326893990_710822430713943_4826993263540077836_n.jpg

Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi i litanię do NSPJ w obecności wystawionego w Najświętszym Sakramencie Jezusa, można uzyskać odpust zupełny.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.Roraty w naszym kościele codziennie w Pn., Wt., Czw., i Sob. o godz. 7:00, a w Śr. i Pt. o godz. 17:00. Już dziś zapraszam szczególnie Dzieci do przeżywania Rorat z „Małym Gościem Niedzielnym” pod hasłem: „Z narodzeniem Jezusa było tak”. Szykujemy lampiony.
  3. We środę odbyło się zaprzysiężenie i pierwsze spotkanie nowej Rady Parafialnej, na którym wybraliśmy zarząd oraz przydzieliliśmy różne funkcję. Módlmy się, aby wspólnota parafialna reprezentowana przez naszych przedstawicieli, odczytywała znaki Bożej Opatrzności i przez ich posługę rozwijała się w Bożym Duchu.
  4. Zapraszam młodzież z kl. VIII i ich rodziców, na Msze św. i kolejne spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę /27.11/na godz. 10.00.
  5. Wojownicy Maryi i Męskiego Różańca z naszego Regionu, zapraszają na „Noc walki o błogosławieństwo Boże dla Polski”, która odbędzie się z piątku na sobotę - 25/26 listopada w naszym kościele. Rozpocznie się Maryjnym Apelem o godz. 21.00, a zakończy o 2.00. Serdecznie zapraszam.
  6. „Gość Niedzielny” poleca: m.in. o podjętej przez dziesięciu współczesnych malarzy próbie namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego według wizji s. Faustyny opisanej w dzienniczku. „Promyczek Dobra” dla dzieci 3+ i starszych.
  7. Dziękuję za sprzątanie i przystrojenie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę /26.11/ tym razem na godz. 10:00 (gdyż od godz. 8:00 będziemy wymieniać halogeny w prezbiterium) następujące rodziny: Okas Kazimierz, Szymański Krzysztof, Taraszka Stanisław, Drwal Janusz, Drwal Tadeusz;
  8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek 21 listopada – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

- we wtorek 22 listopada – św. Cecylii (IIIw.), dziewicy i męczennicy, patronki  muzyki kościelnej i organistów;

– we czwartek 24 listopada – św. męczenników Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbitera, i Towarzyszy, pierwsi męczennicy wietnamscy;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.