Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Nowenna do Bożej Opatrzności: 
pierwszy czwartek miesiąca, godz. 18:00

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 21 sierpnia 2022

  1. „Czy tylko nieliczni będą zbawieni…?”. Jak często zastanawiam się nad prawdami ostatecznymi: sądem ostatecznym, niebem i piekłem? Prośmy Chrystusa, aby przez sakramenty Kościoła prowadził nas do zbawienia.
  2. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą Świętą.
  3. Dziś składka inwestycyjna. Bóg zapłać za troskę i złożone ofiary na ten cel.
  4. We wtorek przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka.
  5. W piątek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Oddajmy Matce Najświętszej  naszą drogę do Zbawienia, bo Ona zawsze prowadzi nas do Jezusa (w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych).
  6. 17.08 wyruszyła 40 PPT na Jasną Górę, pod hasłem „Chrystus naszą Paschą”. Włączmy się w duchowe pielgrzymowanie, wspierając tych, którzy idą pokłonić się naszej Matce. Codzienne Transmisje przeprowadza radio RDN. 25.08 PPT wchodzi na Jasną Górę.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: warto przeczytać rozmowę z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami do Medjugorie. Za tydzień będzie dołączona zakładka-spinacz, np. do książki.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty w dniu 13.08: Elżbieta Stach, Albina Łukasik, Iwona Sikorska, Jerzy Tomasiewicz, Paweł Sitko, Andrzej Drwal i zapraszam do sprzątania na sobotę 27.08 na godz. 8:00 następujące rodziny: Teresa Stach, Piotr Maślanka, Remigiusz Czerewacz, Rafał Dziecina, Jan Michalik, Józef Główka.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują:

– w poniedziałek 22 sierpnia – Najświętszej Maryi Panny Królowej

– we środę 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

– w piątek 26 sierpnia – Uroczystość Maryi Panny Częstochowskiej

– w sobotę 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna.

Przez wytrwałą modlitwę wyprosiła nawrócenie syna;