Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY           8 maja 2022   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  1. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msza Święta w naszym kościele jutro wyjątkowo o godz. 7:00.
  1. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie w Woli Rzędzińskiej o godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.
  1. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.
  1. W naszej świątyni Msza Św. i nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 18:00, w niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 15:00.. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.
  1. W przyszłą niedzielę (15.05), o godz. 11:00, w naszej świątyni będzie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klasy 3. Spowiedź dla tych dzieci, ich rodziców, chrzestnych i wszystkich chętnych będzie w sobotę (14.05) od godz. 9:00.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.
  2. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana: + Zuzanna Waszczyszak. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…
  1. Jest do nabycia Gość Niedzielny: ”Kiedy duszpasterz jest Dobrym Pasterzem?” itd. Jest także medytacja nad słowem Bożym z dzisiejszej Liturgii Słowa. 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;

- sobota, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.