Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


Niestety, nadszedł moment pożegnania się i podziękowania za nauczanie o Bogu i Kościele, za  modlitwę za nas, za każde wygłoszone słowo, które przemieniało serca, za każde napomnienie, które było początkiem nawrócenia, za troskę o sprawy materialne naszej parafii. Za to wszystko i wiele  więcej parafianie dziękowali dziś naszemu Proboszczowi.


Księże Proboszczu Henryku!

 „Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem” -  te słowa ze Starego Testamentu Księgi Koheleta są  jakże dziś odpowiednie do sytacji. Jednak my, parafianie, nie jesteśmy przekonani, że tak powinno być. Służba kapłańska jest jak służba w wojsku - jest rozkaz i trzeba go wykonać...

Składamy najserdeczniejsze podziękowania za posługę duszpasterską w naszej parafii Jodłówka-Wałki pw. Bożej Opatrzności. Skoro musisz nas opuścić, chcemy Ci dzisiaj powiedzieć, że jesteśmy wdzięczni Bogu za dar Twojej osoby, a Tobie zaś za świadczenie słowem i czynem o swoim powołaniu kapłańskim, za spokój, powagę z jaką wykonywałeś swoje obowiązki, za wszystkie spotkania przy ołtarzu, za głębokie treści i pouczające kazania, za wszelką posługę pełnioną w imię Chrystusa, za szacunek jakim dażyłeś każdego z nas, a szczególnie za świadectwo piękna kapłańskiego powołania.

W imieniu całej naszej wspólnoty parafialnej serdecznie dziękujemy za Twoją siedmioletnią pracę kapłańską. Niech Dobry Bóg nadal darzy Cię zdrowiem, mądrością, dodaje siły, cierpliwości i błogosławi w dalszej pracy, aby Twoi przyszli parafianie również obdarzyli Cię miłością i zaufaniem. 

Niech Najświętsza Maryja Matka Kapłanów otoczy Cię płaszczem matczynej miłości, opieki i uprasza wszelkie łaski i siły potrzebne w głoszeniu Słowa Bożego oraz pełnieniu posługi kapłańskiej, niech  obdarza Cię niekończącymi się łaskami.

Szczęść Boże!


 Zrzut ekranu 2022 08 07 152703 Księże Proboszczu!

Dziś nadeszło z Tobą rozstanie,

chwila taka, że łza się w oku kręci,

lecz choć odejdziesz do innej parafii 

pozostaniesz w naszych sercach i pamięci.

Pragnę powiedzieć dziś szczerze: „dziękuje”,

każdy z nas Tobie zawdzięcza wiele –

bo Ty do Boga nas prowadziłeś, 

                      służąc Mu wiernie w naszym kościele.                      

Pasterzem nam byłeś na wzór Jezusa,      

i tylko dobra swych „owieczek” chciałaś.

A choć czasem było Ci ciężko i smutno,

 Chwaliłeś Boga – i nie narzekałeś.

                                                                                          

Odchodzisz od nas, lecz bądź pewny tego,         

 że gdy za Tobą bardzo zatęsknimy, 

 to się  zbierzemy i pojedziemy,

 i Cię w parafii Zborowice odwiedzimy.