Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      30 stycznia 2022           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka. 
  1. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz. 7:00; 9:00; 17:00.
  1. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: w czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania i możliwość spowiedzi od godz. 16:00. W piątek poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza Św. o godz. 7:00; 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00. W sobotę Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej po o godz. 7:00.
  1. Dzisiaj (30.01) uroczyste zakończenie wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Po wszystkich Mszach Św. ministranci i lektorzy przed kościołem będą rozdawać obrazki i zbierać ofiary. Kto ma życzenie to bardzo proszę, w ramach wdzięczności za ich posługę złożyć im ofiary. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone z okazji kolędy.
  1. Najbliższa niedziela, 6 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Niedziela adoracyjna. Gość Niedzielny poleca: „”; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Kocerba Grzegorz, Kocerba Adam, Okaz Kazimierz, Szymański Krzysztof i Taraszka Władysława.
  1. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.
  1. Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu odszedł do wieczności + Tadeusz Łukasik. Niech Dobry Bóg przyjmie ich do chwały swojego królestwa. Dobry Jezu, a nasz Panie …

W tym tygodniu patronują nam: 

- poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży; 

- sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.