Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ            10 kwietnia 2022          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.
 1. Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.
 1. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.
 1. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji Ciemnicy - do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 22:00.
 1. W tym roku, 14 kwietnia, w Wielki Czwartek przypada także ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski. Dziękując Bogu za dar wiary, módlmy się, abyśmy byli wierni chrześcijańskiemu powołaniu.
 1. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz. 17:00 Droga Krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 23:00. Do godz. 21:00adorują Pana Jezusa wszyscy, do 22:00 matki i młodzież żeńska, do 23:00 Ojcowie i młodzież męska. Ofiary składane tego dnia są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego; W piątek i sobotę o godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego, a niedzielę i poniedziałek po Prymarii.
 1. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszam serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim od godz. 9:00. W oczekiwaniu na radość poranka wielkanocnego trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 11:00; 11:30; 12:00; 12:30 i 13:00.

Adoracja Pana Jezusa w grobie:

Od 9:00 Róże Różańcowe, lektorzy i ministranci

Od 10:00 Dzieci Szkolne

Od 11:00 Centrum

Od 12:00 Załącze

Od 13:00 Fiołkówka

Od 14:00 Szpic

Od 15:00 Górówka

Od 16:00 Osiedle

Od 17:00 Jodłówka

Od 18:00 Młodzież

 1. W sobotę, 15 kwietnia, przypada 95. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. W naszej modlitwie dziękujmy za jego posługę w Kościele i wypraszajmy mu obfitość Bożych darów.
 1. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 19:00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. W niedzielę o godz. 6.00 Procesją Rezurekcyjną Mszą Świętą obwieścimy całemu światu, że Chrystus zmartwychwstał. Pozostałe Msze Święte o godz. 9:00 i 11:00.
 1. Dziękuję za wszystkie dary ofiary złożone na rzecz biednych i uchodźców – nawet najmniejszy gest miłosierdzia. Gdyby ktoś chciał, to można jeszcze złożyć ofiary na kwiaty do grobu. Gość Niedzielny poleca: „Od Hosanna do ukrzyżuj Go” – o Męce Pańskiej itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania wyjątkowo na sobotę na godz. Około 20:30 następujące rodziny: Starzyk Andrzej, Łuczkowiec Grzegorz, Puła Paweł, Bisek Kazimierz, Bisek Mirosław, Czech Wiesław i Sokołowski Dawid.
 2. Spotkanie służby liturgicznej (ministrantów, lektorów) i wszystkich, którzy chcą aktywnie włączyć się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego w środę o godz. 18:30. Bardzo proszę, aby strażacy, wzorem lat ubiegłych pełnili straż honorową przy grobie Pana Jezusa. Ofiary na cele inwestycyjne będziemy składać tydzień później (24.04.).