Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU              3 kwietnia 2022         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
  1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca - adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 14:00, o której rozpoczniemy Nabożeństwo Gorzkich Żali, a po nich bezpośrednio Msza Święta.
  1. W środę, 6 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji nowych powołań do służby w Kościele. W piątek o 17:30 Różaniec w int. Trzeźwości naszej Ojczyzny i wynagrodzenia za grzech pijaństwa i o godz. 18:00 Droga Krzyżowa w tej samej intencji.
  1. Dziękuję wszystkich, którzy uczestniczyli w Rekolekcjach Wielkopostnych i skorzystali z sakramentu pokuty. Na pewno Pan Bóg w tym świętym czasie obdarzył nas szczególnymi łaskami. Proszę o modlitwę za tych, którzy z tego czasu łaski nie korzystają, o nawrócenie dla nich. Dziękuję za wszystkie ofiary – składka z wtorku i ze środy, w całości została przekazana na utrzymanie klasztoru w Zamościu.
  1. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. O godz. 10:00 po poświęceniu palm pójdziemy w procesji w wokół kościoła i W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
  1. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.
  1. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości. Proszę składać do następnej niedzieli. W Wielki Wtorek panie z Caritasu przekażą najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty i uchodźcom. Dziękuję za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia. Zbierane są ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego i na Mszę Św. w Tuchowie – o potrzebne łaski dla wszystkich mieszkających w parafii i o urodzaje. Bardzo proszę nie zbierać ofiar na swoją rękę w imieniu parafii lub mojej. Mogą to czynić tylko Ci, którzy należą do Rady Parafialnej.
  1. Gość Niedzielny poleca: „Nie lękajcie się…” – każda wojna jest porażką najeźdźcy; „W okrutnej wojnie uciekamy się do Matki” – z nauczania papieża; „Z braćmi i sistrami przed Bogiem” – o poście, modlitwie i jałmużnie itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Kuta Józefa, Jamróz Maria, Kubala Jan, Marć Mateusz, Cygan Mirosław.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.