Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      7 sierpnia 2022     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej.
  1. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w 40 PPT na Jasną Górę, zapraszam do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.
  1. Jutro (08.08), zapraszam na różaniec w intencji trzeźwości naszego narodu o godz. 6:300. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, w piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy Świętej wyjątkowo o godz. 7:00.
  1. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie w Woli Rzędzińskiej o godz. 20:00. Serdecznie zapraszam, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata. Za tydzień (13.08) na godz. 13:00 zapraszam Radę Parafialną.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej. Są do nabycia albumy z kościołami naszej diecezji – tom 1 – cena 100 zł.
  1. Gość Niedzielny poleca: „ …… „ itd. …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Stach Elżbieta, Sikorska Iwona, Tomasiewicz Jerzy, Łukasik Albina, Drwal Andrzej i Sitko Paweł.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 8 sierpnia - Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

- wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

- środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;

- czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.