DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,    24 kwietnia 2022 CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu – zawierzenie parafii Miłosierdziu Bożemu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica odpustu zupełnego, czyli zupełnego odpuszczenia win i kar za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty.
  1. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
  1. Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.
  1. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Również jutro młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Polecajmy ich , ich rodziców, rodzeństwo i świadków serdecznej modlitwie.
  1. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.
  1. W środę, 27 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Niech wstawiennictwo Matki Zbawiciela wyprasza nam Bożą pomoc w codziennych trudnościach, a w piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. o godz. 18:00. Nieustannie wypraszajmy Miłosierdzie Boże dla siebie i całego świata.
  1. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
  1. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.
  1. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. Około 8:15 następujące rodziny: Olszówka Sebastian, Czech Zdzisław, Czech Andrzej, Czech Paweł, Leśniak Janusz.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
  2. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana: + Krzysztof Madej. Niech Maryja, Matka miłosierdzia, wyprosi mu łaskę przebaczenia grzechów i oglądania Bożego oblicza w niebie.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista (I/II w.), bliski współpracownik Świętego Pawła;

- wtorek, 26 kwietnia – Święty Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, patron Polski;

- piątek, 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.