Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU          27 marca 2022   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  1. Dzisiaj w Imię Boże rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi O. Kazimierz Mikulski z Zamościa, Redemptorysta. Dziękujemy Mu za przyjęcie zaproszenia i prosimy o umocnienie słowem Boga, które daje życie wieczne. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 14:00. Za udział w rekolekcjach, w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7:00 i 18:00, a po Mszy Św. Droga Krzyżowa. Godzina Święta czyli Adoracja Najświę- tszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17:00.
  1. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7:00.
  1. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nowenna dla Pokoju codziennie po Mszy Św., do 02.04.2022 r.
  1. Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca - adoracyjną. Możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem przez cały dzień. Zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii.
  1. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty i uchodźcom. Dziękuję za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia. Zbierane są ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego i na Mszę Św. w Tuchowie – o potrzebne łaski dla wszystkich mieszkających w parafii i o urodzaje. We wtorek złożymy ofiary na pokrycie kosztów związanych z rekolekcjami. Dziękuję za ofiary przeznaczoną na ogrzewanie naszej świątyni i na ubezpieczenie.
  1. Bardzo proszę o zgłoszenie wszystkich uchodźców mieszkających na terenie naszej parafii. W pomoc, w jakikolwiek sposób powinna włączyć się cała parafia. Dziękuję wszystkim, którzy to czynią. Caritas naszej diecezji też dziękuję – wpłynęło ponad 3.700.000 zł., ostatnio zebrano do firmowych kartonów w diecezji około 90 ton produktów na kwotę około 1.300.000 zł. Potrzeby są ogromne, ale nie dajmy się oszukać.

Gość Niedzielny poleca: „Prorocka Misja Fatimy” – serce otwarte na Boga jest silniejsze niż karabiny; Jest też do nabycia świąteczny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:15 następujące rodziny: Ciochoń Danuta, Barwacz Dariusz, Zaucha Roman, Zaucha Marek, Zaucha Władysław i Drożdż Tomasz.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.