326893990_710822430713943_4826993263540077836_n.jpg

Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


32 NIEDZIELA ZWYKŁA 

1. Przez cały listopad można zyskać odpusty za zmarłych, spełniając warunki podane przez Kościół. Wypominki listopadowe z modlitwą różańcową pół godziny przed mszą świętą z wyjątkiem wtorku /8.11/, gdyż Akcja Katolicka prowadzi różaniec w intencji trzeźwości narodu o 6:30. Zapraszam.

2. W piątek 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości – 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.Dziękujmy Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prośmy szczególnie w tym dniu o błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny. Biskup w tym dniu udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

3. Wyniki z głosowania do nowej Rady Parafialnej oraz termin pierwszego spotkania podam w najbliższą niedzielę. Objęcie funkcji członka Rady następuje z chwilą złożenia przysięgi wobec ks. proboszcza. Ks. Biskup zaprasza członków nowych Rad Duszpasterskich do Tarnowa w dniu 19 listopada /sobota/ do hali „Jaskółka” na dzień skupienia (9.00-13.45).

4. W sobotę /12.11/ w parafii NSPJ w Tarnowie o godz. 10.oo, sześciu kandydatów na lektora z VI klasy przyjmie błogosławieństwo do tej posługi. Serdecznie im gratulujemy i modlimy się, aby w tą posługę Słowa spełniali gorliwie i radośnie. 

5. Za tydzień będziemy obchodzić niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Jest to również Światowy Dzień Ubogich”.

6. W naszym kościele pojawił się Świecznik wotywny. Po miesiącu podejmiemy decyzje, czy pozostanie już na stałe. Dlaczego palimy świece wotywne? Zapalona świeca wskazuje na Chrystusa, który nazwał siebie Światłością Świata. Świece zapalamy, ofiarując Bogu, Matce Bożej i Świętym nasze intencje – prośby i podziękowania. Płomień zawsze świeci się ku górze, a wraz z nim podążają do Boga nasze modlitwy. Zapalona świeca jest także symbolem wiary i czuwania. Po naszym wyjściu z kościoła niejako przedłuża intencje zanoszoną do Boga.

7. Dziś w „Gościu Niedzielnym” Warto zwrócić uwagę na temat, który dotyczy każdego z nas – różne oblicza samotności. Co proponuje Kościół ludziom samotnym, których wokół coraz więcej?

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę /12.11/ na godz. 8:00 następujące rodziny: Wenz Adolf, Stach Kazimierz, Małek Franciszek, Pytel Adam, Bodura Anna Tadeusz;

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w środę 9 listopada – Rocznica Poświecenia Bazyliki Laterańskiej

– w czwartek – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

– w piątek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup,

– w sobotę 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.