barnaś Anna, Kościółek Kazimierz i Kościółek Karol.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 11 lipca – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;

- wtorek, 12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;

- środa, 13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;

- piątek, 15 lipca – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca - adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 7:00 i możliwość adoracja przez cały dzień.
 1. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy Św.
 1. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania i możliwość spowiedzi od godz. 17:00.
 1. W następną niedzielę (10.07) o godz. 10:00 uroczyste przyjęcie dziewcząt do DSM. Zainteresowanych serdecznie zapraszam i proszę o modlitwę w int. tych dziewcząt i ich rodzin.
 1. Dzisiaj zbierane są podpisy za przeniesieniem Dnia Ojca na 19.03, kiedy obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, który jest patronem wszystkich ojców i wzorem do naśladowania. 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.
 1. Gość Niedzielny poleca: „ itd. …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. Około 8:00 następujące rodziny: Kozłowski Janusz, Kozłowska Małgorzata, Drwal Krystian, Kras Jarosław i Ciochoń Henryk.

W tym tygodniu patronują nam:

- środa, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;

- piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

26 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).
 1. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msze Św. o godz. 7:00 i 18:00.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w piątek Godzina Święta, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i spowiedź święta od godz. 17:00; Odwiedziny chorych od godz. 8:00. W pierwszy piątek miesiąca tradycyjnie zbierane są ofiary na potrzeby Papieskich Dzieł Misyjnych.

- w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Świętej o godz. 7:00.

 1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca - adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji przez cały dzień, do godz. 15:00. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę (02.07), o godz. 11:00, w Tuchowie Msza Św. w intencji naszej parafii – o potrzebne łaski, błog. Boże, o urodzaje i o zachowanie od klęsk żywiołowych. 10.07 o godz. 10:00 uroczyste przyjęcie do dziewcząt do DSM. Zainteresowanych serdecznie zapraszam.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.
 1. Gość Niedzielny poleca: „Spotkanie Domowych Kościołów” – wiarę przekazuje się w rodzinie itd. …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. Około 8:00 następujące rodziny: Korus Andrzej, Korus Wojciech, Kozioł Łucja, Kołodziej Józef i Kasprzyk Jacek.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Janina Kajpust. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie … 

W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

- środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.