Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   31 lipca 2022    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
  1. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
  1. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
  1. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania od godz. 17:00.
  1. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna o godz. 7:00 i 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:00.
  1. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7:00.
  1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca - adoracyjną. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa. Za tydzień po Prymarii zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszam wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Polecajmy się Bogu przez ręce Matki Najświętszej. Miesiąc sierpień to miesiąc modlitw o trzeźwość narodu i podejmowania całkowitej abstynencji i życia w trzeźwości jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa i zgorszenia. 
  1. Gość Niedzielny poleca: „ …… „ itd. …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Szmigielski Marek, Derus Piotr, Derus Paweł, Wójcik Jan, Stach Bogusław i Kłósek Mieczysław.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego. Są jeszcze wolne miejsca na wycieczkę do Ranczo Pstrągowa i Łańcuta 02.08. wyjazd o godz. 7:30. Dzieci proszę, aby zabrały legitymację szkolną. Można się jeszcze zapisać. 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;

- czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.