Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  1. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
  1. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Niech Jej orędownictwo wyprasza nam Bożą pomoc w trudnych doświadczeniach.
  1. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszam na Mszę Świętą. Będziemy ojcom żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
  1. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. wtym dniu Msze Św. o 8:00 i 18:00.
  1. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 8:00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
  1. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.
  1. Nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna codziennie do piątku po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.
  1. Gość Niedzielny poleca: „itd. …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. Około 8:00 następujące rodziny: Grzegorczyk Jacek, szczerba Marcin, Kłósek Stanisław, Drwal Krzysztof i Zaucha Izabela.

W tym tygodniu patronuje nam:

- wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.