23 NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 września 2022

1. „Tak więc nikt z was, jeśli nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem”. [Łk 14,33] Odnowię dziś mój wybór Jezusa. Wyznam Mu szczerze moje obawy wobec Jego wymagań i w sercu modlić się będę słowami „Jezu, chcę być wierny Twoim wezwaniom”.
  1. Dziś papież Franciszek ogłosi błogosławionym papieża Jana Pawła I – o którym można przeczytać więcej w „Gościu Niedzielnym”
  1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic żywego różańca po Prymarii.
  1. W Bazylice Katedralnej odpust (8-15 września). Nasz dekanat Tarnów-Wschód, którego częścią jest nasza parafia, zaproszony jest do udziału w sobotę 10.09 na godz. 18.00.
  1. Wielki Odpust w Sanktuarium w Zawadzie k/Dębicy (3-11 września). Na Uroczystą Msze św. - Dożynkową w niedzielę 11 września na godz. 11.oo wybiera się z naszym wieńcem Koło Gospodyń Wiejskich. Serdecznie zapraszam.
  1. We czwartek 8 września o godz. 6.30 - Różaniec o trzeźwość narodu przez wstawiennictwo Św. Stanisława – poprowadzi Akcja Katolicka. Zapraszamy.
  2. Spotkania organizacyjne na plebanii: we wtorek /06.09/ o godz. 18.00 zapraszam rodziców DSM. Na środę /07.09/ na godz. 19.00 zapraszam Członków Rady Parafialnej oraz Liderów wspólnot działających w naszej parafii. W piątek /09.09/ na godz. 19.00 zapraszam Rodziców ministrantów i lektorów.
  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz przystrojenie i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 /10.09/ następujące rodziny: Malig Tomasz, Zaucha Marian, Wroński Piotr, Buch Stanisław, Buch Rafał, Szymański Jan
  1. Czyszczenie kostki wokół kościoła – Dziękuję tym, którzy byli we wtorek (ok.20 os. z dziećmi) i proszę na poniedziałek /5.09/ na godz. 17.30 na II część. (zabrać sprzęt!).
  1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

- czwartek – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny – głównej patronki diecezji

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej na każdy dzień

i otaczamy ich serdeczną modlitwą.