CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU          27 marca 2022   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  1. Dzisiaj w Imię Boże rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi O. Kazimierz Mikulski z Zamościa, Redemptorysta. Dziękujemy Mu za przyjęcie zaproszenia i prosimy o umocnienie słowem Boga, które daje życie wieczne. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 14:00. Za udział w rekolekcjach, w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7:00 i 18:00, a po Mszy Św. Droga Krzyżowa. Godzina Święta czyli Adoracja Najświę- tszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17:00.
  1. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7:00.
  1. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nowenna dla Pokoju codziennie po Mszy Św., do 02.04.2022 r.
  1. Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca - adoracyjną. Możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem przez cały dzień. Zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii.
  1. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty i uchodźcom. Dziękuję za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia. Zbierane są ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego i na Mszę Św. w Tuchowie – o potrzebne łaski dla wszystkich mieszkających w parafii i o urodzaje. We wtorek złożymy ofiary na pokrycie kosztów związanych z rekolekcjami. Dziękuję za ofiary przeznaczoną na ogrzewanie naszej świątyni i na ubezpieczenie.
  1. Bardzo proszę o zgłoszenie wszystkich uchodźców mieszkających na terenie naszej parafii. W pomoc, w jakikolwiek sposób powinna włączyć się cała parafia. Dziękuję wszystkim, którzy to czynią. Caritas naszej diecezji też dziękuję – wpłynęło ponad 3.700.000 zł., ostatnio zebrano do firmowych kartonów w diecezji około 90 ton produktów na kwotę około 1.300.000 zł. Potrzeby są ogromne, ale nie dajmy się oszukać.

Gość Niedzielny poleca: „Prorocka Misja Fatimy” – serce otwarte na Boga jest silniejsze niż karabiny; Jest też do nabycia świąteczny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:15 następujące rodziny: Ciochoń Danuta, Barwacz Dariusz, Zaucha Roman, Zaucha Marek, Zaucha Władysław i Drożdż Tomasz.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.