Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        20 lutego 2022    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia. Miesiąc luty jest miesiącem modlitw za konających, nie żałujmy czasu na modlitwę, aby odchodzili z tego świata pojednani z Bogiem i człowiekiem.
  1. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.
  1. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.
  1. Dzisiaj 2 niedziela Nabożeństwa 40 – godzinnego, przygotowujące nas do owocnego przeżycia Wielkiego Postu. Będzie trwało jeszcze dziś i w przyszłą niedzielę – 20.02 i 27.02. Po Mszy Św. o godz. 10:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość modlitwy do godz. 15:00. Nie żałujmy czasu dla Boga. Bardzo proszę, aby wzorem ubiegłej niedzieli modliły się:

- od 11:00 do 12:00 Szpic,

- od 12:00 do 13 :00 Załącze,

- od 13:00 do 14: 00 Fiołkówka,

- a od 14:00 do 15:00 Jodłówka, Osiedle i Centrum.

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  1. Gość Niedzielny poleca: „Bardzo zdalni uczniowie” – o plusach i pułapkach zdalnego nauczania; „Droga pełna wątpliwości i pytań” – o synodalności Kościoła; „Kolos na grobie rybaka” – o bazylice Św. Piotra w Rzymie; „Pod płaszczem Eliasza” – o opiece nad umierającymi; itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci: Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Wilk Adam, Kowalski Szymon, Cop Kazimierz, Kusibab Stanisław, Żmuda Tadeusz, Stach Andrzej i Sowa Józef.

W tym tygodniu patronuje nam:

- środa, 23 lutego - Święty Polikarp (I/II w.), uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.