Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 5 czerwca 2022 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Msza w dzień  

  1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
  1. Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 7:00 i adoracja przez cały dzien. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
  1. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

4. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a w piątek po Mszy Św. Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

6. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. 16.06 przypada Uroczystość Bożego Ciała. Centralna uroczystość tego dnia rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:00, po której wyruszy procesja, jak co roku do 4 ołtarzy: 1-szy ołtarz przygotowuje Jodłówka, przy posesji P. Bykowskiego, 2-gi Fiołkówka przy cmentarzu wojskowym, 3-ci Szpic na łące koło mostu i 4-ty Załącze koło plebanii.

7. 19.06 obchody Diecezjalnego Święta Rodziny w Starym Sączu. O godz. 11:00 Msza Św. Wszystkich serdecznie zapraszam. Będzie autobus, można zapisać całą rodzinę. Jest do nabycia Gość Niedzielny …. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. Około 8:00 następujące rodziny: Kulig Józef, Nowak Artur, Zętkowski Janusz, Kocoł Jacek i Tott Bartłomiej.

8. W przyszłą niedzielę (12.06) Ks. Mateusz Jaśkiewicz, w tym roku wyświęcony, będzie miał w naszej parafii Prymicje. Otoczmy Go naszą serdeczną modlitwą. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

9. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności +Kazimiera Małek. Polecajmy ją Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie … Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen. 

W tym tygodniu patronują nam:

- środa, 8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;

- sobota, 11 czerwca - Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.