Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     6 lutego 2022     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego i pierwsza miesiąca - adoracyjna. Możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 15:00. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
  1. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.
  1. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia.
  1. We wtorek (8.02) o 16:30 różaniec w intencji trzeźwości narodu, a po nim o godz. 17:00 Msza Św. W środę o 16:30 różaniec w intencji naszej parafii, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św., a w piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. o godz. 17:00. Na wszystkie te nabożeństwa serdecznie zapraszam. Za tydzień rozpoczynamy Nabożeństwo 40 – godzinne, przygotowujące nas do owocnego przeżycia Wielkiego Postu. Będzie trwało przez 3 niedziele – 13.02; 20.02 i 27.02. Po Mszy Św. o godz. 10:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość modlitwy do godz. 15:00. Bardzo proszę, aby modliły się:

- od 11:00 do 12:00 Szpic,

- od 12:00 do 13 :00 Załącze,

- od 13:00 do 14: 00 Fiołkówka,

- a od 14:00 do 15:00 Jodłówka, Osiedle i Centrum.

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.
  1. Gość Niedzielny poleca: „Czy potrzebni są chrzestni?”; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Drwal Danuta, Drwal Janusz, Drwal Tadeusz, Cop Jan i Starzec Stanisław.
  1. W ostatnim czasie odszedł do Pana: + Stanisław Kupiec. Prośmy, aby Dobry Bóg uwolnił ich od wszelkiego zła i obdarzył wiecznym pokojem: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

W tym tygodniu patronuje nam:

- czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.