DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 sierpnia 2022

1. Kończy się czas urlopów i wakacji. W kontekście dzisiejszej liturgii słowa, był to czas odpoczynku i ucztowania, ale także czas szukania i doświadczania Bożej obecności. Trzeba zadać sobie pytanie: Czy szukałem w tym czasie wakacyjnym właściwego miejsca, na spotkanie z Bogiem, rodziną i przyjaciółmi?
  1. W środę 31 sierpnia będziemy obchodzić 42. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych,które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Jest to Ogólnopolski Dzień Solidarności i Wolności.
  1. We czwartek - 83. rocznica wybuchu II wojny światowej.Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach.
  1. 1 września /czwartek/ rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta w naszym kościele, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo Boże i światło Ducha Świętego w nowym roku szkolnym dla uczniów, wychowawców, nauczycieli pracowników szkoły i rodziców o godz.8:00. Serdecznie zapraszam.
  1. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Żywego Różańca. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca – możliwość adoracji przez cały dzień.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.W czwartek i piątek godzina święta i okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W piątek poprowadzi Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:00. Również w piątek składamy ofiary na potrzeby misji. Zawsze w I czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, a w I piątek wynagradzamy sercu Pana Jezusa za grzechy swoje i całego świata.
  1. W I sobotę o godz. 7:00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz nabożeństwo, w który wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi wszystkie bluźnierstwa.
  1. Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich za udział w Dożynkach z pięknym wieńcem, który zdobi naszą świątynie.
  1. Wójt Gminy Tarnów oraz społeczność parafii Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej, zapraszają na festyn rodzinny, który odbędzie się 4 września na terenie przy kościele w Woli Rzędzińskiej II – przewidziane jest wiele atrakcji. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Gminy Tarnów.
  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny:             „Jak patrzeć na cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej…” w Małym Gościu Niedzielnym zakładka do książki.
  1. Bóg zapłać za troskę o wspólnotę parafialną i złożenie ofiary inwestycyjnej w minioną niedzielę, tak na tacę jak i imiennie w kopertach oraz na konto parafii.
  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz przystrojenie i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 /03.09/ następujące rodziny: Główka Paweł i Agnieszka, Świąż Zygmunt, Biskup Mieczysław, Bartoszek Mieczysław, Petrzak Grzegorz, Solak Łukasz i Monika, Wardzała Zdzisław.
  1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

- poniedziałek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

- sobota – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli.