24 Niedziela Zwykła - 11 września 2022

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Polsce Tydzień Wychowania. Już od dwunastu lat na początku wrześni mamy okazję zastanowić się, co zrobić, żeby wszystko to, co składa się na działalność wychowawczą – a wiec wysiłki rodziców, nauczycieli, terapeutów, duszpasterzy – mogło przynieść jak najlepsze owoce. W tym roku przez kolejne siedem dni będziemy modlić się za osoby uczestniczące w procesie wychowania. Niech Jezus, który jest Drogą, Prawda i Życiem błogosławi. tydzienwychowania.pl
  2. We wtorek Nabożeństwo Fatimskie w parafii Bożego Miłosierdzia w Woli Rzędzińskiej. Początek o godz. 20.00. ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.
  3. We środę 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego.Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy jest częścią mojego życia? W tym dniu Droga Krzyżowa o godz. 17:30.
  4. W piątek 16 września Różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 17:30 i Msza Św. Zapraszamy wszystkich do modlitwy o błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny.
  5. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.
  6. 19 września /poniedziałek/ od godz. 8.30 w Ośrodku Zdrowia w Woli Rzędzińskiej, odbędą się kompleksowe badania wzroku. Szczegóły na afiszu w gablocie ogłoszeń.
  7. W sobotę 17 września spotkanie lektorów i ministrantów o godz. 10.00 w sali spotkań na plebanii oraz zapisy do grona ministrantów chłopców z III klasy i starszych.
  8. 18 września w niedzielę, patronalne święto młodzieży Polskiej (św. Stanisława Kostki)- oraz Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  9. Spotkanie popielgrzymkowe grupy 2 św. Franciszka odbędzie się 18 września w parafii Jodłówka-Wałki. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.oo. serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków grupy 2.
  10. Korzystanie z „WC” na plebanii przy kancelarii – klucz znajduje się w zakrystii.
  11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego

- we czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

- w piątek św. Korneliusza, papieża i Cypriana, bpa, męczennika

1. Do nabycia Gość Niedzielny: Dodatek specjalny – poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” – o tym jak nauczyć dziecko rozsądnego korzystania ze smartfona czy Internetu oraz jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata.
  2. Dziękuję za sprzątanie kościołai zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Osika Aleksander, Sroka Adam, Małek Edward, Wroński Stanisław, Pinas Józef, Kuta Stanisław, Lipiński Krzysztof.
  3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.