Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU         20 marca 2022     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.
  1. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 14:00 i Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17:00. Niech rozważanie męki Zbawiciela będzie dla nas okazją do wchodzenia w tajemnicę bliskości Pana, powstawania z upadków i dobrych postanowień. Po nabożeństwach bezpośrednio Msza Św. 
  1. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.
  1. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.
  1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy trzeba dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 17:00. Tego dnia nie obowiązuje abstynencja od pokarów mięsnych.
  1. W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów. Dobry Łotr to jeden ze złoczyńców powieszonych na krzyżu obok Jezusa, do którego Zbawiciel skierował słowa: „Zaprawdę, powiadam ci, dziś będziesz ze Mną w raju”. Dziś czczony jest w Kościele jako patron więźniów oraz pokutujących i nawróconych grzeszników. Módlmy się więc za wszystkich, którzy pogubili się na drogach życia, aby weszli na drogę nawrócenia i pamiętali, że „Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia”.
  1. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty i dla Ukrainy. Kartonów Caritas już nie ma, ale można składać trwałe produkty, które będą przeznaczone dla biednych z naszej parafii i dla uchodźców. Dziękuję za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.
  1. Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, a poprowadzi je ks. Kazimierz Mikulski - Redemptorysta, a odbędą się w dniach od 27.03 do 30.03.2021 r. Postarajmy się tak zorganizować czas, aby mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy. Bądźmy też dobrymi apostołami. Niech to będzie dla każdego z nas okazja do osobistego nawrócenia i przemiany życia. Przy wyjściu z kościoła można zabrać sobie program rekolekcji. Za tydzień (27.03) spotkanie Rady Parafialne po Mszy Św. wieczornej                         

9 Gość Niedzielny poleca: „Bóg jest niewinny” – o barbarzyńskiej wojnie, niezawinionym cierpieniu i Chrystusie krzyżowanym w każdym dręczonym człowieku; „Kogo uwiera Instytut Rodziny?” – niektórzy nie akceptują szczególnej roli rodziny w życiu społecznym; itd. Jest też do nabycia świąteczny numer Małego Goscia Niedzielnego dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Lis Mieczysław, Wardzała Wojciech, Lis Kazimierz, Lis Łukasz i Zając Maria. Dziękuję za dzisiejszą składkę przeznaczoną na ogrzewanie naszej świątyni i na ubezpieczenie.

10. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie przed każdą Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty. W ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania, spotkanie klas: 7 i 8 wraz z rodzicami w piątek – rozpoczęcie o godz.17:00.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.