Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU  14 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

  1. 17.08 wyrusza PPT na Jasną Górę. Niech Bóg błogosławi pielgrzymom i Maryja wspiera na drodze modlitwy i pokuty. Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w pieszym pielgrzymowaniu, może uczynić to łącząc się z pielgrzymami duchowo w codziennej modlitwie oraz przez transmisje radia RDN. 
  1. W Poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.
  1. 15 sierpnia przypadnie 102. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą,która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.
  2. 16 sierpnia /wtorek/ o 6:30 -  Różaniec w Intencji Ojczyzny i o 7:00 - Msza Święta
  3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny
  4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i przystrojenie go do Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
  5. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 17 sierpnia – św. Jacka, prezbitera;

– w sobotę 20 sierpnia – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.