Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          27 lutego 2022      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś ósma niedziela zwykła w roku liturgicznym. Każda niedziela to dzień spotkania z Panem w tajemnicy Eucharystii, wytchnienia od codziennych obowiązków oraz pogłębienia relacji z najbliższymi. Posileni na Świętej Wieczerzy wykorzystajmy dobrze czas dany nam przez Boga.

2 Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

  1. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00; 9:00 i 17:00. Składka w tym dniu przeznaczona na cele charytatywne diecezji. Papież Franciszek i Episkopat Polski prosi, aby był to dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie na świecie. Błagajmy Boga o nawrócenie dla zatwardziałych grzeszników. 
  1. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia do śmierci obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
  1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17:00, a każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14:00. Po nabożeństwach bezpośrednio Msza Św. Spotkanie młodzieży z klas: 7 i 8 wraz z rodzicami w piątek o godz. 17:00. Obecność obowiązkowa.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: w czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania, a także wynagrodzenie Sercu Pana Jezusa za grzechy od godz. 16:00. W czwartek i piątek możliwość spowiedzi od godz. 16:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek, wyjątkowo od godz. 12:00. W sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7:00.
  1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą Wielkiego Postu i pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic różańca po Prymarii i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15:00. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę postępów w rozumieniu tajemnicy Chrystusa oraz doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.
  1. Dzisiaj 3 niedziela Nabożeństwa 40 – godzinnego, przygotowujące nas do owocnego przeżycia Wielkiego Postu. Po Mszy Św. o godz. 10:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość modlitwy do godz. 15:00. Nie żałujmy czasu dla Boga. Bardzo proszę, aby wzorem ubiegłych niedziel modliły się: - od 11:00 do 12:00 Szpic, - od 12:00 do 13 :00 Załącze,

- od 13:00 do 14: 00 Fiołkówka, - a od 14:00 do 15:00 Jodłówka, Osiedle i Centrum.

9. Gość Niedzielny poleca: „Wielka pora pokus odrzucania” – o wielkopostnych umartwieniach; itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci: Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Cyza Wiesław, Cyza Michał, Drwal Janusz, Cyza Przemysław i Galus Józef.

W tym tygodniu patronuje nam: - sobota, 4 marca – Święty Kazimierz (1458-1483), królewicz, wielki czciciel Maryi.