Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY              12 czerwca 2022         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
  1. Jutro, 13 czerwca, Mszy Świętej o godz. 20:00 i nabożeństwo fatimskie w Woli Rzędzińskiej – serdecznie zapraszamy!
  1. W środę, 15 czerwca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Matce Zbawiciela będziemy przedstawiać nasze pokorne prośby, ufając, że Jej orędownictwo wyprosi nam Bożą pomoc. W piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. o godz. 18:00. W tym dniu, w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania spotkanie kl. 7 wraz z rodzicami.
  1. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według porządku niedzielnego, o godz. 7:00; 10 i 15:00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 10:00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne, do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Ołtarze tradycyjnie przygotowują rodziny następne z kolejki: ostatnio przygotowywali ołtarz mieszkańcy Fiołkówki. Proszę, aby w tym roku przygotowali mieszkańcy Osiedla, podobnie, w tym roku przygotowują mieszkańcy Górówki. Dziękuję za zrozumienie i podjęte obowiązki. Wszystko czynimy na chwałę Bożą.
  1. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem – tzw. Oktawa Bożego Ciała. Msza Św. w int. naszej parafii będzie w Tuchowie, 02.07.2022 r. o godz. 11:00, wcześniej możliwość zwiedzenia Sali misyjnej Ojców Redemptorystów. 
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzyę Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.
  1. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Starego Sącza na Diecezjalne Święto Rodziny. Wyjazd 19.06 o godz. 8:00spod kościoła. Gość Niedzielny poleca: „Zagubiony Bóg” – o odarciu ze sfery sacrum codziennego życia; „Wierne miłości” – o heroicznym życiu i męczeńskiej śmierci Sióstr Elżbietanek itd. …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. Około 8:00 następujące rodziny: Serwiński Stanisław, Stach Adam, Kupiec Joanna, Wiatr Kazimierz i Mruk Bartłomiej.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

- środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

- piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.