Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU           6 marca 2022       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
  1. Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na Rekolekcje Wielkopostne, a poprowadzi je ks. Kazimierz Mikulski - Redemptorysta, a odbędą się w dniach od 27.03 do 30.03.2021 r. Postarajmy się tak zorganizować czas, aby mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy. Bądźmy też dobrymi apostołami i podzielmy się tą informacją z sąsiadami, przyjaciółmi. Niech to będzie dla każdego z nas nie tylko okazja do refleksji nad swoim życiem, osobistego nawrócenia, ale przede wszystkim spotkanie z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw.
  1. W czasie Wielkiego Postu zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 17:00 i na gorzkie żale w niedzielę o godz. 14:00. Po tych nabożeństwach bezpośrednio Msza Św. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.
  1. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
  1. W środę, 9 marca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.
  1. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.
  1. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszam do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.
  1. W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia. We wszystkich kościołach były składane ofiary do puszek w niedzielę i środę popielcową, i przeznaczone dla poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie. W naszej świątyni były zbierane tylko w środę popielcową – kto będzie miał życzenie, będzie można to uczynić jeszcze w przyszłą niedzielę 13.03. Dziękuję za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.
  1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzę obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zaprasza do sprzątania na sobotę, o godz. 8:00 następujące rodziny: Wiatr Marian, Madej Krzysztof, Trzop Mariusz, Biel Elżbieta i Cop Ryszard.