CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 lipca 2022

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca - adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 7:00 i możliwość adoracja przez cały dzień.
  1. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.
  1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy Św.
  1. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania i możliwość spowiedzi od godz. 17:00.
  1. W następną niedzielę (10.07) o godz. 10:00 uroczyste przyjęcie dziewcząt do DSM. Zainteresowanych serdecznie zapraszam i proszę o modlitwę w int. tych dziewcząt i ich rodzin.
  1. Dzisiaj zbierane są podpisy za przeniesieniem Dnia Ojca na 19.03, kiedy obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, który jest patronem wszystkich ojców i wzorem do naśladowania.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.
  1. Gość Niedzielny poleca: „ itd. …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. Około 8:00 następujące rodziny: Kozłowski Janusz, Kozłowska Małgorzata, Drwal Krystian, Kras Jarosław i Ciochoń Henryk.

W tym tygodniu patronują nam:

- środa, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;

- piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.